Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 18:36, 20 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
waldek727 napisał(a)
Ja też jestem przekonany do Barenbruga i Kiepenkerla.
Mieszanka z tak dużą ilością kostrzewy czerwonej utworzy śliczną darń z tym, że będzie to trawnik do średnio intensywnego urzytkowania. To wiechliny i życice wzmacniają murawę.
Rajgras? W żadnym przypadku. To się nadaje tylko na boiska sportowe.
Z dolomitem poczekaj. I tak masz teraz dużo pracy w ogrodzie. Jesienny active green wystarczy, a na wiosnę zrób badabie gleby ze wskazaniami nawozowymi.
Waldku, mi się marzy taki miękki dywanik jak ma Andżelika z Na zielonej... trawce. Mój syn już tak na ogrodzie nie szaleje, na piłkę chodzi na boisko - u nas już na jego kopnięcie za małe pole do popisu. W kometkę grają z chłopakami na drodze dojazdowej bo tam więcej cienia i nikt oprócz nas nie jeździ. Więc w sumie mogę mieć trawnik typowo dekoracyjny
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
waldek727 19:26, 20 sie 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kiepenkerl profi-line royal supreme. Tylko nie mow nikomu bo tez beda chcieli taka miec.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
inka74 20:18, 20 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
czytam o niej. A w ogóle u ciebie też piękny trawnik. Gęsty i intensywnie zielony. Co siałeś?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
waldek727 20:31, 20 sie 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Barenbruga w polaczeniu z angielska Geolią z tym, ze moj trawnik jest w 100% organiczny.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Kasia_CS 21:20, 20 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ale się dzieje, trzymam mocno kciuki za osiągnięcie pożądanego efektu trawnika

Co do projektowania, to się nie nadaję, więc nie doradzę mnie to tylko pomysły do głowy wpadają, jak mam total pustą przestrzeń i nie trzeba do otoczenia się wpasować

Jedyne co pomyślałam, że jak wiąz będzie zwieszał w parasolkę, to z niego zrobiłabym może taką wyciętą w gałęziach "furtkę" do ogrodu na tyłach
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
frezja 22:02, 20 sie 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Ale się dzieje ...uuuuu. Będę kibicować; takie jazdy to ja lubię Nie doczytałam, co skłoniło Cię do takiej zmiany...aż takiej.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
gosika67 22:09, 20 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Hej ja mam posianą barenbruk exkluzor, ale niech p.Danusia się wypowie, ona najlepiej będzie wiedziała.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
inka74 07:15, 21 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
Waldku - raz jeszcze dzięki za podpowiedzi. Im więcej szukam info o trawach z mieszanki K tym bardziej mi się podoba

Kasiu - pomysł z wiązem zacny ja wolę mieć pewne elementy przy projektowaniu, od których zaczynam. Tu takim elementem będzie betonowa misa z wodą. Chyba sama ją zrobię. To trudne nie jest.

Ewa - no się dzieje. Nudzić się nie można zmiana trawnika była kinieczna. Więcej chwastó niż trawy.

Gosiu a zrobiłabyś mi zbliżenie na trawę tak aby źdzła ocenić- please...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:27, 21 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
Z przyjemniejszych widoków kwiatowych. Mój milin zakwitł. Ma ogromne pomarańczowo różowe kwiaty. Staram się go poprowadzić jak drzewko.


Kwitnie i pachnie moja piękna Boscobel
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:33, 21 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15026
Jedna róża - dwa kolory kwiatów. Bengali. Bardzo ją lubię.


I tegoroczna doniczkowa Hansestadt Rostock - jak to dobrze, że ją na żywo zobaczyłam u Kasyi - na zdjęciach mi się nie bardzo podobała. Na żywo mnie urzekła. Odwdzięcza się teraz za odratowanie jej z doniczki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies