Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu

Pokaż wątki Pokaż posty

Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu

ewfcia 21:51, 09 cze 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
O akurat go kupiłam muszę teraz tylko ruszyć do walki z tymi małymi wstręciuchami
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
ewfcia 16:51, 10 cze 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Oprysk zrobiony i mam nadzieję, że pomoże. Front domu jest już właściwie zaplanowany, zostały tylko do dopracowania szczegóły i oczywiście wprowadzenie planu w życie.Czytałam już w kilku wątkach, że Danusia odradza jodły i proponuje świerki więc może zamiast jodły (skoro są chyba z nimi jakieś problemy) dam w tym miejscu świerk serbski Pendula. Zastanawiam się czy lipiec będzie dobrym miesiącem na sadzenie, może lepiej poczekać do końca sierpnia? A do tego czasu skupić się na większym "problemie" czyli właściwej części ogrodu. Dwa pierwsze zdjęcia są wykonane z tarasu, trzecie z okna i jest to kontynuacja widoku Rzut całej działki jest na wcześniejszej stronie, zdaje się, że drugiej.






Jak widać wzdłuż płotu ciągnie się mała skarpa, która trochę robi mi zamieszania i problemu w doborze roślin
Tę niezbyt estetyczną ścianę chcę zasłonić jakimś pnączem a przed nim posadzić może hortensje lub inne krzewy, które zasłonią trochę ten kąt. Nie mogę sadzić tam drzew gdyż istnieje pewna szansa, że sąsiad ten domek zburzy ale kiedy to nie wiadomo.
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Pwl 15:57, 11 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
osobiście nie wiem jakie z jodłami mogą być problemy i pierwszy raz słyszę aby
cokolwiek złego się z nimi działo. druga sprawa świerki są dużo mniej dekoracyjne,
bardzo silnie się rozrastają i po 10 latach nie są zbyt ładne w ogrodzie, oczywiście
spojrzenie na sprawę zależy od gustu
____________________
paweł
Pwl 22:11, 12 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Odrobina inspiracji może coś Ci sie spodoba. Czy ta skarpa zostanie w takim "stromym" stylu?
Nawet ciekawie to wygląda, jak trapez. Na środku może być równiutki dywan z trawy otoczony niskim
żywopłotem z bukszpanu lub np. berberysu,natomiast strome boki mogą porastać ozdobne byliny.
Postawiłbym na Verbenę, szałwie omszoną oraz tawułki, na stromych bokach świetnie poradzą
sobie płożące iglaki lub tawuły japońskie.

nie biały a szary żwir również wygląda ciekawie, jest też Verbena


bukszpany i lawenda


pomysł na piękną wiosnę w ogrodzie


jeszcze raz Verbena



fot:
http://www.studiogblog.com
http://www.canadiangardening.com/



____________________
paweł
Pwl 22:33, 12 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ta szałwia jest w przeciwieństwie do popularnych
odmian wieloletnia. Szałwia Omszona Salvia nemorosa


Czosnek główkowaty Allium sphaerocephalon , bardzo ciekawy


Peonia chińska Paeonia lactiflora 'Immaculee'


moja ukochana Liriope muscari 'Monroe White'
nie ma z nią żadnych problemów, są też w fiolecie.


fot. http://crocus.co.uk/
____________________
paweł
Gardenarium 06:43, 13 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiesz, ja bym nie czekała że sąsiad zburzy. U mnie trwało to bardzo długo. Posadziłam świerki serbskie i mam teraz extra zasłonę. A budynek do tej pory stoi. Jeśli chcesz [pnącza to najszybszy bedzie winobluszcz pięciolistkowy, jednak on nie jest zimozielony. Może bluszcz? (hedera). Ja bym pewnie posadziła szpaler iglasty (Smaragdy lub Picea omorika).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewfcia 14:46, 13 cze 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Też bym wolała coś iglastego posadzić i mieć z głowy ale mąż się uparł i trochę ma racji, że jeżeli sąsiad zacznie burzyć ten budynek to wszystko tam zostanie zniszczone.
Dziś trochę mnie wzięło na główkowanie i powstała pierwsza wersja ogrodu jest ona bardzo wstępna ale może pójść w tym kierunku? Fakt, że skarpę trzeba będzie w niektórych miejscach sporo podsypać żeby uzyskać w miarę równy teren, w szczególności na wprost tarasu tam gdzie może posadzę ekran z cisa i resztę.


____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Danusza 14:52, 13 cze 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
myslę że iglaki będą dobrym rozwiązaniem przez swój wzrost zasłonią wysoko i szeroko i cały rok!
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
ewfcia 13:00, 16 cze 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Mogłoby wyglądać to mniej więcej tak:




Z prawej strony brak jeszcze pomysłu.....
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
ewfcia 22:24, 23 cze 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Witam
Wczoraj ruszyłam z wprowadzaniem planu w czyn a mianowicie posadziłam na froncie ekran z cisa. Zastanawiam się tylko czy sadzonki, które posadziłam (mają ok 80-90 cm wysokości) powinnam już przyciąć czy na razie dać im się zadomowić i przyciąć je na wiosnę.
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies