Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród z koniczynką 16:50, 08 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Rumianka napisał(a)
Ten gigantyczny pająk na ścianie, to wytwór natury...jest to taki korzeń...

Pająk świetny, a altanka jak porosła i te dwa serduszka uroczo
Moja działeczka, moje marzenie, moje pierwsze na niej kroki 16:50, 08 sie 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Do góry
Wykosilam z M trawniczek wczoraj


Aniub jestem teraz aktywna inaczej pora na tę inną aktywność hm....







Ogród z koniczynką 16:48, 08 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Rumianka napisał(a)
Kolejne maluchy niebawem odfruną...W tym roku dwa "mioty"...

Ale cudneO różyczkach poczytałam, ciekawe, przycinasz te patyczki pod samym oczkiem tak?

Teraz zauważyłam , ze Ty masz dom między innymi budynkami, a jak ogród pokazujesz to mi się wydawało, ze tam pusto dookoła i spokój, cisza.....
Z Pszenicznej ... 16:38, 08 sie 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Wykończyłam domki... jeszcze swojego nie wykończyłam a postawiłam już nowe hahah czekam tylko na daszki cynkowe i można wynajmować

Stoją na końcu różanki, ścieżka w końcu do czegoś prowadzi









Ranczo Szmaragdowa Dolina 16:37, 08 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Waclaw napisał(a)
[
Natura zza płotu dorzuciła żółtego do kompozycji


Na nawłoć uważaj bo to strasznie plenne jest i ekspansywne

Wiem Wacku bo już w tamtym sezonie mi się pchała, wyrywam, a czego nie zdążę to po kwitnieniu eM wykopuje, bez tego miałabym pole nawłocioweI dziękuję wiesz za co choć się nie załapałam, ale mi relację zdano
Ranczo Szmaragdowa Dolina 16:33, 08 sie 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
[
Natura zza płotu dorzuciła żółtego do kompozycji


Na nawłoć uważaj bo to strasznie plenne jest i ekspansywne
W ogródku emerytki 16:32, 08 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
A to nasi lokatorzy, jest ich pięć
W ogródku emerytki 16:30, 08 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Sposób miskanta na ograniczenie parowania, źdźbła się zwinęły w rurkę!

Na pocieszenie, truskawki, po podlaniu florovitem mają i kwiatki i owoce
Ranczo Szmaragdowa Dolina 16:28, 08 sie 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

co niektóre znalazły w sobie tę moc jeszcze


Jaka cudna foteczka...cieszę się, że powoli choroba mija i możesz zaserwować nam kolejną porcję uroczych fotek...Co jakiś czas wracam u Ciebie do początku wątku i ciągle nie mogę wyjść z podziwu, jaka cudowna przemiana następuje w Twoim ogrodzie...nie jest to WAZELINIARSTWO, ale stwierdzenie faktów...nie jedna osoba zatrzymałaby się w połowie drogi, widząc ile trudu kosztuje stworzenie tak dużego ogrodu...a Ty Sylwio twardo stąpasz po ziemi i dokładnie wiesz, czego w życiu Ci potrzeba i co tak uszczęśliwia...Tak trzemaj kłechana białko i miej w żecy łeszczipliwe uwadżi inszich ledzy...Płezdrówczi łestawiam dla Ce...
W ogródku emerytki 16:25, 08 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Dzielżany zamieszkały u mnie z powodów oczywistych, są piękne. Dwa się jeszcze trzymają, muszę je podlać. W zbiorniku jest gdzieś z 10 cm wody
Byłam podlewać, takie widoki smucąnajładniejszy dzielżan hosta skalnica kuklikowa nawet lwie paszcze nie dają rady

Moja bajka 16:15, 08 sie 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Katkak napisał(a)

Dziękuję Wacku.a to dla Ciebie
j


Dziękuję.
Może i moje brzozy papierowe tak urosną? Jak na razie, z czterech jedna uschła, drugą, najładniejszą bóbr załatwił a dwie słabo się zbierają. Wody za mało mają a ja nie jeżdżę do nich często. No zobaczymy.
Ogród przydomowy - Hosty 15:58, 08 sie 2018


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Do góry
Nie wiem czy to grzyb w trawie czy tylko niedobór wody?
Żywopłotki cisowe. 15:53, 08 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
anpi napisał(a)
Ależ u Ciebie kwiecia...cudnie,kolorowoPodziwiam ...i wyobrażam sobie ile włożyłaś w to pracy...wiele siły życzę...!!!


witam następną Anię.

Aniu! praca to bez końca, zawsze jest co przesadzać, dosadzać, doskonalić i ciągle mam niedosyt wyglądu.

ta lilią zachwycam się jeszcze mam sprawdzić czy to jeden krzak.


tu dwa czubki lili wiosną wygryzły mi ślimaki i nie zakwitły.

obok są jeżówki Glowing Drem i Cherry Flu
Żywopłotki cisowe. 15:41, 08 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Dorota123 napisał(a)


jeszcze kwitną jak będę przesadzała dam znać.

zakwitły teraz na środkowej sadzone wiosną w ubiegłym roku, nie wiem dlaczego w ubiegłym nie zakwitły, nie pamiętam też nazwy to są z targu.
Kolor maja b. intensywny podobny do jeżówki Delicus Candy/
może Purple. mają ogromne kwiaty i dużo na gałęzi.
Jak na drzewiaste nie są wysokie, może w następnym będą wyższe.

ale sa urodziwe i bardzo przypadły mi.


z hortensją Bobo, a kwiat Bobo jest wielkości Phantoma.
Czeka mnie tu przesadzanie jeszcze jesienią.Przymierzam się tu do róż.


w kącie zarosnięte i zagłuszone miskantem wielkim.
Grab - Carpinus 15:30, 08 sie 2018

Dołączył: 22 maj 2018
Posty: 19
Do góry
Witam,
w ostatnich dniach na moich grabach pojawiły się brązowe przebarwienia. Na ten moment są to pojedyncze przebarwienia/przypadki ale obawiam się żeby ten proces dalej się nie rozprzestrzenił. Rośliny podlewane są regularnie co drugi dzień (nawodnienie kropelkowe) więc brak wilgoci raczej wykluczony. Poza tym rosną w półcieniu, wiec wydaje mi się że warunki do mają dobre. Prośba o pomoc rade co to może być, czy nalezy sie tym martwić albo podjąć jakąś interwencję?

Pzdr
D.
Żywopłotki cisowe. 15:19, 08 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
Mirka napisał(a)
Haniu czy tu to Cleome to ci się rozsiało? Czy siewki sadziłaś?


dosadzałam tylko białe i ciemne fiolety, prawie wszystkie to samosiejki.
Już będę wiedziała że cleome i werbeny nie ma po co wysiewać wiosną do pojemników, szkoda czasu i zamachu.
Jak chce się przenieść w inne miejsce, wysiać można jesienią.
samosiejki są grube, krępe, a siane wydłużone osłabione i w tym samym czasie kwitną.

Mirko! śledzę teraz rozchodniki z 30 zebranych odmian tylko kilka zasługuje na zatrzymanie.
to z Albamaru.
Wysokie pewnie moje wcześniejsze i może Mr Goldbud miałam rok wcześniej kupione w Zielonych Progach dwie szt.
denerwuje się za nazwy, oznaczyłam drewnianymi szpatułkami i zamazane nie od odczytania.


kolejno na obrzeżu rabaty były sadzone, dojde do nazw jak odszukam zdjecia zaraz po posadzeniu w ubiegłym roku.

w następnym roku mam nadzieję, że jeszcze bardziej się rozrosną.

[img


ostatni pamietam orange.
Ogród z koniczynką 15:10, 08 sie 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
drugi pająk na kratce...
Cis - Taxus 15:04, 08 sie 2018

Dołączył: 20 kwi 2018
Posty: 17
Do góry
Proszę o radę: mój cis wykazuje niedobory fosforu, zrobił się czerwony. Kupiłam fosfor, ale z 10% domieszką wapnia. Gdzieś wyczytałam na forum, że te dwa pierwiastki się wykluczają, i teraz już nie wiem czy podsypać czy nie?
Proszę o pomoc
Miskant - Miscanthus 14:53, 08 sie 2018


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 164
Do góry


Oto nazwy tych mieszańców:

'Lenda'
'Sommerfeder'
'JP 2'
'JP 3'
'Memory'
'Ballerina'
'Radków'
'Veilshöchheim'
Podkreślam wartość 'Lenda', bo zakwita jako jeden z pierwszych miskantów a to moim zdaniem bardzo ważne."[/i]


I tu moje pytanie czy ktoś ma te gatunki, aby porównać je pod względem mrozoodporności, szybkosci startu wiosną, zachowania dłużej ładnego pokroju, wiekszej sztywności (aby nie kładły sie pod wpływem silnych wiatrów, ulewnych deszczy, mokrego sniegu itp)

A tu ściana która mam do obsadzenia 4m długości od prawego naroznika do małego okna, strona południowa, zero cienia przez cały dzień.

Kłopoty - problemy z trawnikiem 13:48, 08 sie 2018


Dołączył: 08 sie 2018
Posty: 10
Do góry
Dzień dobry.

Chciałam przedstawić Wam mój trawnik. Jest już dojrzałym trawnikiem.

W zeszłym roku we wrześniu zrobilismy wertykulację (wertykulator elektryczny) aby pozbyć się nagromadzonego przez cały sezon filcu.
Na wiosnę zrobiliśmy aerację (buty z kolcami) i posypaliśmy piaskiem wymieszanym z torfem odkwaszonym (ok. 400 kg na 100m2) + nawożenie (nie pamiętam jaki nawóz na pewno nie długo działający). Póżniej trawnik nawieziony był w drugiej połowie maja tym samym nawozem. Końcem czerwca i lipca został nawieziony Florowit do trawników z mchem.
14 kwietnia

28 kwietnia

5 maja

13 lipca

8 sierpnia


Pytań mam wiele. Ale najpierw najważniejsze:
1. Na zdjęciu z 5 maja pojawiają się jaśniejsze plamy - to jakaś odmiana trawy (niepożądanej trawy?), która w tym czasie kwitła bardzo nisko. Pomimo niskiego koszenia kwiatostany pozostawały widoczne między liśćmi trawy dając niefajny efekt wizualny.

2. Jaka może być przyczyna powstawania brązowych plam jak po lewej stronie na dole na zdjęciu z 8 sierpnia?

3. Jakieś sugestie co do dalszej pielęgnacji?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies