Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Przerwa na kawę... 19:19, 10 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Następna rabata na kratce i pełnym przęśle, do lekkiej poprawki i w sumie do przetestowania za rok czy układ jest OK. Teraz trudno to określić czy ma to wszystko sens.
Na jesieni lub na wiosnę przesadzę na górkę oba różowe elementy - floksa i chyba przetacznika (tego nie jestem pewna, dawno kupowany). Przeniosę tu liliowca bordowo czekoladowego z rabatki na górce. Dołożę krwawnik bordowy i kichawca na brzeg.
Na tej rabacie jest dziełżan, bukszpan kulka wiecznie w peoniach, za nimi wyrasta już kroksomia czerwona, świeżo wsadzona jest pysznogłówka Jacob Cline i rutewka Splendide White. Przed floksami złocienie. Z tylu jagody goi. Kratka obsadzona wiciokrzewem i powojnikiem SG. Na wiosnę kwitną cebulowe szafirki, tulipany i żonkile, kraciasta szachownica i sasanki.
Mój jest ten kawałek ogrodu 19:17, 10 lip 2016


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Do góry
Pocztówka z wakacji Z roślinami rzecz jasna
Nie wiem co to jest, ale ma prześliczny niebieski kolor kwiatów, kształt podobny do floksów, ale rośnie jak krzew



Ogród KasiWB - część II 19:03, 10 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Do góry
Moi Drodzy,
oto nadejszła wiekopomna chwila pierwszy tysiąc za mną ))))
Po 1916 dniach mojej obecności z Wami na Ogrodowisku czyli po 5 latach, 2 miesiącach i 28 dniach z łezką w oku ale i wielką radością rozstaję się z moim starym wątkiem… trochę to trwało )) wszystko się przeciągało, wiele się wydarzyło - i dobrego i złego, ogród miał być "skończony" chyba w 2013 (?!) i oczywiście nadal nie jest, ale systematycznie coś robimy ) jestem bogatsza o te lata doświadczeń - ogrodowych i nie tylko. Dzisiaj już wiem jak ważny jest dla mnie ogród Wierzę, że "Trudne początki ..." pod każdym względem mam już za sobą Jesteśmy już u siebie, mieszkamy w środku ogrodu (który cały czas powstaje), z czego bardzo się cieszymy możemy na spokojnie obserwować i planować kolejne rabaty poprzesadzać rośliny, które już od dawna na to czekają bo przecież ogród był pierwszy

Bardzo serdecznie dziękuję Danusi i Wszystkim, którzy przez te lata mnie wspierali Bardzo się cieszę, że z Wami tutaj jestem i że mogłam poznać tak wiele osób ogrodowozakręconych


Dzisiaj jest dobry dzień na inaugurację .... kubeczka z Chelsea Flower Show 2012, który dostałam od naszej Szefowej Danusi na Święcie Róż w jej ogrodzie w 2012 Wtedy obiecałam sobie, że pierwszy raz użyję go jak już zamieszkamy Ogród wprawdzie jeszcze powstaje, ale to jest dobry moment


....zatem z jeszcze większą radością otwieram szeroko drzwi do kolejnej części przygody z ogrodem, Ogrodowiskiem i Wami pozytywnie zakręconymi Ogrodomaniakami a co za ich progiem będzie? Kto to wie ) piękne: marzenia, rośliny, spotkania, ogrody i ludzie

Zapraszam Was do mojej przygody!
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :* 19:03, 10 lip 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Do góry
Widzę że.temat lawendy vivy na watkach sie pojawia i jej bladosci . dWodam.moje obserwacje zatem zeszłym roku faktycznie blada była...a w tym....pewnie sa ciemniejsze ale vivy w pelnym.rozkwicie bladą nie moge nazwac!

Tu ma być ogród :) 18:57, 10 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry

Tu ma być ogród :) 18:54, 10 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
A tu niedawno obsadzana rabata z grackami, różami Voyage, jeżówkami Sensation Double, lawendą i szałwią.





Tu ma być ogród :) 18:49, 10 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
Tu ma być ogród :) 18:45, 10 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 18:43, 10 lip 2016

Dołączył: 10 lip 2016
Posty: 1
Do góry
Witam serdecznie.
Od pewnego czasu korzystam z wątków na forum, podczytuję, podpatruję, a wszystko z rosnącego zainteresowania roślinami oraz z konieczności zmiany kilku miejsc w otoczeniu mojego domu, bo nie śmiem tego nazywać "ogrodem".
Dzisiaj odważyłam się napisać, bo czas leci, a ja mam wrażenie, że od jakiegoś czasu stoję w miejscu. Im więcej czytam i oglądam tym więcej roślin mi się podoba, tym większy mętlik w głowie. Staram się pamiętać o wskazówkach Pani Danusi, ale wychodzi jak wychodzi.

Póki co chciałabym pokazać dwa miejsca, które są w trakcie zmian bądź powstawania i powiem szczerze nie wiem czy to, co zrobiłam/myślę zrobić ma rację bytu.

Pierwsze miejsce to rabata na wjeździe na teren posesji.
Jest tam w tej chwili żywotnik wschodni, podsadzony tawułami golden princess, thuja globosa, 2 reingoldy, podsadzone żurawkami. Po przeciwnej stronie żywotnika wschodniego, tam gdzie teraz mamy wolne miejsce chciałbym posadzić jakieś niższe drzewo (????) i podsadzić tawułami golden princess; w tle widać pokręconego buka (którego nazwy nie znam). Nie do końca mi pasują same żurawki, wydają mi się za małe do tych tuj i miejsce między tujami też czymś bym uzupełniła. Ogólnie w tym momencie to miejsce wygląda na mało reprezentacyjne.
Wzdłuż żywopłotu z tuj miałam rabatę, ale żadna z posadzonych tam roślin dobrze nie rosła, tuje dawały o sobie znać i po 3 latach męczarni mojej i roślin zdecydowałam się zlikwidować tę część; wyrzuciłam rosnące tam krzewuszki, berberysy, kule teddy; w rogu został jedynie jakiś dereń. Z roślin tych musiałam stworzyć inną rabatę, o której mam nadzieję kiedyś napiszę.

Natomiast wzdłuż podjazdu mam 3 jabłonie szczepione na pniu podsadzone tawułami golden carpet, jedne carpety są mniejsze, bo dopiero niedawno zdecydowałam się ujednolicić podjazd i wyrzuciłam stamtąd żurawki bordowe; pozostały mi jeszcze berberysy do wyrzucenie spod środkowej jabłoni, ale ciągle czasu brakuje. Na początku i na końcu podjazdu są tuje danica.

Proszę o podpowiedź w jaki sposób ogarnąć rabatę z żurawkami i tujami. Każda Państwa podpowiedź będzie mile widziana.
Pozdrawiam serdecznie.
Marzena.
Tu ma być ogród :) 18:41, 10 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
Jeżówki

Ogród Małej Mi - sezon 2016 18:40, 10 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Agania napisał(a)
Piękne tło, i fajna z Was grupka...pozdrawiam wszystkich

U Ciebie znowu nowości na rabatach...już pozapisywałam

Dzięki Tobie gości miałam.. dzięki twemu spotkaniu


Ogród Małej Mi - sezon 2016 18:39, 10 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Madzenka napisał(a)
Chyba polubię bodziszki....a tak sie zarzekałam...

Dałam sadzonki dziewczynom.. bo ten bodziszek jest naprawdę fajny.. i jako jedyny u mnie rośnie i nawet się pięknie mnoży przez oderwane gałązki. Wiosną posadziłam a w czerwcu już rozmnożone kwitło i zadarniło już wszytko wkoło piwonii.
No to żółtki liliowe.. i uciekam przygotować papiery czyli rozliczenie miesiąca..


Tu ma być ogród :) 18:37, 10 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
Nad główkowatymi codziennie jest rój pszczół





Zresztą na jeżówkach i lawendzie jest podobnie


Ogród Małej Mi - sezon 2016 18:35, 10 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Te lilie to Red Tiger

Tu ma być ogród :) 18:34, 10 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Do góry
leon60 napisał(a)
pokaż kwitnące FA


Olu, u mnie jeszcze ta odmiana nie kwitnie, najbardziej rozwinięta wygląda tak.



Przerwa na kawę... 18:34, 10 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Rabata z cyklu porażka do wymiany. Miałam tu 2 róże Elfie ale ciągle czarną plamistość i mączniaka łapały mimo oprysków. Rosły w górę bardzo wysoko ponad pergolę ale jeden patyk na szerokość. Ładne i pachnące kwiaty miały ale kilka na krzyż raz na sezon. Prawie same minusy dla tej odmiany tu u mnie. Może takie sztuki kupiłam. Zostały usunięte - na szczęście zmarzły. Kupiłam teraz na wiosnę 2 róże pnące żółte z gołym korzeniem - mam teraz jedną różową definitywnie nie pnącą a druga ma 10 cm i nie rośnie. Wszystko stąd wylatuje na jesieni. Dużo nie ma pseudo róże i lilie. Zostaje powojnik Purpurea Plena Elegans - tak pięknie u Olgi kwitnący. U mnie świeży z jesieni. Wymienię ziemię i wsadzę 2 róże Graham Thomas. Mam nadzieję, że to lepszy wybór będzie. Powojnik ma się w założeniu po całej szerokości wplatać. Nie wiem z czego dać im obwódkę. Normalnie tu ławka stoi ale widać dół jak się siedzi na tarasie i mało ciekawie to wygląda.
W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy... 18:33, 10 lip 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do góry
jazzy napisał(a)
A bo takie bidoki z nich Ale wierzę, że kiedyś pokażą na co je stać




Czytam i czytam bo dawno już u Ciebie nie byłam..oprócz masy cudownych obrazów znalazłam też bidoczkowe bambusy...jeśli chcesz podpytam przyjaciółki , której bambusy zarosły już cała ścianę domu sasiada( efekt zamierzony ,żeby nie było ) może ona cuś tym swoim bambusom robi ???? że one taaakie wielkie

Buziole
Ps..rabata frontowa cuuuudo
Ogród Małej Mi - sezon 2016 18:27, 10 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Dla Abiko bodziszek...
Bodziszek kantabryjski Karmina
Czerwiec (kwitnie tylko raz)


Tak się przebarwia jesienią



A tak wyglądał tej zimy w lutym (w marcu był już zielony)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies