Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mirkowy ogród (początki) 19:26, 14 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Mirka napisał(a)
Berberyski rosną że hej. Zastanawiam się czy ich troszkę nie ciachnąć dla zageszczenia jak myślicie ciachać.

Też masz różne kolory z siewu
Ja znalazłam wśród siewek taki z żółtą obwódką podobny do admiration.
I też mam zielone a inne czerwone
Dolina pałaców i ogrodów 19:25, 14 lip 2016


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Do góry
To już było - PAKOSZÓW







Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 19:25, 14 lip 2016


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Do góry
Deutschland (bardzo podobna do Hamburga i Europy, chociaż ta ostatnia dużo większa:


Europa (większa wersja Deutschland lub Hamburga)


Schoene Bautznerin (podobna do Leuchtfeuer - nieco tylko jaśniejsze kwiatostany, nieco też mniejsze, ale jest ich więcej):


Wildenstein (charakterystyczne kwiatostany bez ząbkowania) - po upałach u mnie przekwita nieco zbyt wcześnie:


Hamburga i Gartendirektora Kuehnerta niestety nie mogę pokazać, bo po upałach musiałem podciąć kwiatostany, ale za to pokażę odmianę R.F. Felting, o której w swoim wykazie zapomniałem - spora, duże kwiatostany, rośnie raczej w górę niż na boki):


I na koniec ciekawostka - niezbyt chętnie kwitnąca miniaturka - Pia, w tym roku tylko dwa kwiatostany (na zdjęciu nie widać skali, ale liście są ok. 4 razy mniejsze niż u odmiany np. Bodensee):

Ogród pod trzema dębami 19:22, 14 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
tusiawka napisał(a)



Uwielbiam twój ogród. Ile razy się pojawia, to staram się tu być. Bardzo lubię twoje rabaty przecinające się ze scieżką

Na czym polega czyszczenie wiosną tak dużej sadzawki? Przymierzam się i odkładam wykonanie z roku na rok.
I mam pytanie, czy środek jest wyłożony folią, czy inaczej zabezpieczony?
Dolina pałaców i ogrodów 19:17, 14 lip 2016


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Do góry



Jeżeli ktoś ma ochotę i odwagę może popływać łódką


Na wzgórzu znajduje się stara herbaciarnia

A w niej to co tygryski lubią najbardziej

Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 19:16, 14 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
vanilka w donicy, kwitnie pierwsza
Do raju daleko - u Ewy 19:14, 14 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Ewa777 napisał(a)


To ten kwiatek - You & Me Passion



Cudna, no nie wiem czym się różni od tej drugiej, jak się wybarwi to będzie chyba taka sama?
Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 19:14, 14 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
liliowce w donicach czekaja

summer wine


prairie blue eyes


little lassie


dobrze mi sie z nimi komponuje rozplenica, chociaz jeszcze nie kwitnie


Ogródek Iwony II 19:13, 14 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Czy u was też tak pada? Leje od rana cały czas, monotonnie...

Dolina pałaców i ogrodów 19:11, 14 lip 2016


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Do góry
W parku znajdziemy romantyczne zakątki, ciekawe budowle, coraz liczniejsze rabaty a wszystko to w otoczeniu lasów, gór i stawów.


Stare opactwo i malutki cmentarz obok.




Dawne termy


Domek ogrodnika - oryginalny - obecnie własność prywatna


Jeżeli jeszcze mamy siły możemy podejść do ruin zamku. ostała się co prawda tylko wieża ale widok - niezapomniany (wejście nieco stome !)
Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 19:11, 14 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
floksy zaczynaja dopiero

Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:) 19:07, 14 lip 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Agrest



Czarna malina i poziomki


Porzeczki i koper wloski
Dolina pałaców i ogrodów 19:06, 14 lip 2016


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Do góry
Tydzień temu wróciliśmy z urlopu w Karpaczu. A jak wiadomo z Karpacza do Doliny Pałaców już rzut beretem. Więc oczywiście odwiedziliśmy "stare" kąty i zaglądnęliśmy w nowe.
Miejsca mogą się powtarzać - szczególnie te, które bardzo lubię.
A więc zapraszam na wirtualną przechadzkę po pałacach i ogrodach jeleniogórskich

Miejsce, które podczas wcześniejszych pobytów ominęliśmy -
BUKOWIEC

Sam pałac - niezbyt atrakcyjny (chociaż to rzecz gustu), za to park (ok 18 ha) -naprawdę wart zobaczenia. To wycieczka na około 2 godziny.







Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 19:05, 14 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
ewelaa74 napisał(a)




Kasia, a co to jest?
Urokliwe bardzo


to krwawnik
Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:) 19:02, 14 lip 2016


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Borowki na sniadanko
Moje małe wielkie marzenie 19:00, 14 lip 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Do góry
alis napisał(a)
Mirelko tej różowej nie znam nazwy, nie pstryknęłam foty, ale jak będę w szkółce nadrobię

Biała


Czerwona






zamowiłam białe i czekam własnie na nie )) super ze sa takie jak na fotce , to ponoc jakas nowowc ,,,bardzo mi sie podobaja )

moje odmianowe wylazły i wygladaja tak samo jak w zeszłym roku wiec jest nadzieja ))
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 18:57, 14 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
AsiaK_Z napisał(a)
Ooooo udało się No to wyszło tak..... ogrodzenie czeka na swoją kolej ....




A w zeszłym roku było tak....


Asiu super zmiana. Ale dlaczego chcesz wymieniać to ogrodzenie? Ja bym tylko odnowiła, odmalowała. Dzisiaj takie stare ogrodzenia w tym stylu to unikat i moim zdaniem mają swój urok. Na pozór wydają się brzydkie, ale dostrzeż jakie ono jest fajne. Proste rurki, nic nie przekombinowane. Ja bym absolutnie nie pozbywała się tego ogrodzenia. Wystarczy oczyścić i przemalować. Jeżeli chcesz np. bardziej nowocześnie to idealnie pasuje (wg. mnie oczywiście) kolor czarny lub szary. Jeżeli bardziej tradycyjnie to zielony. To ogrodzenie ma styl wielowymiarowy stylistycznie. Nawet słupki są super, proste z tą kuleczką u góry. Błagam, nie wyrzucaj go! Ja mam taką 40-letnią bramę, jakich dzisiaj się już nie robi i za mojego życia nie pozwolę, żeby ktoś ją zmienił na inną.
Lawendowy zawrót głowy 18:56, 14 lip 2016


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Do góry
lojalna_ napisał(a)
Mam busz nic nie przyciete )


Piękny ten twój busz,a jak czyściutkoPozdrawiam Jolu
Ogród ze skarpą 18:53, 14 lip 2016


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Do góry
Lawendowy zawrót głowy 18:51, 14 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3931
Do góry
lojalna_ napisał(a)
Deszczowo pochmurnie i zielono ) na szybciocha....




LUBIĘ TO
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies