Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Ogród w Tarnowie 08:51, 24 cze 2011

Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 93
Do góry
Rzeczywiście te tawuły są piękne w taką kulkę mam 6 szt posadzonych może tez uda się je tak przyciąć są jeszcze młode jak wszystkie rośliny u mnie,ale może kiedyś będą tak kształtne jak twoje.
Richie wszędzie masz tak czyściutko jak ty to robisz
W cieniu - zacieniona 23:58, 23 cze 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Niage napisał(a)


tawułki


Uroczo wyglądają, takie delikatne chmurki Kupiłam niedawno 3 rodzaje tawuł po 5 szt z każdej, malutkie są jeszcze, ale mają nawet kwiatki. Tawuły zamierzam formować w kule

Wczoraj jedną przycięłam i załadowałam do donicy.
W cieniu - zacieniona 23:56, 23 cze 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Do góry
bogumila_bienko napisał(a)

tawułki


Uroczo wyglądają, takie delikatne chmurki Kupiłam niedawno 3 rodzaje tawuł po 5 szt z każdej, malutkie są jeszcze, ale mają nawet kwiatki. Tawuły zamierzam formować w kule
Ogród w Tarnowie 23:14, 23 cze 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Do góry
Richie napisał(a)




Bardzo ładnie wygląda to ujęcie ogrodu
Podobają mi się formowane tawuły. Pisałeś, że tawuły obcinasz kilka razy w roku, tzn. , że nie dopuszczasz nigdy do kwitnienia i dlatego są tak gęste. Ja kupiłam niedawno malutkie krzaczki, mają kwiatki, czy już powinnam zacząć je formować? Gałązki są niewielkie i bardzo wiotkie. Poobcinać kwiaty? Co radzisz?
U Sebka - czyli ogrodowe rewolucje czas zacząć 17:31, 22 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Jedna ostróżka wyglądają tak

A druga tak

Tawuły kwitną krótko

A te co kupiłem kiedyś też białe są
Ogródek Agam 21:44, 21 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Trudno mi sugerować konkretne rośliny,tawuły są o jasnych liściach, pęcherznice,berberysy zielone,może inne krzewy biało kwitnące.,jakieś byliny- hosty,zawilce ,bodziszki,ostróżki.
Płot masz ciemny,tuje też,i za płotem jakieś ciemne drzewa,trzeba trochę jasności.Wierzba dobrze się tam wtapia.
W ogródku Niage 23:12, 18 cze 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Do góry
Krzaczki tawuł czekają, dzisiaj wszystkie zostały posadzone


wyrzuciłam stare kostrzewy i inne brzydkie już trawy, turzyce przesadziłam dalej i rosną teraz w grupie, a w ich miejsce zasadziłam tawuły




pierwsza przymiarka

Ogródek Hanusi po zimie 22:45, 18 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Tawuły-Trochę trzymam na balkonie,resztę wynoszę do szklarni do ogrodu,Wsadzam sadzonki w ziemię, dodatkowo w worek foliowy ,żeby zwiększyć wilgotność,i te w szklarni ,to już po miesiącu mają nowe przyrosty,ale ich nie wyjmuję, poczekają do sierpnia,w naturze będzie chłodniejsze i wilgotniejsze powietrze,wtedy wysadzę do ziemi.
Sadzonki biorę pół zdrewniałe,albo zielone szczytowe.Te szczytowe obrywam czubek,Ta część co idzie do ziemi,musi być bez listków.Z ziemi ma wystawać 1 para liści.Dawałam bez ukorzeniacza,?gdzieś czytałam,że ukorzeniacz ,jak go jest za dużo na roślinie,to nie pomaga,a wręcz szkodzi.Trzeba z nim delikatnie,nadmiar zawsze strząsnąć.
Nie gwarantuję 100% przyjętych sadzonek,ale......50% mnie zadowala.


Z innymi krzewami też próbuję.Tak samo postępuję z żylistkiem,pęcherznicą jasną.krzewuszką,forsycją.kaliną.Zobaczymy ile roślin będę miała pod koniec sierpnia.
Ogródek Hanusi po zimie 21:24, 18 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Mięta siedzi w starej misce


lawenda


jednoroczne siewki berberysu


mnożarka - tawuły,pęcherznica
Wejście, ładna mi wizytówka, heeelp 12:23, 17 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
To jest super,
Wysoki - świerk serbski ale cudownie regularny, spod igły trzeba wyszukać albo stożek z cisa ale wieli musi być (koszty)

zielone z prawej - kule bukszpanowe, białe kwiatki - hortensje

żółtawe- tawuły japońskie żółte cięte na jeża

i prosta linia kreska z żywopłotu strzyżonego bukszpanikowego.
I to wszystkie gatunki, więcej nie trzeba. Jałowców nie dawaj, za kilka lat będziesz karczować;(
W ogródku Niage 22:59, 16 cze 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Do góry
i cd.


tawuła wczesna 1 szt


a teraz muszę poczekać na konkretne opady, bo jest strasznie sucho i twardo. Trzeba by kilofem walić, żeby wykopać dołki pod rośliny
A co do tawuł by jeszcze można dołożyć ? Miejsce jest słoneczne cały dzień, ani grama cienia.

to tu będą zmiany, kostrzewy już usunęłam, za wielkie już były i brzydkie, a inne trawki zmienią miejsce


podobają mi się formowane tawuły, widziałam u Richiego, tak chciałbym je prowadzić. W sumie mam 15 tawuł w trzech rodzajach i jedną wczesną (ta bez formowania).
W ogródku Niage 22:42, 16 cze 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Do góry
Dzisiaj nowe zakupy

róża Louise Odier, posadzę ją obok ławeczki własnej roboty, pokazanej wcześniej


lawenda do posadzenia w "nóżkach"


tawuły na nową bardzo słoneczną rabatkę, usuwam trawy, bo nie są już efektowne
mam po 5 szt krzaczków z trzech rodzajów




ogrodoweimpresjejolki 10:26, 13 cze 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
jotka napisał(a)
Ach, jeszcze zapomniałam z przedwczoraj :

tytoń wreszcie będzie kwitł



zatrwian wrębny



i żeniszki



wszystko z mojego wysiewu !!!

no i tawuły




U mnie tytoń też ma pączki -ten z własnego siewu.Ładne listki ma zatrwian.

Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu 22:11, 12 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Do góry
Odrobina inspiracji może coś Ci sie spodoba. Czy ta skarpa zostanie w takim "stromym" stylu?
Nawet ciekawie to wygląda, jak trapez. Na środku może być równiutki dywan z trawy otoczony niskim
żywopłotem z bukszpanu lub np. berberysu,natomiast strome boki mogą porastać ozdobne byliny.
Postawiłbym na Verbenę, szałwie omszoną oraz tawułki, na stromych bokach świetnie poradzą
sobie płożące iglaki lub tawuły japońskie.

nie biały a szary żwir również wygląda ciekawie, jest też Verbena


bukszpany i lawenda


pomysł na piękną wiosnę w ogrodzie


jeszcze raz Verbena



fot:
http://www.studiogblog.com
http://www.canadiangardening.com/



Moja pierwsza hortensja w ogródku. 14:10, 12 cze 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Do góry
Zbyszku , fajnie wyjechać tak na trochę, bo wraca się z przyjemnością do domu.
Chociaż wszystko Sebku bez nas żyje swoim rytmem, więc nie jesteśmy niezastąpieni i fajnie!
Aniu, to chyba na zdjęciu tak wyszedł wiesiołek ,bo rośnie sobie dość prościutko.

Tak mi weszło w krew fotografowanie ,że już mam nowe zdjęcia
Wszystkim podobają się kanciki i juz jestesmy ekspertami

czekam na rozwinięcie ulubionej róży

pachnący wiciokrzew

czyż nie urocze są z bliska kwiaty tawuły

moja kolekcja host

Ogród w Tarnowie 11:56, 12 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Chciałabym w tym miejscu podpowiedzieć: tnijcie tawuły, berberysy i inne krzewy liściaste w kule, jaja i inne walce cudownie to wygląda. Rozkrzaczone są nieporządne, a cięte idealnie wyglądają.
ogrodoweimpresjejolki 00:24, 12 cze 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Ach, jeszcze zapomniałam z przedwczoraj :

tytoń wreszcie będzie kwitł



zatrwian wrębny



i żeniszki



wszystko z mojego wysiewu !!!

no i tawuły





Ogród muzy czyli kaliope z motyką w dłoni 15:08, 08 cze 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Do góry
Sprawozdanie z ostatnich akcji ogródkowych.
W chwili wolnej między walką z mszycami, a pielęgnowaniem powojników z uwiądem powstał kolejny kawałek rabatki.




Dalej ma być Tsuga canadensis Jeddeloh, jeszcze nie wiem czy sama czy z czymś, a dalej wrzosowisko, raczej z przewagą wrzośców. Czy do sierpnia, kiedy będą wrzosy, mam tą część przykryć agrowłókniną? Zwariuję z tymi chwastami, codziennie latam z motyką, a perz rośnie jak głupi. Może ja nie umiem plewić, bo już zaczynam wątpić i przerażenie mnie ogarnia, że nie będzie mnie przez 2 tygodnie i ogród mi zarośnie kompletnie.

Cały czas mam problem z odległościami między roślinami. Część znajomych twierdzi, że za dużo roślin jest inni że za mało.
Kiedy mogę przyciąć tawuły, żeby były kuliste bardziej? Czy to wymaga poznania jakiś sztuk tajemnych, czy po prostu tnę?
Na końcu tej rabatki, na końcu działki ma być kompostownik, właśnie się robi rękami mojego ślubnego. Jakieś pomysły na przysłonienie? Może postawić kratkę i coś szybko rosnącego, wykluczam perz
Za wierzbą chciałam dać jakieś krzewy, trzmieliny, może jaśminowiec, zastanawiam się czy tam nie dać też iglaków, jakie 2-3 tuje.



Ogród zmyślony 15:42, 03 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Do góry
Finka dzięki za wspaniale inspiracje
U mnie jest tak, ze mam juz na całkiem sporym odcinku tawułki, które będę sobie ciąć w "linię. Nie zależy mi za bardzo na kwiatach, choć tawuły lubią kwitnąć po cięciu.Lawendę mam na "spacerniaku", sporo się tego nasiało, może faktycznie wykorzystam nadwyżki na obwódkę.
Bukszpan ponadczasowy i w sumie też mi pasuje.Berberys atropurpurea muszę poważnie przemyślec, bo go lubię.Z przodu domu jest kilka sztuk tylko w dużej odmianie-na żywopłot i jest też krwistoczerwony admiration na obwódce. Musze przetrawić te pomysły, który gdzie zastosować.
Co do przesyłek, to wysyłałam ostatnio kurierem rośliny z gołym korzeniem do koleżanki i się ponoć ładnie przewiozły. To kwestia jednego dnia-tylko nie w upały.Latwo wysyła się rosliny odporne na suszę.

Piękny ten warzywniak co pokazałaś na ostatnim zdjęciu, choć nie moje kolory.
Wczoraj znalazłyśmy z Danusią na zdjęciach z wystawy Chelsea pasternak na rabatach kwiatowych. Jeszcze anyż musi fajnie wyglądać i kwitnący koper(taki trochę wyższy przywrotnik) Generalnie kochamy polskie łąki i kochajmy je i inspirujmy się nimi.
Ogród zmyślony 11:11, 03 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Do góry
No więc tak Myszorku, nie prowadzę niestety sprzedaży wysyłkowej, bo nie mam dostępu do specjalnych pojemników do wysyłki (takie które by mnie satysfakcjonowały). Znalazłam takie w Holandii, ale są okropnie drogie i niestety musiałam na razie plany o sprzedaży wysyłkowej odłożyć. A u mnie rośliny są dość duże i ciężko by im było przetrwać, tak sądzę, wysyłkę. A na zadowoleniu klientów najbardziej mi zależy i chyba nie potrafiłabym wciskać małych roślinek za takie same pieniądze co duże "wypakowane".

Co do obwódki:
1. Obwódka z Tawuły japońskiej 'Little Princess' jest zawsze niska, całą wegetację zielona i w dodatku w czerwcu kwitnie na jasno różowo. Potem się ją ścina i znów wypuszcza mnóstwo młodych liści. Szybki efekt

2. Również Tawuła japońska 'Magic Carpet' niska ale ma zółte liście z bardzo ciekawym młodym przyrostem (młode pędy mają kolor bordowy ale w innym odcieniu niż u 'Goldmound'). Szybki efekt.

3. Bardzo niziutka do 15 cm Tawuła 'Golden Carpet', która ma zawsze złote i bardzo drobne listki, ale cena odstrasza (około 8 zł bo to "R"). Szybki efekt.

4. Klasyczny bukszpan. Zawsze na miejscu. Elegancki i ponadczasowy. Od małej sadzonki dłużej musimy poczekać na efekt.

5. Sałata? świetny pomysł! Tylko krótkotrwały. Albo zjesz, albo zakwitnie. Można ją wykorzystać może w innych miejscach. Pokażę świetny przykład z sałatą, którą sfotografowałam na Wystawie w Schwerin BUGA 2009. Z resztą możesz trochę poszaleć z warzywkami wśród roślin ozdobnych. Koper, szczypiorek wieloletni (pięknie z resztą kwitnie), kalarepa, brokuły i kolorowe buraczki.

6. Berberys 'Atropurprea Nana', tak nie lubiany ze względu na kolce, a dla mnie super roślina, bo koty, psy nie włażą, a że czasem się pokłuję przy cięciu to nic. No i jaki kolor!

7.Lawenda! Polecam z nowych odmian 'Blue Scent' świetnie zimuje i nic się jej nie dzieje. Robię ją od 3 lat i co roku zwiększam jej produkcję, bo klienci są zadowoleni. Po zimie ścina prawie do ziemi i świetnie odbija. Kępki są gęste a jednocześnie nie bujają. Bardzo obficie i długo kwitną. I pożytek dodatkowy: zapach, trochę odstrasza komary, można suszyć, oj niezliczona ilość zastosowań. Tylko w bardzo deszczowe lato trzeba pamiętać o ochronie przed szarą pleśnią.

Obwódka z Tawuły: po zewnętrznej stronie 'Golden Princess' a w środku 'Little Princess'



Sałata !!! z BUGI.



I jeszcze warzywka, wśród ozdobnych. Pamiętam,że jeszcze jarmuż widziałam i brukselkę. Może odnajdę zdjęcia.


A po południu zrobię zdjęcie obwódce z Tawuły 'Golden Carpet' i wyślę wieczorem.

Pozdrawiam.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies