Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:08, 17 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
kolorków ciągle przybywa



Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:04, 17 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina 20:59, 17 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
tawuła i ambrowiec w te same kolory poleciały, już kocham tulipanowce i tą irgę


Ogródek frontowy 20:57, 17 paź 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Do góry
Nie pisałam długo co nie znaczy że nic nie robiłam niestety nie udało się jeszcze dokończyć wszystkiego, ale powoli widać o co chodzi Właśnie wczoraj posadziłam tu 300 tulipanów przed trawami i hortkami pas żółtych i czarnych tulipanów, a za murkiem drugi pas czerwono czarny (specjalnie dla moich chłopaków. Reszta rabaty za murkiem będzie robiona wiosną będzie to powtórzenie tej rabaty z przed kratek ( rozplenice, azalie, hortensje, mieczyki i oczywiście tulipany). Za murkiem od grilla będzie ozdobna trawa lub tawuły. Po drugiej stronie grilla myślę o cisach, rozplenicach, tawułach w pasach i między cisy, a rozplenice białe lub blado różowe jeżówki.
Tak było w czerwcu:

A tak teraz:

Tulipki ku pamięci:

Podwórkowa rehabilitacja 20:57, 17 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
O takie
Ranczo Szmaragdowa Dolina 20:54, 17 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
znowu rojniki znajduję w różnych dziwnych miejscach przez te ogrodniczki złodziejki
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 20:52, 17 paź 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Do góry
Jakby ktoś zastanawiał się nad klonem Strzepiastokorym to cudny jest i długo Trzyma liscie kolorowe. Późne lato i jesień.
Makowo na Kociewiu 20:51, 17 paź 2017


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry
Kasya napisał(a)
na fotkach lato wszystko zielone i takie zdrowe
roze piekne

No niestety róże chorują strasznie właściwe tylko jedna nie ma plamistości
to Princess Anne tutaj widać jej kwiaty po prawej za prawą kulką

...uDany ogród 20:47, 17 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Basilikum napisał(a)
pieknie i marcinkowo i rozano i jesiennie
polezalam nalezaku,mam nadzieje, ze za bardzo nie wgniotlam poduch
czasu na ogrod zazdroszcze, ja nie mam dzis 50 cm waskiej rabatki oplewilam i oproznilam 3 donice


Izuniu ja uwielbiam jesień. Kolory i to nastrojowe światło jest cudowne.
Leżaczki przy takiej pogodzie niezastąpione, ale nie miałam na nie czasu w tym sezonie usiadłam na nich kilka razy. Może za rok wreszcie poleżę
Dasz radę, praca też ważna. Ja jeszcze nie wiem co chcę robić, ale mam dwa miesiące żeby coś wymyślić

Od nowa ... na przekór wszystkim 20:45, 17 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Do góry
nawigatorka napisał(a)
o to było takie coś. duże to graby pod nimi bukszpan. kropki z tyłu pomijamy a pomiedzy bukszpany możnaby dac hortki (lekko cofnięte) i zadarnienie np z traw czy czegoś innego


podoba mi się

zmierzyłam i od pnia cisów do pni grabów wyszło 1,80. Czyli tyle jest na hortki. Posadziłam je w rządku co półtora metra. Jak trzeba to przesadzę chociaż zarzekałam się w sobotę że już nic nie ruszę

tak by to mniej więcej miało wyglądać? 6 hortek mam więc po bokach wypada po jednej, czy dokupić dwie aby było do pary ?



co w miejsce granatowych kropek, trawy wyższe mogłyby być? czy nic, wtedy sporo miejsca zostanie do żywopłoty cisowego
i te przecinki bukszpanowe mają być wcięte w rabatę z wypełniaczem czyli te zółte kwadraty i wtedy hortki by się w nich łapały czy mają być poza nimi.

od pnia grabów do brzegu rabaty jest 1,5 metra, mogę jeszcze trochę poszerzyć ale chciałam żeby ta rabata kończyła sie z linią domu.
Makowo na Kociewiu 20:43, 17 paź 2017


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry
i różanka szerzej dobranoc



wymieniłam funkie na chryzantemy








Sezon 2017 u Hanusi 20:42, 17 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
POwoli robię, Edytko. Nie mogę się rozłożyć ze zdrowiem po zamknięciu ogrodu na zimę.
Teraz wykopki dalii, porządek na rabatach i sadzenie cebulowych. Zer 4 dni mi jeszcze zejdzie, bo i szklarnia do przekopania. Ale pod szkłem mogę i w deszczową pogodę pracować. Tylko w deszcz nie lubię wychodzić. Chyba, że mnie zastanie przy robocie.

Najgorsze już mam za sobą. Tylko obsłużyć śmietnik, i finito.

Ogródek frontowy 20:42, 17 paź 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Do góry
Witam po bardzo długiej przerwie. Staram się podglądać co u Was słychać. Ostatnio tak ciężko z czasem, że tylko wpadam i nie zostawiam nawet śladu
Oczywiście nie powstrzymałam się i nakupiłam cebul w tym roku poszalałam z tulipanami Ponieważ wiosną czułam niedosyt tulipków w runiance to dosadziłam 50 szt do runianki i 30 szt do gazonów. Zastanawiałam się nad hiacyntami między czosnki a rozplenice, ale kupiłam śliczne tulipany "Huis ten bosch". Myślę że będą tam ładnie wyglądać. Między czarne tulipany które rosną w lawendzie będę jeszcze dosadzać 60 szt. 'Salmon van eijk'. Myślę że powinno wystarczyć Ku pamięci

Jesienny gwizdek
Do raju daleko - u Ewy 20:37, 17 paź 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
Dominika11 napisał(a)
cudna jesień w Twoim ogrodzie


Dziękuję Dominiko



Makowo na Kociewiu 20:26, 17 paź 2017


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry




Makowo na Kociewiu 20:22, 17 paź 2017


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7892
Do góry
Na dobranoc trochę jesiennych róż




Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 20:07, 17 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
Ogród naturalny, pachnący lasem .. 20:03, 17 paź 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Do góry
I na koniec to co w pojemnikach wyjątkowo w tym roku.


Pozdrawiam jesiennie!
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 20:02, 17 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
I na koniec niekwestionowana gwiazda jesieni - ambrowiec i ostróżka w duecie

Ogród naturalny, pachnący lasem .. 20:02, 17 paź 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Do góry
Wypucowana szklarnia i powojnik Rooguchi w październiku..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies