Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowy spektakl trwa ... 09:03, 26 lut 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Czy ja dobrze pamiętam,
że Ktoś ma dzisiaj święto

Uśmiechy i kwiatuchy ślę
niech cudowny będzie dzień

A za nim niech przyjdą kolejne
coraz bardziej wiosenne

Spotkanie Gardenia 2013 08:57, 26 lut 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Do góry
w tym samym czasie animal day
pierwszy raz widziałam bezwłosną świnkę morską skinny, wyglądała jak mały hipopotam, rozbroiła mnie


królik kłapołuch

a ten po prawej nazywał się srokacz (umaszczenie jak u koni)

gołąb ryś polski, zwróćcie uwagę jak pióra ułożone nad okiem, stworzyły wrażenie groźnej brwi

a ten to king, kojarzył mi się z łabędziem, pięknie podkreślona pierś, linie szyi

białe pawie
Liliowo i kolorowo:) 08:52, 26 lut 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)


Biała takie piękno drzewko urośnie ma nawet takie same listki Na zdjęciu to Obiela właśnie



Obiela ! Nie, nie mam, ale.. kupię Cudowna jest !
Spotkanie Gardenia 2013 08:51, 26 lut 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Do góry
bylinowo (żurawki, brunery, miodunki, miskanty, juki) pokazowy materiał, rośliny dorodne, duże o nasyconych kolorach.
Podputując się o świetną kondycję i zwarty pokrój roślin, dowiedziałam się przy żurawkach, że trzeba uważac by wiosną nie przesadzić z azotem.
2latki, cudna Mocha







no i perełka
Spotkanie Gardenia 2013 08:43, 26 lut 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Do góry
ciekawe aranżacje stoisk


oczy chłoneły kolory




cudne amarylisty, nigdy nie widziałam tak dorodnych okazów


Ogródek Hanusi po zimie 08:40, 26 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
hanka_andrus napisał(a)
Witam w zamglonym poranku. Życzę spokojnego dnia i słonecznej pogody!



A co to za kwiatki pokazujesz? Wygląda jak jaskier wodny (choc nie wiem czy jaskier ma takie liście) .Śliczniusie. Miłego dnia Haniu.
Spotkanie Gardenia 2013 08:39, 26 lut 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Do góry
No i to po co przyjechałam, wystawy szkółkarzy
w osłoniętym bezwietrznym wnętrzu, zapach oczaru był bardzo wyrazisty. Ten miał interesujący pokrój.

szkółka z polskimi licencjonowanymi odmianami

m.in. kiścień makijaż

widok kwitnących magnoli cieszył oczy

odmianowe tulipany

podpędzony migdałek
Spotkanie Gardenia 2013 08:36, 26 lut 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Do góry
część targowa,
można było nabyć cebule (ja wziełam sobie eucomisa i storczyć gruntowy, który wypatrzyłam u Ani)

iwle stoisk, wielu odwiedzających

w tym samym czasie odbywała się równiez rybomania - raj dla wędkarzy



Nigdy nie mów nigdy 08:33, 26 lut 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
JulkAd napisał(a)
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2209-nigdy-nie-mow-nigdy?page=127

tylko to znalazłam - ten post z Twoim rysunkiem
Tu mam taki tylko ze szkieletem, ale wymiar jest

Spotkanie Gardenia 2013 08:32, 26 lut 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Do góry
Dołącze moje uwiecznienia

Na początek elementy dekoracyjne
Wpadła mi w oko ta larenka. Fajny efekt daje wysypanie dna keramzytem. Zastosuję u siebie.

Okrycia zimowe na rośliny, ozdobna alternatywa do agrowłókniny, szczególnie przydatna przy donicach tarasowych

estetyczna torba na drewno, niestety, nie mam kominka


Rododendronowy ogród II. 08:31, 26 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
monteverde napisał(a)
Bogdziu kwiatuchy przyniosłam ja nie spałam dzisiaj prawie do 4.30 a obudziłam się o 8.30



Dzieki za piękne tulipany. Aniu ja nie wiem jak Ty żyjesz z tak małą ilością snu , ja bym już dawno padła.Bardzo późno chodzisz spac i może dlatego nie możesz usnąc, spróbuj chodzic wcześniej , przeciez trzeba odpoczac.Na ogół to Ty zamykasz Ogrodowisko.
Mój zielony świat 08:22, 26 lut 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Do góry
Wygibasy raniuszków










Moi ulubieńcy! Czyż nie są słodkie i urocze? Kształt, kolory, rysunek serca na plecach, mała główka, prostopadły długi wąski ogon, krótki dziubek, ewolucje powietrzne, delikatny puszek. Wydają powtarzające się pi pi pi. Zawsze przylatują stadem, konsumują w zgodzie, nawet po 8 w jednej miseczce. Aż chciałoby się je pogłaskać po mięciutkim, puchatym brzuszku
Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :) 08:21, 26 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry



Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :) 08:18, 26 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Do góry
Na miły dzień dla wszystkich odwiedzających (o ile sie znajdą) moje parapetowe wiosny czarowanie (dokupuję bo w biedronce jeszcze są

Poznajemy ptaki 08:14, 26 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Ja mam dwa typy albo gajówka czyli inaczej mówiąc pokrzewka ogrodowa albo muchołówka szara.Pierwsze zdjęcie mogło jeszcze sugerowac muchołówkę żałobną gdyby te kolory były czrne a nie szare ale trudno z niego ocenic jakie są w rzeczywistości . Myślę ze jednak któryś z tych o których pisałam na początku a przy okazji pokażę muchołówkę załobną (samiec) dla przypomnienia bo już ją pokazywałam.

Ogród w skali mikro :) 08:11, 26 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do góry
Ach .. Bardzo mi szkoda tej dąbrówki rozłogowej.. wprowadza takie fajne akcenty kolorystyczne w ogrodzie .. A ta jej " półzimozielonosć " do szału mnie doprowadza ...

Aajjjjj , ale bojowa jestem z rana ( to dlatego że wczoraj calusieńki wieczór musiałam siedzieć na jakiejś przynudniastej konferencji ,i na dodatek mi wifika wyłączyli , czorty )


Ale jest coś ,co częściowo może dąbrówkę zastąpić w kwestii dywany na rabatach , co dostałam w plastikowej skrzynce po lodach od przyjaciół , którzy mieszkają daleko z hasłem : " to u mnie zastępuje ściółkę , jest wszędzie i ślicznie wygląda zawsze !! ".... Przywlokłam to wtedy do domu , wsadziłam w ziemię i zapomniałam... A to rooosło .. Nie wiem ki diabeł ,ale nawet teraz , kiedy część roślin jest lekko " zmasakrowana " TO nadal pełni honory domu ... Może Ktoś zna ??





Ogródek Hanusi po zimie 08:08, 26 lut 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Dzień dobry Haniu. U nas zero i śnieg pomału topnieje. Ale słoneczka zero.

Ogródek Hanusi po zimie 07:54, 26 lut 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Witam w zamglonym poranku. Życzę spokojnego dnia i słonecznej pogody!

Działka prawie w Borach Tucholskich 07:46, 26 lut 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry


Agata to jest Bobo -trochę szersza niż normalnie bo odgiąłem jej gałązkę do ukorzenienia





o a to na dowód że nie zawsze jest tak zarośnięte -anabelka i skarpa (wyplewiona )


Maria to może być jakaś odmiana kolumnowa np Dawyck Purple, jesienią kupiłem Rohan Obelisk(powycinane liście)
teraz wygląda mizernie kolory przyjdą wiosną,
jedną boczna gałąź już mu wyciąłem druga -widać - wiosną do wyciecia


też bym radził zostawić jeden przewodnik resztę wyciąć(krótkie cienkie zostawić) i pilnować go przez jakiś czas aż wystrzeli w górę, jak zostawisz będzie szeroki

Witaj Ania nie raz już cichaczem spacerowałem po kamiennym kręgu

Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska 07:43, 26 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Spóżnie się dzisiaj na 300 więc wcześniej z kwiatkami przybiegam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies