Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród Wioli 15:55, 20 lip 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Do góry
przód


limki

wanilki

niedokończone kulkowanie
Skąpana w słońcu 15:47, 20 lip 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry








Działka prawie w Borach Tucholskich 15:44, 20 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Kasia czasami nawet mi coś wyjdzie

Agata w Twoim gąszczu skarby wszelakie się kryją ale tego nie masz (raczej)

smacznego, robaczywki już opadły te są do konsumpcji, słodziutkie
morelośliwa czy jakoś tak


Skąpana w słońcu 15:37, 20 lip 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry







Miejski ogród w wersji mini 15:35, 20 lip 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Do góry
Takie tam porównania z serii przed i po...
Do czasu powstania właściwego trawnika w celu ograniczenia wywiewania kory z rabaty zostanie zamontowane obrzeże.

Marzec- kwiecień 2016



Lipiec 2016
Coś jeszcze, coś więcej... 15:33, 20 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Agania napisał(a)
Ja też nie wiem, gdzie, kiedy i co się z tym octanem wapnia wyprawia?
Perfekcja


Agata - musimy się jak widać doedukować w tym temacie Albo udawać, że tego nie przeczytaliśmy i dalej żyć w błogiej nieświadomości, że takie coś można czy też trzeba stosować
To tu- to tam- łopatkę mam ! 15:31, 20 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
I takie tam na koniec
Przetaczniki i dereń w brzozach


Przegorzany- trzeba ścinać, kiedy kończy się "niebieszczyć", bo bardzo sie rozsiewa.


Rabata z kwaśnolubnymi- na lewo dwa pierisy, na prawo kiścień, który odżył po opryskach miedzianem (w ubiegłym roku miał grzyba i wyglądał nienachalnie). W środku widać nóżkę szczepionej sosny na pniu (prezent).


Niezmordowanie kwitnąca firletka i werbeny w miskantach.
Skąpana w słońcu 15:30, 20 lip 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry
Dopiero zaczyna swój spektakl, ma fajny kolorek, dojrzałej brzoskwini



Kocham jeżówki, a one mnie. Ta jest niezawodna



Ta też dopiero zaczyna



Jarzyny kombinacje ogrodowe 15:28, 20 lip 2016


Dołączył: 20 lip 2016
Posty: 10
Do góry
Witajcie Forumowicze!
Ogrodowisko znam już chyba od 2 lat, jednak do tej pory tylko czytałam wasze wątki. Dziś odważyłam się założyć swój własny. Mój ogród od czterech lat przechodzi "kosmetyczne" zmiany, ze względu na brak większych funduszy. Razem z mężem coś tam działamy, raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem.
Potrzebuję Waszej pomocy przy aranżacji narożnej rabaty, na której rośnie duża brzoza, świerk - chyba serbski i spora już sosna - te drzewa rosły już na kupionej przez nas działce. Dodatkowo, wzdłuż ogrodzenia rosną 4 żylistki i laurowiśnia.

Podobają mi się geometryczne nasadzenia, ale efekt naturalny też mi odpowiada i już sama nie wiem co tak naprawdę bardziej do mnie przemawia...ech

to moja rabata, a zaraz wkleję lub napiszę co tam widzę. Pomożecie?

Skąpana w słońcu 15:19, 20 lip 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry


Upojnie pachną lilie. Mam ich mało a zapach jest bardzo mocny, jeszcze nie wszystkie kwitną





To tu- to tam- łopatkę mam ! 15:16, 20 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Dokonałam dzisiaj wnikliwego oglądu róży Souvenir du dr Jamain. Sadzona w marcu na rabacie okołostudziennej. W nogach ma okrywowe róże Swany. Nad sobą jabłoń rajską.
Nie ma oszałamiających przyrostów, ale ma w sobie to coś. Pachnie niesamowicie, a aksamitność płatków jest nieporównywalna z innymi różami. Płatki są grubsze. Kolor kwiatu zmienny, w zależności od kąta patrzenia Liście nie łapią czarnej plamistości, ale są podziurkowane. Jeszcze nie wiem, czym się zwalcza podgryzacza, ale się dowiem.






Warto w ogrodzie mieć liatry. U mnie są tylko te różowe. Już nie pamiętam, czy sadziłam też białe, czy nie. Dobrze wyglądają wyskakując spod liści rozplenic, w okolicach przegorzanów i kłosowców.



Skąpana w słońcu 15:14, 20 lip 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
ewsyg napisał(a)







piekne jeżówki,a ta na zdjęciu jest cudna
U Agi - czyli słońce i piach 15:08, 20 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Do góry
Pytanie za 100 pkt - co dolega hortensją? Takie listki pojawiają się od dołu więc to raczej nie od słońca...


Tonący w bieli 15:07, 20 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Do góry
Martini dzięki za odwiedziny

Kosiarka nam padła... pożyczyłam od mamy spalinową i chyba już nie oddam

Podwórkowa rehabilitacja 15:07, 20 lip 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
ryska napisał(a)

Basiu aż mi się chce przytoczyć zdjęcie jak to wyglądało jeszcze całkiem niedawno. Jak czytam takie wpisy to od razu milej mi się robi i troski dnia codziennego mijają Dziękuję bardzo.
Tak było w 2011

Noo Proszę Pani....Ta ścianka to Ci się naprawdę udała ,biała ścianka jako tło -rewelacja!

Nigdy byym nie wpadła ,ŻE TO TA SAMA ŚCIANA...ta dawna to tylko rozstrzelać i utopić ...a ta, to ścianka dla vipów ,z powodzeniem mogliby ustawiać się do zdjęć
Skąpana w słońcu 15:05, 20 lip 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry






Podwórkowa rehabilitacja 14:59, 20 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
czeresniowapomadka napisał(a)

Reniu ja nie mogę tu być za często, bo jak się tak napatrzę na takie cuda jak u Ciebie sobie rosną, to póżniej wszystko bym chciała , a mój ogródek nie jest z gumy hi Masz ładną werbene, ja swoja zasiałam, ale mi nie wyszła, chyba za wcześnie , bo w marcu czy na początku kwietnia do gruntu to chyba zmarzła czy cóś

A wiesz ile ja bym chciała tych kwiatuchów selekcję już stosuję, bo w tym moim ciasnym ogródeczku niewiele się mieści.
Werbenę lepiej siać w domku ale i w gruncie sobie poradzi. Chyba że wyszła i małe sadzoneczki zmarzły.
Spróbuj za rok, jak już się zadomowi to problem jest z nadmiarem
Skąpana w słońcu 14:57, 20 lip 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry






To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:56, 20 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
zoja napisał(a)
Nie masz wyboru skopiuje te Twoje roze - skoro juz powiedzialas ktore tak pieknie rosna dzieki

Ps. Sposob na puste miejsca genialny


Mnie bardzo pomogło podpatrywanie innych. Łatwiej było mi określić, czego chcę i czego z pewnością nie chcę. Nie każdy, np. ja, jest kreatorem rzeczywistości. Odtwarzanie sprawdzonych wzorów też może dać radość.

Dla Ciebie








Pozdrawiam
Podwórkowa rehabilitacja 14:52, 20 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
gobasia napisał(a)
Rozpływaj się ,i ciesz sie bo jest z czego
Scianka ,to tez moje ulubione miejsce...cudnie

Basiu aż mi się chce przytoczyć zdjęcie jak to wyglądało jeszcze całkiem niedawno. Jak czytam takie wpisy to od razu milej mi się robi i troski dnia codziennego mijają Dziękuję bardzo.
Tak było w 2011

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies