Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pszczelarnia 21:08, 18 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
kasia_w napisał(a)
Jestes lepsza od Oudolfa


Oj ... .
U Oudolfa większy ład na rabatach i blokowość nasadzeń, nie ma drzew (poza niewielkimi wielopniowymi), większe skupiska gatunkowe. Nie ma lilii i ostróżek ani róż. Jest więcej traw w blokach (u mnie tylko jako przecinki).

Ale mamy taką wiązówkę wspólną:

Ogród z rzeźbą 21:07, 18 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Różowa pomyłka zakupowa, ale nawet udana. Czyżbym miała Butterfly Kisses? Może ktoś rozpozna?





A tu drugi rok siedząca w doniczce kolejna pomyłka-niespodzianka zakupowa, muszę się nad nią jednak zlitować i gdzieś posadzić. Pomarańczowy kolor, hm.. Też nie wiem jak się nazywa.

Chwasty w trawniku 21:05, 18 lip 2016

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 20
Do góry
Czy to co wyrwałem na pierwszym zdjęciu i rosnące na drugim to chwast? Bo trzecie zdjęcie to napewno przedstawia wroga trawników. Częste koszenie wyeliminuje te chwasty czy są na to małe szanse? Jeśli jest taka możliwość to jak nosiko trzeba kosić?
Kosolkowa Pasja 21:03, 18 lip 2016


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Do góry
Do raju daleko - u Ewy 21:02, 18 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Iwk4 napisał(a)
Ewuniu, bardzo wam dziękuję za wszystko. Tobie i Krzysiowi. Było nam bardzo miło was gościć. Biedny Krzysiu, musiał w samotności wykonać kawał dobrej roboty. Bardzo się cieszę
ML mnie baaaaaaaardzo ucieszył
Zapomniałam coś dać Dorotce. Przepraszam, zakręcona byłam ...

Na pamiątkę spotkania zostawiam wspólne zdjęcie.

Od lewej: Ewa (Bacowa), Zbyszek (mój mąż), Ewa (Ewa777), Krzysiu (Ewy mąż), Marek (mąż Mirki), Mirka (Mirkaka), Jola (Joku),
na dole: Dorotka (córka Ewy), Ja (Iwk4), Beatka ( LyraBea).
I na fotce nie ma córki Beatki Oriany (śliczna dziewczyna) i Grzesia (męża Ewy) oraz moich synków Karola (robił fotkę) i Pawła (gdzieś się zapodział)


Jak fajnie zobaczyć znajome twarze i poznać twarze których nigdy nie widziałam.. Bacowa, Mirka fajne laseczki LyraBea.. tam mnie jeszcze nie było, a bardzo podobna do Kuklika Joli jakoś teę nigdzie nie widziałam..

Zginęła piękna dziewczyna i jeden przystojniak.. wcale się nie dziwię

A teraz lecę pobuszować w Twoim ogrodzie
Chwasty w trawniku 21:02, 18 lip 2016

Dołączył: 04 lip 2016
Posty: 18
Do góry
No i w końcu koniec. Po ok. 2 tygodniach walki chwastnica wyrwana. Nie było łatwo i były momenty rezygnacji ale od czego ma się drugą połówkę
Wiem, że walka jeszcze potrwa bo wyjdą kole "młode" ale na bierząco będziemy z nimi walczyć.
Trawnik trochę podziurawiony, miejscami zrobiła się mała różnica poziomu, co zrobić ?





Trochę się tego uzbierało, ogarnięte ok 350 m2 trawnika.
Ogród Fliniowy - zapraszam ! 21:00, 18 lip 2016

Dołączył: 04 lip 2016
Posty: 18
Do góry
No i w końcu koniec. Po ok. 2 tygodniach walki chwastnica wyrwana. Nie było łatwo i były momenty rezygnacji ale od czego ma się drugą połówkę
Wiem, że walka jeszcze potrwa bo wyjdą kole "młode" ale na bierząco będziemy z nimi walczyć.
Trawnik trochę podziurawiony, miejscami zrobiła się mała różnica poziomu, co zrobić ?





Trochę się tego uzbierało, ogarnięte ok 350 m2 trawnika.
Kosolkowa Pasja 20:59, 18 lip 2016


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Do góry
Pszczelarnia 20:59, 18 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
kosolka napisał(a)
(...) Masz tych kwiatów Pszczółko..


Jak nie mieć kwiatów w pszczelim ogrodzie?




Kosolkowa Pasja 20:56, 18 lip 2016


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Do góry
Ogród z rzeźbą 20:56, 18 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Trochę jeżówkowo u mnie.
Caribbean Green - są nietypowe, niespotykane i nawet mi się podobają. Już wiem co zrobiłam nie tak, one wymagają po prostu ciemniejszego, jednolitego tła. U mnie giną na rabacie, nie widać ich. Może jak będą w większej masie dadzą jakiś efekt. Nic to, poczekamy.










Klon palmowy - Acer palmatum 20:54, 18 lip 2016

Dołączył: 18 lip 2016
Posty: 21
Do góry
Foto
Kosolkowa Pasja 20:52, 18 lip 2016


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Do góry
Moje ukochane miejsce na ziemi 20:50, 18 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
OlgaKol napisał(a)


Śliczne te słoneczka
Fajnie wyglądają n ciemnym tle



Wiesz Olga fajnie rozweselają w taką deszczową pogodę.

Mała rzecz a cieszy.


W sobotę na poprawę humoru kupiłam sobie takie jeżówki.




Pszczelarnia 20:50, 18 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
To wysiane z jednej torebki nasion:



A to z drugiej:



Kosolkowa Pasja 20:48, 18 lip 2016


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Do góry
Po kolorowym zawrocie głowy trochę zielonego.. hortensjowego.. Druga strona ogrodu.

Ogród wśród pól i wiatrów 20:48, 18 lip 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5509
Do góry
MirellaB napisał(a)
Jeżówki pięknie Host specjalnie nie lubię mam tylko 5 sztuk, ale u Ciebie z kulkami bukszpanowymi wyglądają super Posadziłam moje wszystkie jeżówki, jeszcze wiele z nich nie kwitnie, a już mi coś tam nie gra


Moja wsiowa-jeżówkowa rabata mnie irytowała rok temu (wariacja różnych kolorów), ale teraz już ją lubię.
Jakaś się bardziej tolerancyjna robię dla mojego ogrodu
Moje ukochane miejsce na ziemi 20:45, 18 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
leon60 napisał(a)
polało nam solidnie a teraz przydała by się ładna pogoda bo ostatnie trzy dni przypominają listopad...



Ola rzeczywiście paskudna pogoda. Zimno jak diabli.
Mokro strasznie. Jakieś grzyby mi wyrosły w sadzie.
Podobne do pieczarek.

Od środy ma być cieplej to super wiadomości pogodowe.


Pszczelarnia 20:45, 18 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Kwiaty w truskawkach



Kwiaty przy ogórkach





Kosolkowa Pasja 20:45, 18 lip 2016


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies