Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia

Pokaż wątki Pokaż posty

De Tuin van Joke Kuiperij - Holandia

mira 00:32, 22 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
kolejna część ogrodu to stary sad i biały ogród i jest to stosunkowo spora część ogrodu tym razem z przestrzenią i trawnikiem







____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:50, 22 gru 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Powoli kończy się spacer po ogrodzie - czy ja wiem czy spacer - takie jakby gospodarskie swojskie obejście ogrodu - takie jak to każdy czyni u siebie

ale jeszcze wciąż - tu hortensja dębolistna jakaś piękna odmiana



dochodzimy przed dom pod stodołę w której były sprzęty ogrodowe i stoisko z nasionami bajeczne małe torebeczki z nasionami które sama zebrała Joke i można było kupić za 1 euro.

w takiej scenerii



i tylko głos rozsądku przywoływał - czy chcemy jechać dalej? bo dziś dzień otwartych ogrodów



jeszcze była maleńka szkółka roślin które Joke rozmnażała i sprzedawała
dokonaliśmy zakupów, dziękujemy,komplementujemy ogród co najwyraźniej sprawiło radość Joke


kończę tę relację z nadzieją że i Wam się spodoba ten ogród






____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
hanka_andrus 07:17, 22 gru 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Spodobał się i to bardzo. Dziękuję.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Anda 09:02, 22 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Miro, bardzo mi się spodobał. Cudowny ogród. Pięknie go pokazałaś Dziękuję Ci bardzo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anna_ogrodni... 09:23, 22 gru 2017


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
z przyjemnością pooglądałam zdjęcia z sielskiego anielskiego ogrodu w Holandii,przypomina mi zaczarowany ogród mojej Babci po którym spacerowałam w dzieciństwie
pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
sylwia_slomc... 10:15, 22 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
A ja się zastanawiam właśnie ile lat mi zajmie, by Szmaragdowa wyglądała tak swobodnie......lekkość i mnogość faktur , kolorów ...pewnie zapachów. Raj dla owadów i odpoczynek. Ogród skojarzył mi się z poezją romantyczną.....bardzo romantyczny mi się wydał. Długo bym z niego nie wyszła. Chyba muszę pozwolić moim roślinom siać się gdzie same chcą i tylko chwasty usuwać
Niesamowicie moje klimaty i to co mi najbardziej w duszy gra...połączenie wszystkiego co chcę u siebie. Rabaty, łąka i las.....
Dziękuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tamaryszek 13:01, 22 gru 2017

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Mira, cudowny ogród, już go mam na liście do zwiedzania! Dokładnie tak, jak napisałaś - przyjazny, swobodny, swojski, pełen uroku, zero zadęcia. Bardzo mi się podoba, dzięki za spacer.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Gardenarium 15:34, 22 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja też wszystko przeczytałam, podziwiam styl i klimat. Ślicznie jest. Tam nie byłam jeszcze, ale na pewno odwiedzę. Uwielbiam takie ogrody.

Pozwolisz, że link do ogrodu wkleję na Facebooku. Warto pokazać

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sierika 19:29, 22 gru 2017

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Przepiękny prezent sprawiłaś, ten ogródek babuni, taki chusteczkowy
i kolorowy jak mgliste wspomnienia babcinego. To ogród na miarę każdego
z nas, co nie znaczy, że łatwo taki nastrój wyczarować. Dziekuję.
____________________
EwaSierika
AgnieszkaW 20:22, 22 gru 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Piękny ten ogród. Dziękuję za relację. Miro, czy wiesz może, co to za roślina rośnie w tej misie?

____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies