Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mój ogród 12:12, 05 wrz 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Do góry
A teraz trochę koloru.
Moje miniaturowe różyczki po przekwitnięciu, zakwitły drugi raz. Tylko jedna różyczka pozostała mała, te dwie już powiększyły sporo swoje gabaryty.
Ta czerwona dalej jest maluchem, ale za to to jej już drugie kwitnienie. Ma zdrowe zielone listki, bez żadnych objaw chorobowych.

Ta różowa, dużo urosła, tylko kwiatki ma nieduże.

Portulaki, posiałam w zeszłym roku, w tym roku posiały się same, śliczne kwiatki, o różnych kolorach.
Tu różowe i czerwone.

Żółte.

I portrecik pięknej portulaki.



Mój ogród 12:03, 05 wrz 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Do góry
Sucho, sucho i jeszcze raz sucho jest na mojej działce. Deszcz wprawdzie pokropił, ale tylko pokropił. Koloru ogrodowi jedynie dodają jednoroczne: cynie, portulaki i kosmosy. I jeszcze rudbekie rozweselają ogród. U mnie kosmosy rozrosły się i przypominają małe drzewa.

Na tej rabacie przeważają zielenie.

Porozdzielałam turzycę "Ptasie łapki". Mam nadzieję, że będzie ładnie rosła.



A ta niezawodna roślina to przywrotnik zrosłolistny, po prostu jest super. Tworzy gęste kępki i jest właściwie całkowicie bezproblemowa.

I moja pierwsza hortensja "Phantome". Wygląda na to że w tym miejscu będzie dobrze rosła. Przywieziona niedawno od Szmita już wypuściła nowe listki.




To właśnie tu 12:02, 05 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
Dzidko, czy to na pierwszym planie to jest rodgersja kasztanowcolistna?
Jakie ma u ciebie stanowisko?

Mój ogród - radością dla oczu, pokarmem dla duszy. 12:00, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Do góry
Marcinki nieśmiało wygladają i czekają na jesień.





Ogień w ogrodzie







Mój kawałek raju II 11:54, 05 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
AniaK napisał(a)

Może ktoś zna tą roślinkę, karteczka mi się zgubiła, wygląda jak biała lawenda, ale listki ma inne
a to listki

Aniu wygląda mi to na Szałwię omączoną białą, to jednoroczna szałwia, trzeba nasionka zbierać. Mam taką u siebie niebiesko białą i niebieską.


Aniu masz rację znalazłam w notatkach, dzięki
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 11:47, 05 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Joaska - fotki dla Ciebie
Drzewko ma 150 cm, więc więcej niż to z pierwszej aukcji którą znalazłam, szczepione na wysokości ok 30 cm od ziemi. Ma wyrosnąć na taką żółtą kolumnę
Kosztowało 50 zł plus wysyłka, twojesady - uzytkownik na alle.

Miejsce szczepienia - szczepione na wiązie zwykłym:


I listki:

Tu na razie jest ściernisko... 11:40, 05 wrz 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Do góry
Jagodaa napisał(a)
Faktycznie teren do zagospodarowania ogromny! Piękne otoczenie, bardzo zielono.
już nie tak zielono, bo ten las samosiejek jesionowo-bzowych został wycięty, teraz czekamy na dobry termin żeby to jeszcze wykarczować
z tego co przy domu było ostały się praktycznie tylko dwie lipy (jedna prawdopodobnie też będzie do wycięcia) i orzech włoski

co do planów, to właśnie dlatego na razie zrezygnowałam z dalszej rozbudowy projektu iglakowego, bo najpierw muszę wytyczyć kształty WSZYSTKICH rabat, a dopiero potem planować co na której będzie, ale to zadanie na zimę dopiero


póki co ... MAM KRETA który podkopał (i co dziennie poprawia) mi WSZYSTKIE rośliny wysadzone na rabatce z ławką
Amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową - proszę o rady 11:36, 05 wrz 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
Do góry
no to teraz odsłona rabaty z cisem

tadammmmmm



a oto cis w całej okazałości
rośnij mój kochany pięknie



a to druga piękność

a za nią leży jeszcze mały stożek cisa
czy moje mini bonsai pasuje tutaj??



Ogród Sylwii od początku :) 11:01, 05 wrz 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry




Mam nadzieję , że się chwilkę zrelaksowaliście ... Początek roku szkolnego to dla mnie trudne momenty jeśli chodzi o emocje .... Dlatego zaczęłam dzień po odprowadzeniu dziecka do szkoły od spaceru po ogródku .... Miłego dnia !!!
Ogród Dominiki 10:55, 05 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Do góry
Ogród Sylwii od początku :) 10:53, 05 wrz 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Do góry
Syla napisał(a)









Foteczek z tej perspektywy jeszcze nie widziałam ale szalenie mi się podobają

Na tej rabatce pod kulką i między trzmielinką masz Creme Brulee??
Ogród Sylwii od początku :) 10:48, 05 wrz 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry
Uczesałam fryzurki do zdjęcia trawom to Carex Forested Curls



Żurawki : żółta Lime Mamalade, bordowa - Obsidian oraz Runianka







Ogród Dominiki 10:46, 05 wrz 2012


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Do góry
Moje donice dostanę w ostatnim tygodniu września. Będą stały od frontu w takim towarzystwie (klomby przed wejściem):
Ogród Sylwii od początku :) 10:42, 05 wrz 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry
Kwitnące hosty






Ogród Sylwii od początku :) 10:39, 05 wrz 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry
Żurawka Caramel


Kwitnąca hosta Praying Hands



Carex Buchananii - brązowa
Ogród Sylwii od początku :) 10:33, 05 wrz 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry






Ogród Sylwii od początku :) 10:30, 05 wrz 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry






Ogród Sylwii od początku :) 10:28, 05 wrz 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry






Ogród Sylwii od początku :) 10:24, 05 wrz 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry
Parę fotek z dzisiejszego poranka

Choina Kanadyjska w formie żywopłotu wraz z nasadzeniami z igi Coral Beauty , jałowców Limeglow , trzmieliny na pniu szczepionej , kosodrzewiny szczepionej ....


Drzewka zadołowane czekają na przyszły sezon do posadzenia we właściwym miejscu ...


Jeszcze lawendowo i pachnąco ....




ogrodoweimpresjejolki 10:21, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Do góry
jotka napisał(a)
Planujemy już nasadzenia, które przyniosą naszym oczom rozkosz wiosną, ale równocześnie cieszymy się tym co teraz kwitnie







Jolu niech kwitnie jak najdłużej. Te piekne kolory w ogrodach są ukojeniem dla naszej duszy.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies