Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 23:19, 04 lut 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Do góry
Zeta napisał(a)
Jak patrzę na te ogrody...to się cieszę że mam tylko dwa hektary.


o boziu 2 hektary
W kamiennym kręgu od początku 23:17, 04 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Na tym kamieniu ptaszki mogą się napić i wykąpać



Ogród do kwadratu 23:15, 04 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Do góry
gusiarz napisał(a)




Czyli tu na całej długosci tego białego garazu maja byc serby bądz graby?
Ogród u stóp klasztoru 23:15, 04 lut 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Do góry
hahahah - mebli już nie mam . kupiłam je u siebie na miejscu 500 m od domu , ale po miesiącu tak się rdza z nich lała że zareklamowałam , fajne były -miały jeszcze poduszkę na oparcie , ale zniszczyły mi całe płyty na podłodze . rdza już nie do domycia . kupiłam inne , ale też żadna rewelacja jeśli chodzi o jakość .
wkurza mnie że się taka bylejakość teraz zrobiła w handlu . a ja też mam takie przyzwyczajenie że nie tylko zwracam uwagę na wygląd , ale i na jakość








Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 23:12, 04 lut 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Do góry
Jak patrzę na te ogrody...to się cieszę że mam tylko dwa hektary.
Mój kawałek raju II 23:10, 04 lut 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
Urszulla napisał(a)
Obawiam się, że niedługo nie nadążę
agapanty...też miałabym na nie chrapkę....może za rok.....albo jak się przypadkowo trafią
śliczny kolor heliotropu......szkoda że trzeba wysiewać
Ula i to teraz już bo długo wschodzi i go się nie przykrywa ziemią tzn. nasionek jest ciemny a jak kwiatki przekwitają robią się jaśniejsze i pięknie pachnie


To właśnie tu 23:08, 04 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Ja sama wychodowałam heliotropy z nasion, latem zachwycały wyglądem i zapachem.

Pozdrawiam
Formowanie małego drzewka z sadzonki 23:06, 04 lut 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
Ja mam takie drzewko z pęcherznicy. Jedni splatają kilka pędów a ja zostawiłem odpowiednią gałązkę a resztę wyciąłem.
Tak wyglądała wiosną 2012:

A tak jesienią po "uformowaniu"

Teraz pozostaje tylko regularne przycinanie. Jeśli mi się uda to chcę trochę jeszcze je wyciągnąć do góry.
Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 22:59, 04 lut 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
Dlaczego pytam o porę (miesiąc)?
Bo Marzenka widziała ogrody Wersalu takie:




A w kwietniu samo miejsce wyglądało tak:



Marzenko, zaraz wyrzucę, nie mogłam się oprzeć.

Ogrodnik Mimo Woli cd 22:47, 04 lut 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Do góry
Obejrzałam kilka stron wcześniej zdjęcia z Twojego ogrodu. Gdyby nie leżący gdzieniegdzie śnieg, nie wyglądałyby na zimowe.
U Ciebie plany pełną gębą. Co do roślin przed bukszpanami, może pasowałby dereń kanadyjski? Jest trudno dostępny, ale kiedyś go upoluję. Pozdrówka

Cosmos atrosanguineus 22:47, 04 lut 2013


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Do góry
Bogusiu jak Twój miał dwa kiełki to jest szansa, że z niego coś wyrośnie.

Ja robiłam trzy podchody, żeby zobaczyć na żywo jego kwitnięcie.
U pierwszego i drugiego, korzonki były zdrowe i mięsiste ale nawet po dwóch miesiącach oczekiwania
z nich nic nie wyrosło, dopiero się udało przy trzecim zakupie.



A teraz korzonki przechowuję w piwnicy i czekam na ukazanie się pierwszych kiełków.

Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 22:42, 04 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Te kuleczki były zachwycające ale zakurzone straaaasznie...


A te kuleczki mnie zachwyciły.... Takie laurowiśnie mi kiedyś w donicach urosną
W cieniu - zacieniona 22:41, 04 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
bogumila_bienko napisał(a)
Z dwóch nasionek Haemanthusa {Krasnokwiat Katarzyny}tylko jedno wykiełkowało....

Bogusiu, to i tak dużo, 50% przecież!
Miałam kiedyś tę piękną roślinę, kwitła mi chyba ze dwa razy, potem przestała, bo stale ją w domu trzymać musialam. Ale zdjęcie gdzieś mam

Moje agapanty musiałam w połowie stycznia przynieść z piwnicy, bo bardzo wybujały i to na biało. Na parapecie liście zzielenialy w dwa dni.
Moje też w ub.r. nie zakwitły. Mam dwa: biały i niebieski
Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 22:41, 04 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry


A to już okolice wieży Eiffla.
Ha werbenę wypatrzyałam!!!



Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 22:38, 04 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry



Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 22:37, 04 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry



W kamiennym kręgu od początku 22:36, 04 lut 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Do góry
Witaj
Najpierw zadziwiłaś mnie tą ilością tulipanów.

GorAna napisał(a)
Dodam kilka fotek mojego drugiego bzika -kamieni polnych.[img


A teraz sposobem w jaki wykorzystałaś kamienie.
Ja też tak chcę !!!!!!
Kiedyś tu..... cz II - Madżenie ogrodnika 22:36, 04 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Widok z tarasu

Żywopłoty grabowe mega wielkie. Tam ostatecznie utwierdziłam się w przekonaniu, ze u mnie w ogrodzie będą graby


Legendy, baśnie, podania... o kwiatach, drzewach, roślinach 22:36, 04 lut 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Róża

Grecy byli przekonani, że kwiat róży powstał z piany osiadłej na boskim ramieniu Afrodyty, gdy ta wynurzając się z toni morskich przypływała do brzegu.
Inna wersja mitu głosi, że róże powstały z łez, które Afrodyta wylała przy rannym Adonisie - Na początku róża była biała, ale gdy Afrodyta biegła na pomoc swemu rannemu przyjacielowi, skaleczyła się w stopę cierniem i kolor jej krwi zabarwił kwiaty - tak powstały pierwsze czerwone róże.
Ta koncepcja pozostaje w sprzeczności z wersją o anemonie, ale kto ich tam wie jak to było naprawdę
W każdym razie biała róża przez chwilę musiała być różowa zanim stała się czerwona.








W kamiennym kręgu od początku 22:28, 04 lut 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Dodam kilka fotek mojego drugiego bzika -kamieni polnych.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies