Dziś odwiedziłam ogród bukszpanowy. Oczywiście wirtualnie, ale zawsze jakieś wskazówki z górnej półki, przyswoić można i u siebie. Oglądając migawki z angielskiego raju przeczytałam takie zdanie szefowej, że zmienił się styl nasadzeń ze spokojnych na bardziej jarzeniowe!
Cieszy mnie to niezmiernie, bo u mnie kolorów mix. Niech się tylko rabaty rozkwiecą! A na razie pokażę, co już kwitnie nieco!
Witam wszystkich. Mam problem z trawnikami. Mam je w 2 częściach. Na jedbym pojawiają się jasne plamy(jak na zdjęciach). Jak to wyeliminować? Na drugim trawniku natomiast nie podoba mi się jego barwa. Dawałem nawóz florovit do trawy. Może dałem za mała dawkę?( na opakowaniu jest na 1250 m2 a ja dałem na 1800m2). Dodam że mam podlewanie i kosiarki samojezdne. Trawa ma 2 msc i jest z rolki. Początkowo myślalem że to wina tępych nożyków,jednak po wymianie nic się nie zmieniło.
Jak poprawić barwę tej trawy? Ogólnie wydaje mi się ze sporo jest w niej suchej trawy. Czy wertykulacja to dobry pomysł? 2 pierwsze zdjęcia przedstawiaja problem jasnych plam, a ostatnie zdjęcie brzydką barwę drugiego trawnika.