Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

zawitka 09:18, 22 sty 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
AgaNet napisał(a)





1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj (Gosiak się nauczyła tego m.in. pod moim wpływem

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi


AMEN....
.....muszę to sobie wydrukować....!!!!!


Ja też !
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 09:28, 22 sty 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Witaj Danusiu znowu narozrabiałam ,jeżeli tak to nie chcący podpisuję się pod tym ale nie chciałamtego wklejać do Ciebie a do siebie iiiiiiiii się nie udałoPrzepraszam wyrzuć to jak Ci przeszkadza
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
AgnieszkaB 10:49, 22 sty 2013

Dołączył: 03 lip 2011
Posty: 134
Witam , i ja biorę sobie te przykazania do serca .
____________________
Agnieszka - Mój ogrodowy Azyl
Joaska 10:54, 22 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Oj Danusiu taki dekalog to na każdej ścianie sobie powinnam zawiesić, a szczególnie podkreślić ograniczanie gatunków!!!!!
I cóż, że u mnie lista jest, tylko że ona jakby z gumy, co nową inspiracje zobacze to się lista rozciąga w magiczny sposób
Pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
ana_art 11:05, 22 sty 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Danusiu mam prośbę czy mogłabyś wstawić fotke swojej ściany wodnej granitowej w zbliżeniu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
gusiarz 11:09, 22 sty 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Gardenarium napisał(a)
Jednocześnie uwielbiam te klimaty, zobaczcie te kompozycje znane już były dawno

Dla mnie bomba i na pewno mój następny ogród takie coś będzie miał. Łany trawek (Stipa), bordowe jarzmianki, białe naparstnice, Stipa gigantea, białe bodziszki, biała rodgersja i niebieskie szałwie omszone. Paprocie. I cały skład roślin. Bukszpanowe kostki wielkie.





Boże - Danusiu - moje marzenie...
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Konstancja30 11:17, 22 sty 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Gardenarium napisał(a)
Jednocześnie uwielbiam te klimaty, zobaczcie te kompozycje znane już były dawno
Łany trawek (Stipa), bordowe jarzmianki, białe naparstnice, Stipa gigantea, białe bodziszki, biała rodgersja i niebieskie szałwie omszone. Paprocie. I cały skład roślin. Bukszpanowe kostki wielkie.





wiedziałam, że kocham naparstnice i paprocie ... ogrodowisko mi pokazało, że kofam bukszpan ... teraz wiem, ze dokupić muszę trafffki i szałwię ... bodziszki mam ... zobrazowane mam tu wyobrażenia ... teraz tylko je przetworzyć na swój grunt
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
gusiarz 11:44, 22 sty 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
ana_art napisał(a)

Ale wtedy "gębę" rozdziawiliśmy na to

A z roślin modna była bardzo kolorystyka niebiesko-biała







ale musi być tam ogromna pompa bo prawie slysze jej szum... ciągle się wacham granitowa czy stal.... aaaaaaaaa


Aniu - ja też mam taki dylemat. Mało być podobnie - wg projektu mojego ogrodu - jaku Marzenki i jak w Szmaragdowym czyli wodogrzmot, ale te ściany płaczące są takie fajowe... że zmieniliśmy z mężem zdanie. Chcemy postawić ściankę po której ścieka woda. A kolorystykę ogrodu mam - odcienie niebieskości, lawenda, fiolety do różu i ciut białego - czy aby nie za dużo?

Danusiu - ale jak utrzymać takie brzozy w ryzach...one na CHFS są małe, młode, jak bym tak w ogrodzie posadziła, czy nie za gęsto byłoby za - dajmy na to - 10-20 lat?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Loosiuu 12:42, 22 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Popatrz na nasze rodzime Betula pendula, one rosną po kilka cm od siebie często jako wielkie drzewa, a te czyli pożyteczne Betula utilis są mniejsze
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
popcorn 12:44, 22 sty 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gardenarium napisał(a)


KONSEKWENCJA - od dziś każdy spisuje na kartce kolorystykę swojego ogrodu i nie ma przepuść (niezdecydowani kolekcjonerzy).


o,o, to do mnie!!

pozdrawiam i wiosny doczekać się nie mogę!

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies