Temat owocowej części ogrodu rozwija się dalej eM. przekopał i nawiózł obornikiem ziemię pod truskawki. Dziś zakupiłam 40 sadzonek dwóch odmian, jeszcze 40 potrzebuję. Ale czekam na lepszej jakości sadzonki.
Ale to drobiazdg.. ważniejsze zakupy poczyniłam dzisiejszym popołuniem 18 sztuk, pięknych, dorodnych sadzonek winogron.
9 odmian, po trzy odmiany: białych, granatowych i różowych. Ziemia przekopana już jesienią, jutro wsadzamy
A póki co zostawiam migawkę z dzisiejszej wycieczki do Winnicy Eden.
Pan bardzo uprzejmy, pomocny, fachowo doradzi, więc go mogę publicznie polecić
Sadzonki też pierwsza klasa, długie z welonem pięknych korzeni.Jutro obfocę
Serdecznie dziękuję,Wam wszystkim za moją pierwszą setkę Jeszcze kilka miesięcy temu byłam pełna obaw czy uda mi się przebrnąć te wszystkie sprawy techniczne,czy sobie poradzę.Z Waszą pomocą ,udało się i bardzo jestem szczęśliwa z tego powodu.Dzisiaj nie wyobrażam sobie życia bez Ogrodowiska i bez Was.Przez ten krótki zimowy czas wiele się nauczylam,poznałam nowe rosliny,zobaczyłam piękne ogrody.A przede wszystkim poznałam ludzi szczerych chętnych do pomocy,i nie żałujących dobrego słowa.Jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję ,że moje życie ogrodowiskowe bedzie długie i szczęśliwe ,że nie przyniosę wstydu i uda mi stworzyć ogród na miarę Ogrodowiska
Takie sadzonki miałam w lipcu 2014
To co było dosyć wysokie ścinałam i powtykałam w ziemię.
Później (dwa czy trzy miesiące minęły) była lekka rewolucja i musiałam przesadzić trochę, a te co znowu wysokie były....ciach i obok do ziemi.
A tak wyglądało to jesienią zeszłego roku
Teraz znowu to co wysokie pościnam i ścinki powtykam w puste miejsca.
Ostatnio rzadko bywam i Was odwiedzam ale jakoś tak w głowie mi huczy od pomysłów i zaczęłam je realizować. Oto co wykonałam ze starych orzechów.
Dla córci do pokoju zrobiłam
Miało być różowe-fluo ale wyszło czerwone-fluo. Wymiary 24 cm / 24 cm.
Zrobiłam też sobie kulki. U wielu na forum są betonowe a u mnie orzechowe. Jedna większa a druga mniejsza. Większa średnicy 20 cm, mniejsza 18 cm. Nie wiem czy malować bo nie wiem do czego je wykorzystam.
Haniu a ten ubiorek masz z nasion czy sadzoneczki kupowałaś???
ja rok temu oszukałam się go po wszystkich sklepach ogrodniczych za nasionami i nigdzie nie mieli