Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

Gardenarium 00:46, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
1. Ktoś chlusnął czymś na ten trawnik (np. gorąca woda z czajnika, alkohol, środek czystości do mycia tarasu)

2. leżał basen lub coś innego dłużej niż 2 dni

3. Wysypał się nawóz z worka i spaliło

4. Dziecko nasikało na trawnik (chłopcy często sikają - jak uczą się chodzić bez pieluchy) U mojej sąsiadki tak było.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
craon 17:16, 14 lip 2017

Dołączył: 13 gru 2015
Posty: 9
Witam

A ja mam taki problem na trawniku jak widać na zdjęciu. Żółte plany. Trawnik ma jakieś 12 arów a problem pojawił sie tylko w jednym miejscu na obszarze 2m x2m. Nie mamy psa, Sasiad ma psa samca. Trawa raczej mocno trzyma sie ziemi bie łatwo ja oderwać. Zrobiłem mały odkop nic tam nie ma pod spodem żadnych robali. Czy to jakiś grzyb? Co zastosować?

Z góry dziekuje za porady

Gardenarium 22:19, 14 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wydrapać dobrze, wyrwać, dosiać ziemię i nasiona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lysonzi1 11:53, 16 lip 2017

Dołączył: 16 lip 2017
Posty: 5
Witam wszystkich. Mam problem z trawnikami. Mam je w 2 częściach. Na jedbym pojawiają się jasne plamy(jak na zdjęciach). Jak to wyeliminować? Na drugim trawniku natomiast nie podoba mi się jego barwa. Dawałem nawóz florovit do trawy. Może dałem za mała dawkę?( na opakowaniu jest na 1250 m2 a ja dałem na 1800m2). Dodam że mam podlewanie i kosiarki samojezdne. Trawa ma 2 msc i jest z rolki. Początkowo myślalem że to wina tępych nożyków,jednak po wymianie nic się nie zmieniło.
Jak poprawić barwę tej trawy? Ogólnie wydaje mi się ze sporo jest w niej suchej trawy. Czy wertykulacja to dobry pomysł? 2 pierwsze zdjęcia przedstawiaja problem jasnych plam, a ostatnie zdjęcie brzydką barwę drugiego trawnika.

Gardenarium 07:34, 17 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem uzupełnij nawóz w tych jasnych miejscach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 08:21, 17 lip 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
lysonzi1 napisał(a)
Witam wszystkich. Mam problem z trawnikami. Mam je w 2 częściach. Na jedbym pojawiają się jasne plamy(jak na zdjęciach). Jak to wyeliminować? Na drugim trawniku natomiast nie podoba mi się jego barwa. Dawałem nawóz florovit do trawy. Może dałem za mała dawkę?( na opakowaniu jest na 1250 m2 a ja dałem na 1800m2). Dodam że mam podlewanie i kosiarki samojezdne. Trawa ma 2 msc i jest z rolki. Początkowo myślalem że to wina tępych nożyków,jednak po wymianie nic się nie zmieniło.
Jak poprawić barwę tej trawy? Ogólnie wydaje mi się ze sporo jest w niej suchej trawy. Czy wertykulacja to dobry pomysł? 2 pierwsze zdjęcia przedstawiaja problem jasnych plam, a ostatnie zdjęcie brzydką barwę drugiego trawnika.

. Czy kwitnie trawa 2_3 dni po koszeniu w tych jasnych miejscach ?
lysonzi1 12:51, 17 lip 2017

Dołączył: 16 lip 2017
Posty: 5
Trawa jest koszona cały czas (robot koszący ) jednak widać, że kwitnie nawet przy samym gruncie
marcin544 07:13, 18 lip 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
lysonzi1 napisał(a)
Trawa jest koszona cały czas (robot koszący ) jednak widać, że kwitnie nawet przy samym gruncie

Jezeli nisko kwitnie to moze to byc wiechlina roczna . szybko kwitne 2 dni po kosxeniu juz stoja klosy a jak pogrzebiesz w tej kempie jasniejszej trawy to klada sie te klosy kwitnace.
lysonzi1 08:19, 18 lip 2017

Dołączył: 16 lip 2017
Posty: 5
Dokładnie. Jest tak jak Pan napisał.
kajonka 19:00, 19 lip 2017


Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 42
Witam serdecznie,
Chciałam prosić o pomoc - na naszym trawniku w zeszłym roku pojawiły się plamy. Nie było oznak grzybów, więc kupiliśmy nemasys podejrzewając, że to pędraki. W tym roku jednak znów pojawiły się te plamy i naprawdę juz nie wiem co z tym zrobić.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies