Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Rajski ogród Ani 13:10, 30 sie 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
Jak mogę Cie Aniu pocieszyć? Może moja róża na Twoje smuteczki

W miniformacie 13:10, 30 sie 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Do góry


Bea, jakiej szerokości jest ta rabata?

Cudna
Popówek 13:06, 30 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
Do góry
i wszystkie cebulki krokusowe



jestem zadowolona, maile z każdego etapu transakcji były, mail o wysyłce również
W Gąszczu u Tess 13:06, 30 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry

ciąg dalszy przymiarek kolorów:

5.


6.


Mnie najbardziej podoba się zestaw stonowany, to jest ten na zdjęciu numer 2.
Popówek 13:05, 30 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
Do góry
przyszły dzis cebulki krokusów i szafirków, bardzo ładne, można kupować

zamówiłam w zeszłym tygodniu ( była informacja na aukcji o wysyłce po 25.08) dziś przyszła przesyłka

zapakowana w karton z dziurkami, żeby roślinki się nie zadusiły



z paragonem na co akurat zwracam uwagę



cebulki zapakowane w woreczki z dziurkami do oddychania



przeliczyłam jeden woreczek ( +2 cebulki pojedyncze, kilka podwójnych)



Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 13:05, 30 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Usechł mi jeden z 10 dużych rybnickich bukszpanów. I teraz mam zagwozdkę - dosiać tam trawy i zapomnieć, czy posadzić coś innego?
To miejsce pomiędzy garażem a domem, mało miejsca. Marzy mi się drzewko o żółtych liściach, wąskie, kolumnowe. Coś jak buk Purpurea Pendula ale żółtolistny Pewnie taki nie istnieje, ale Danusia podpowiedziała mi wiąza holenderskiego, odm. Wredei.

Wygląda tak - za młodu, potem robi się odwrotnie stożkowaty (co już mniej mi się podoba...):

Żródł: www.iglaki24.pl

Macie może inne pomysły na wąskokolumnowe, liściaste żółte drzewko?
I czy tam je posadzić, czy zostawić trawnik?? M powiedziałby że zostawić trawnik, ale dlatego Jego nie pytam
Miejsce ewentualnie dla niego:




Morwa z tyłu ma docelową wysokość bo jest szczepiona, za to cyprys Lawsona - niebieskawy, ładnie wyglądałby z żółtolistnym drzewem, będzie rósł...
W Gąszczu u Tess 13:04, 30 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
Koniec zdjęć rabatki.
Jeszcze tylko przymiarki, która z bordowych żurawek najlepiej pasuje do citronelki:

Ponumerowałam zdjęcia

1.


2.


3.


4.
W Gąszczu u Tess 13:01, 30 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Tess napisał(a)


no i super

a runianka zostaje między żurawkami/
Kwiatki i rabatki u Elizy 13:01, 30 sie 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Do góry
Kindzia napisał(a)

ANITKO pytałaś o taras, dla Ciebie dwie fotki, trochę mało ogrodowe, ale w końcu, to część ogrodu, główne miejsce przyjmowania gości i picia porannej kawki. Taras naszego pomysłu i zrobiony własnymi rękami przez męża i syna.
Cały czas myślę jak go osłonić, czyli zazielenić i brak koncepcji... może ktoś ma jakiś pomysł, chętnie skorzystam. Strona południowo - zachodnia.





Piękna nawierzchnia!!!! Co to za kamienie? I gdzie kupowaliście? Potrzebuję takich


Kasiu, to cięte płyty granitowe, płomieniowane, kupowane gdzieś koło Pszczyny, (chyba?) ja tego nie koduję. Jak Cię interesuje to się dopytam i napiszę na pv, albo jak się spotkamy u Kapiasów to panowie sobie pogadają.
Będziesz?
"Ogród japoński po polsku" 12:59, 30 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Do góry
Witam sąsiadke z zacodniopomorskiego.
Przyznam, ze ambitne masz plany. Będę śledzic z ciekawością postępy prac.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu, który nie ma w sobie niestety nic japońskiego, bo jest mój.

W Gąszczu u Tess 12:58, 30 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry
W Gąszczu u Tess 12:56, 30 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12483
Do góry

Ogródek Hanusi po zimie 12:47, 30 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Do góry
Witaj zapracowana Haniu.
Ja też ostatnio staram się wykraść jak najwięcej czasu na prace ogrodowe.
Chwasty nie odpuszczają,
ogórki się zrywają,
pomidory dojrzewają,
cebulki tulipanów na wsadzenie czekają
a patisony wielkie jak dynie wyrastają.
Zaczynam rymowanie
czyżbym chciała zastąpić Hanię.
Nigdy bym nie śmiała,
bo przy Hani jestem dziewczynka mała.



Ogród... reni 12:43, 30 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Do góry
Wczorajsze zakupy częściowo posadzone..lawenda, mam nadzieję że się ładnie rozrośnie





Początki w Kruklandii 12:43, 30 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Joaska napisał(a)
Dobra Justyna,
a może na wzór Szewowej z bukszpanowego zrób takie coś,
bukszpany juz masz, a o trawy pytaj u źródła
Wstawiam zdjęcie Danusi z wątku bukszpanowego

wg mnie jak dla Ciebie ta rabatka


zgadzam się z Joasią- ta rabata jest dla Ciebie Justynko! TAK RÓB !

sorki, ale musiałm na Ciebie nakrzyczeń
Nigdy nie mów nigdy 12:39, 30 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Polecam się na przyszłość. Z cebulowymi akurat mam troszkę doświadczenia

Zależy od zimy .

Te najbliżej obudowy mogą przemarznąć
Rozpoznawanie roślin iglastych.... 12:31, 30 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 186
Do góry
Ponownie proszę o pomoc w identyfikacji iglaków nn




Dwa pierwsze to to samo






Nigdy nie mów nigdy 12:28, 30 sie 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Do góry
Kindzia napisał(a)
Właściwie cebulowe powinno się wykopać w czerwcu (nie musisz ich wykopywać corocznie) i sadzić znowu we wrześniu, październiku. Zależy od temperatury. Ja w tamtym roku posadziłam we wrześniu i w związku z ciepłym październikiem i listopadem, w grudniu zaczęły wyłazić żonkile i hiacynty Jakimś cudem nie zmarzły, ale nie kwitły potem na wiosnę
Na Twoim miejscu posadziłaby je teraz, nie poczują nawet, że były wykopane.
W przyszłym roku wykop je w czerwcu, oczyść, oddziel dzieci cebulkowe i zostaw w ciepłym, przewiewnym miejscu do wyschnięcia. Potem jesienią, przed sadzeniem zapraw je w Kaptanie i do ziemi. Spokojnie wtedy 3-4 lata możesz nie wykopywać.

aha, czyli na razie czym prędzej na rok do ziemi wysadzić ten mój radosny mix ? a na przyszły rok będę już w stanie rozdzielić odmianowo i kolorystycznie
bardzo, bardzo, bardzo pięknie dziękuję i notuję wszystko skrzętnie w zielonym kajeciku hihi

mam taki pomysł, żeby do tej nie-rabaty wykorzystać stary wóz, tzn obudowę wozu, ale nie wiem, czy taka podwyższona rabata nie wymarznie zimą...
Dla odmiany czas na zmiany... 12:27, 30 sie 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Do góry
kaisog1 napisał(a)
A takie mnie sie zrobiło





To jest super
fantastycznie - prawdziwy powiew wiosenno-letniej świeżości
ogrodoweimpresjejolki 12:24, 30 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Do góry
jotka napisał(a)

Zwabiłaś mnie też Jolu tą wycieczką statkiem . Kiedy płyniemy ? I jaka trasa wycieczki ? Też w tym roku nie byłem nigdzie ( 60 km do Ani na zjazd ). Ale "nogami" zrobiłem w tym roku 1000 km i to wszystko dzięki pieskowi.


Zbyszku, dzięki naszej wyobraźni zabieram Cie na mój ulubiony Bornholm Sama tez chetnie powspominam ...



A dzisiaj tez zrobiłam małą wycieczkę Do ogrodniczego
Wczoraj w kilku wątkach doczytałam się, że już niektórzy kupują cebulowe. No i co - sama też "poleciałam" ( a właściwie namówiłam M. żeby mnie tam zawiózł)

Z cebulowych nakupiłam najwięcej tulipanów, ale do koszyczka wpadły też czosnki ozdobne
Wybór tulipanów niesamowity - paczkowane i luzem na sztuki ...







Ale jak już tam byłam, to oczywiście skusiło mnie trochę więcej





Super zakupy... też dokupiłam sobie trochę tulipanów i czosnki ale białe ile płaciłaś za niego?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies