Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Małej Mi - sezon 2016 20:47, 13 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kasiek napisał(a)
Stoje za Sebkiem, widzisz?

Nie mam czasu się rozejrzeć.. umyka mi dużo fajnego .. ale takie życie ..

Zaległa historia szpakowa ..w skrócie telegraficznym.. szpaki jak idę to odlatują od budki.. każde w inna stronę i drą się nawołując mnie.. chyba odciągają moja uwagę od domku.. takie spryciule Fota sprzed kilku dni.. bo już czereśnia kwitnie.




Ogród pod trzema dębami 20:46, 13 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
tusiawka napisał(a)


I nowy buczek. Ma około 260 cm. Czekam aż się zazieleni i będę go formowała.
Chciałam mieć chmurki jak u Oli ale nic takiego u nas nie znalazłam.

Marta,na czym polega formowanie takiego buka? Boja się kompletnie na tym nie znam

Pięknie u Ciebie, krokusy śliczne. Lubie te jasnofioletowe. Muszę takie kupić sobie jesienią
Buszując w zbożu i kukurydzy:) 20:45, 13 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
07_Rene napisał(a)
Kupiłam dziś magnolię za "psie pieniądze", ale nie wiem co to za odmiana... Dosyć duże kwiaty, pachnące. Lekko różowe. Ktoś ma jakieś typy?


To musi być jakaś stara odmiana, bo to drzewo mateczne


A tutaj uwieczniłam cięte magnolie w kule, które rosną przed osiedlowym sklepem. Mimo że magnolia nie lubi cięcia, te kwitną niezawodnie co roku. Ja mam tą odmianę po prawej. Po lewej jest jakaś z bardziej różowymi kwiatami.



Renia, ona wygląda tak jak moja Aleksandrina, Twoje drzewko jest dużo większe i ma większe kwiaty, magnolie pośrednie mają duże kwiaty, więc ją podejrzewam i za nią obstawiam...jest wyjątkowa dobrze wybierz dla niej stanowisko...ta różowa to może być Lennei, podziwiam odwagę tego cięcia kulkowego, drzewka mają piękne korony, zapytaj jakie to odmiany?




Droga do spełnienia 20:44, 13 kwi 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Kawa napisał(a)

Ania żagwin ma 4 lata ale

w zeszłym roku go bardzo podzieliłam bo był cały zarośnięty trawą
tak wyglądała sadzonka po posadzeniu w zeszłym roku


a tak teraz


To mniej więcej taką sadzonkę kupiłam, jak ty masz z podzielenia jedną.
Czyli za 4 lata będzie dopiero ładna kępa
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 20:43, 13 kwi 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2283
Do góry
co jakiś czas daje sygnał że bardzo lubie do Ciebei zaglądać

admete napisał(a)


Admete, co tu siedzi miedzy bukszpanami na pierwszym planie?
Ogród Małej Mi - sezon 2016 20:43, 13 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry

sylwia_slomczewska napisał(a)
Mam te tulipki botaniczne one zawsze niezawodne i śliczne

Szkoda tylko, że tak krótko kwitną Te normalne kwitną długo, a te raz dwa i ich nie ma.

Nawet nie mam kiedy wrzucić fotek.. zaraz znów uciekam.. przerwa do kolacji.. staram się jeść do 18..ale przegapiłam godzinę..

Chcę pokazać, że jaszczurki już się wybudziły i są młode

Strzałkami pokazałam mamusie i dziecko

Ogród z uśmiechem 20:42, 13 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Jedna z kosodrzewinek:



sosna NN kupiona na bazarku jako nieznana z imienia i nazwiska



sosna czarna - piramidalis:



i wreszcie święta trójca sosnowa leśna (jest jeszcze dwie



Mam nadzieję, że kolekcja sosnowa Cię zadowoliła
Mój ogród pod górkę... 20:40, 13 kwi 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Do góry
Szałwia

Klonik

I kolejny klonik

I konik dla Mixtoorki


Ogrodowy song 20:38, 13 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do góry




To na tyle dzisiaj..
Ogród Małej Mi - sezon 2016 20:37, 13 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
malkul napisał(a)


kojarzysz dokładnei odmianę, bo bym może i ja posadziła skoro w różu i niezawodne dzięki za info o narcyzówce.
ps. z twoich naparstnic jedna wylazla ino, a akanty chyab nei zyją


Tulipan Eastern Star

Naparstnice powinne trwać przez całą zimę.. one nie zanikają..

Akanty powinne już się pojawić, ale daj im szansę. Mogą po przesadzeniu jeszcze się zbierać w korzonki.
I tulipki. teraz tylko te sadzę, kwitną krótko.. ale przynajmniej nie giną.

Jak się stosowałam do zaleceń to miałam piękne narcyzy.. ale .. brak czasu .. a stosować trzeba środek z głową .
Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 20:37, 13 kwi 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry








Mój mały ogródeczek :) 20:37, 13 kwi 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
agnieszka_malysa napisał(a)
Trawnik skoszony może deszcz padać


Podoba mi się!
a magnolia przepiękna
Kwiatowy ogródek Monteverde 20:36, 13 kwi 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Anda napisał(a)


O, to bardzo szkoda. To te późne przymrozki styczniowe? Nie miałaś śniegu?

No nie było jak one były
Kwiatowy ogródek Monteverde 20:34, 13 kwi 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
kosolka napisał(a)
Magnolia jest przepiękna!! Chciałabym mieć już takie duże cudo za oknem..

Ona ma ponad 10 lat



























Ogrodowy song 20:34, 13 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Do góry

Ogród pod czarnymi orzechami 20:33, 13 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 417
Do góry
Dzisiaj widziałam to cudo, ale była duża kolejka do kasy i odpuściłam, dzisiaj odpuściłam ale jeszcze wrócę bo ten powojnik jest przecudnej urody i mus go posiadać

Były już pierwsze kwiaty

Ogród z uśmiechem 20:33, 13 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Kasya napisał(a)
W telefonie za dużo nie zobaczę ale widzę fajne widoczki poza działka
Sąsiedztwo lasu tez mi się podoba
Trochę szkoda sosenki ale może rzeczywiście w złym miejscu była
Ale dosadzilabym tam jeszcze jakieś, może mniejsze odmiany
Przy tym lesie bardzo pasują
Ja bardzo sosny lubię


Obiecałam Ci fotki moich sosenek:

himalajka - na życzenie M.



negishi - ja chciałam:



Watereri - była pierwszą, którą kupiłam, cudna jest



2 sosny czarne - będzie jeszcze trzecia

Pokażę nasz ogród 20:32, 13 kwi 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4223
Do góry
Spacerowałam dziś po łąkach, obserwowałam siewki chwastów, zastanawiałam się co z nich wyrośnie.
Trafiłam na podmokłą łąkę pełną kaczeńców i zawilców gajowych. Nietrudno było je zidentyfikować
Kwiatowy ogródek Monteverde 20:30, 13 kwi 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
abiko napisał(a)

O! nie znałamśliczne

Rzadko są spotykane, ale warto je mieć w ogrodzie, lubią cień i półcień
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 20:29, 13 kwi 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies