Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród z łezką II 10:45, 22 gru 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Jestem, żyję, mam się dobrze Jakaś taka nie planowana przerwa w forum mi wyszła...
Bardzo Wam dziękuję, że o mnie pamiętacie, zgłoszę się w najbliższym czasie (póki znowu mnie praca nie pochłonie na 6 tygodni zupełnie...) i ponadrabiam zaległości. A tymczasem wszystkim życzę cudownych Świąt Bożego Narodzenia, takich wymarzonych i wszelkiej pomyślności!!!


Kwiecie w starym sadzie 10:45, 22 gru 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 39
Do góry
Długo mnie nie było na ale sprawy rodzinne nie pozwoliły mi na bycie tutaj .
Trochę może nie do końca jeszcze jest wszystko jak powinno ale zatęskniłam za ogrodowiskiem ...
Oto moje letnie rabaty , może trochę zaniedbane ale czasu brak było ....
Tajemniczy Ogród 09:01, 22 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Pozdrawiam Wszystkich zaglądających serdecznie i wrzucam naszą tegoroczną choinkę Jeszcze chwila, jeszcze moment i będziemy mogli świętować ten najważniejszy moment w historii świata - narodzenie JezusaPozdrawiam ciepło!

O mamusiu, jak przytulnie i ciepło, pięknie. Jak w górskiej chatce zasypanej śniegiem
Pozdrawiam Cię świątecznie. Wesołych Świąt!
De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia 00:50, 22 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Powoli kończy się spacer po ogrodzie - czy ja wiem czy spacer - takie jakby gospodarskie swojskie obejście ogrodu - takie jak to każdy czyni u siebie

ale jeszcze wciąż - tu hortensja dębolistna jakaś piękna odmiana



dochodzimy przed dom pod stodołę w której były sprzęty ogrodowe i stoisko z nasionami bajeczne małe torebeczki z nasionami które sama zebrała Joke i można było kupić za 1 euro.

w takiej scenerii



i tylko głos rozsądku przywoływał - czy chcemy jechać dalej? bo dziś dzień otwartych ogrodów



jeszcze była maleńka szkółka roślin które Joke rozmnażała i sprzedawała
dokonaliśmy zakupów, dziękujemy,komplementujemy ogród co najwyraźniej sprawiło radość Joke


kończę tę relację z nadzieją że i Wam się spodoba ten ogród






De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia 00:32, 22 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
kolejna część ogrodu to stary sad i biały ogród i jest to stosunkowo spora część ogrodu tym razem z przestrzenią i trawnikiem







De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia 00:25, 22 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
też się tam rozanieliłam i chciałoby się rzec Joke cudny ten ogród jak to robisz?





przechodzimy wzdłuż domu praktycznie pod oknami


De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia 00:18, 22 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Nie pokazałam domu od frontu więc czas najwyższy - to się klimat nazywa - pięknie
a my jesteśmy teraz z tyłu tej szopy czy stodoły można tak nazwać po lewej stronie
i to była dla mnie najpiękniejsza część ogrodu choć każda ciekawa







Aldona odwróć się, ależ tu pięknie


De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia 00:09, 22 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Po takiej dawce koloru czas na kawę i odpoczynek - w tym ogrodzie jak i w wielu innych kawa stała na stoliczku w termosach i można było sobie nalać a do pudełeczka włożyć 1 euro.
Bardzo mi się to podobało bo picie kawy ot tak w ogrodzie to co innego niż kawa w ślicznej kawiarni przy ogrodzie. No jak w domu.

Zostawiamy śliczny ogródek i podążamy dalej ścieżką wiodącą za zabudowaniami a także wzdłuż domu.





otwarta granica ogrodu od strony cieku wodnego czy małego kanału








De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia 23:57, 21 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
dalie w tym czasie zachwycały porozrzucane po ogrodzie a nie sadzone w szpalerze






róż nie było wiele a może kilka i bardzo skromne




Moja działka na Dębowym Lesie 23:53, 21 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Aniu nie będę oryginalna,cudne rzeczyDoniczki mnie zachwyciły tym razem

Gosiu, ty , która tak cudnie cały ogród i dom udekorowałaś i moje doniczki ci się spodobały ???
Ja je lubię i mam ich dużo.Cyba wszystkie.Chyba,że są nowe i trafiają do poczekalni na mój czas do zrobienia.
Dziś też ukończyłam kolejne pudełko dla córci.
Nic o tym ne wie, ciekawa jestem czy jej się spodoba ??


De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia 23:51, 21 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
kolejna część jest ogrodzona płotkiem i nazwałam ją ogródkiem babuni - tu kolory doszły do apogeum a zaczynaliśmy od zieleni



tutaj wchodziłam i wychodziłam


no i Ewa weszła mi w kadr - ale jak pięknie



Moja działka na Dębowym Lesie 23:45, 21 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Niestety nie mam dostępu do gałązek derenia.
Jestem zauroczona tym co pokazujesz, szkatułki cudowne, doniczki prześliczne, kulka bardzo pomysłowa. Zdradź więcej szczegółów z wykonywania tych cudeniek. Czy te doniczki są plastikowe?, jakiego używasz kleju?, w jaki sposób wykańczasz przyklejone serwetki i gdzie zaopatrujesz się w tak piękne serwetki. Jeśli internetowo to poproszę o namiar.

Dorotko jak miło mi czytać takie pochlebne słowa z ust takiej dekorawczyni
A widzisz dereń jest użyteczny i do tego rodzaju plecionek jest suuper.
Tak doniczki kupowałam plastikowe.Ale często i ceramiczne kupuję i ,,też nie zostawiam je gołe i ozdabiam,, jak to ja.
Klej zazwyczaj vicol, taki jak do drewna może też być.Ja kupuję 1l, bo zawsze do czegoś mi się przyda .
Serwetki w większości kupuję na allegro.Często też jak widzę u znających ciekawe, jo już zabieram.A często też oni sami mi nowe dają .
Nowa tegoroczna bombka świeża dzisiaj ukończona


De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia 23:44, 21 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
to część łąkowa zaznaczona szpalerem z wierzb a wkoło nich dobrane byliny "świece"






Pszczelarnia 23:41, 21 gru 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Pięknie wkomponowane akcenty świąteczne, najbardziej przypadł mi do gustu pokój z przeszklonymi drzwiami zawieszonymi na nich zielonymi wiankami i piękną zimą w ogrodzie. Pozdrawiam



Specjalnie dla Ciebie, dzielna Dżedaj nr 1 (bo my teraz tak trochę w klimacie Gwiezdnych Wojen jesteśmy). Na powitanie kalendarzowej zimy.





De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia 23:38, 21 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry





w tej części leśnej mało robiłam zdjęć, chyba się gapiłam i zastanawiałam czy cały ogród taki będzie
szybko ścieżka "leśna" wprowadza w inny klimat

De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia 23:33, 21 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
No tak ale ja dalej lustruję otoczenie szklarenki a na widok rodochitonu serce bije mocniej



dlaczego tak - to pnącze jednoroczne które chciałam w tym sezonie pozyskać z nasion - pomimo gorliwości nie udało się - to bardzo kapryśne nasiona a tu zobaczyłam taki okaz.
Rósł w donicy w której była wysoka kratka - myślę że tam było 8 roślin a donica znajdowała się w półcieniu.

Szklarenka była porośnięta wilcem i w połowie sierpnia chyba nic w niej nie rosło
służy raczej za rozsadnik



Przechodzimy w stronę cienistego ogrodu. Ścieżki wąskie wysypane korą, jest po deszczu więc przyjemnie wilgotno.



Moja działka na Dębowym Lesie 23:32, 21 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Aurelllia napisał(a)
Aniu cudeńka po prostu cudeńka Bardzo lubię tą technikę, ale jeszcze sama jej nie próbowałam Romantyczne szkatułki no i doniczki z motywem lawendy ach ach ach moje klimaty

oj z motywem lawendy to chyba cały pokój mogłabym stworzyć tyle tego materiału mam.
Ale jak na razie lubię rózne motywy :Moja niezawodna szopka od kilku lat znowu stoi na swoim miejscu


De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia 23:23, 21 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Tak jak wspomniałam z jednej strony jest droga a równolegle do drogi po drugiej stronie zaraz przy granicy ogrodu jest jakiś ciek wodny i nieopodal jest linia kolejowa



z pozostałych stron do ogrodu przylegają pastwiska



super płotek


a to inny koniec ogrodu ze sporym trawnikiem i miejscem gdzie można odpocząć i napić się kawy
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 23:21, 21 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Na razie sfocilam jeden z 3 wiankow, ale one wszystkie takie same, różnią się tylko bombkami na fotce nie widac, ale całość sprayowalam jeszcze drobniutkim brokatem o tylko delikatnie się mieni w świetle.


A to filcowany dziś aniolek

De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia 23:14, 21 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry




W trakcie podróży ogrodowych od zawsze chciałam zobaczyć zwyczajny ogród w moich kategoriach.
Właśnie taki - stosunkowo niewielki jak na ogrody pokazowe, nie napuszony, swobodny, różnorodny, zadbany ale to zadbanie nie rzuca się w oczy /czytaj : od razu ma się doła ogrodowego/ - rośliny i ich faktury są tu najważniejsze.

A może nie tylko - bo całość tworzy taką aurę że chce się tu być i czuje się tu dobrze, bardzo dobrze tak swojsko, tak jakby przyjechać do dawno nie widzianego domu i móc oddychać tak spokojnie i chcieć zatrzymać się na dłużej .

Ten klimat ogrodu stworzyła niezwykła Joke Kuiperij wraz z mężem.
Niestety od 7 lat po śmierci męża zajmuje się ogrodem sama.

Ogród ma ok 4.000 mkw. Tworzony jest od 36 lat. Początkowo na znacznie mniejszej powierzchni. Z czasem właściciele dokupili więcej terenu.

Ogród od 2005 r jest udostępniony publiczności w czerwcu, lipcu i sierpniu tylko w niedziele od 10 - 17. Wstęp płatny.

Ogród ten wypatrzyła Pszczółka Ewa w jednym z Gardens Illustrated Magazine i tak się zachwyciła że ustawiła go w planie dnia na pierwszym miejscu /logistyka dnia też była ważna/.
Pojechaliśmy. Ogród znajduje się na prowincji więc dojazd był przez malownicze wsie wąskimi drogami. Samochód zostawiliśmy po prostu przy drodze bo innego miejsca nie było poza tym parkingiem.



Od drogi prowadziła taka ścieżka do posesji.



Z kilkoma euro za wstęp wchodzimy zadowoleni że nie pada i szukamy właścicielki nie zważając na plakat a jedynie na oczekiwany napis open.

coraz bliżej



no i jest Joke wita nas serdecznie, informuje że dziś jest dzień otwartych ogrodów więc opłaty nie ma a na prośbę Ewy o autograf w magazynie łapie się ze zdumienia za głowę



trochę zmieszana podpisuje
a ja w tym czasie lustruję otoczenie czyli szklarenkę - można rzec recepcję





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies