Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ciemiernik - Helleborus 19:13, 03 sty 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Do góry

Marketowy nn i jego liść.


Snow Frills dzisiaj.
W moim małym ogródeczku II 18:55, 03 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 1365
Do góry
Alija napisał(a)
Dorotko, pięknie. Pozdrawiam już w nowym roku.

Dziękuję też pozdrawiam i życzę spełnienia wszystkich marzeń.


Każdy ma jakieś marzenia te małe i te bardzo dużych rozmiarów. Niech się wszystkie spełnią w tym Nowym 2022 roku.





W moim małym ogródeczku II 18:48, 03 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 1365
Do góry
anpi napisał(a)
Dorotko, znów pochwalę pierniczki, dziadek przypadł mi do gustu
Wszelkie dekoracje piernikowe i wszystkie inne jak zwykle wyjątkowe!!! Mi nie udało się sfotografować oszronionego ogrodu, trochę z lenistwa, trochę z obawy o zdrowie(byłam podziębiona)A Twoje fotki piękne!
Niech się darzy w Nowym Roczku!!!
Dziękuję za miłe słowa, ja też wyszłam jak już szadź spadała, chyba leniwa się robię. Teraz to mam tak mokro na podwórku, że aż piszczy pod stopami, chyba wolałam jak skrzypiał mróz.






Blaski i cienie nowego życia 18:36, 03 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89796
Do góry
Urszulla napisał(a)



I plany, których niestety ze względu na zdrowie nie realizowałam




A co tu planujesz? te doniczki to drzewka czy krzewy?
W moim małym ogródeczku II 18:29, 03 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 1365
Do góry
basia3012 napisał(a)
Z tym mniejszym zapałem do dekoracji naszego otoczenia to wydaje mi się, że większość tak ma w tym roku. Chyba wszystkie niemiłe okoliczności, dotykające nas w tym roku, się na to złożyły.
Oby więc to wszystko się uspokoiło i abyśmy w lepszych nastrojach oczekiwali przyszłych świąt za rok. Tego życzę Tobie Dorotko, jak i nam wszystkim. Dla Ciebie również zdrówka i spełnienia wszystkich marzeń.
Dziękuję za tak piękne życzenia, również życzę spełnienia wszystkich marzeń.

W oczekiwaniu na gości.




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 18:20, 03 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89796
Do góry


ktoś ma ochotę pomorsować na leżaku???



Na dzisiaj może wystarczy bo od patrzenia na te zdjęcia zimno mi się zrobiło
Małymi krokami-Ogród Wioli 18:18, 03 sty 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)


Mirko dziękuję za życzenia i wzajemnie wszystkiego dobrego

Seslerię tnę zazwyczaj końcem lutego, nisko na jeża.
Na początku marca widać jak ruszyła i zaczyna się zielenić...


Dzięki
Skalną też tak mam przyciąć?
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 18:17, 03 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89796
Do góry




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 18:11, 03 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89796
Do góry




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 18:09, 03 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89796
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 18:07, 03 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89796
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:51, 03 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89796
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:49, 03 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89796
Do góry
idziemy dalej w ogród



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:42, 03 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89796
Do góry


tylko w takiej odsłonie nadaje się do pokazania bo muł niewidoczny


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:39, 03 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89796
Do góry
Trzy ujęcia jednego miejsca




a w drugą stronę tzn w przeciwnym kierunku z tego samego miejsca

Kłopoty - problemy z trawnikiem 17:32, 03 sty 2022

Dołączył: 09 mar 2021
Posty: 25
Do góry
gruby33 napisał(a)
Witam,
Otóż zauważyłem ostatnio, że na trawniku jest coraz więcej żółtawych miejsc. Miejsca te występują albo plamkami albo długimi cienkimi paskami. Około 2 tygodnie temu rozsypywałem nawóz jesienny Brenbrug. Dawkowałem go według zaleceń na opakowaniu i z siewnika wiec był równo rozłożony. Zreszta już przed tym były widoczne delikatne plamki o innym odcieniu na trawie ale nie w takim stopniu jak teraz.
Przyglądając się z bliska trawie w tych miejscach widać jak by końcówki trawy nie były równo ucięte i są zażółcone po kilka milimetrów na końcach. Myślałem, też że może tępy nóż w kosiarce ale kosiarka nowa raptem 6 koszeń wykonała na ogródku 220m2. Co do nawodnienia to jest automatyczne i posiadam wbity w ziemie czujnik wilgotności gleby ( Gardena Smart Sensor 2 generacji), który podlewa jedynie jeśli wilgotności gleby zejdzie poniżej 50%. Czy to coś poważnego czy nie obawiać się o to?



Nawóz nierówno rozłożony. Albo w niektórych miejscach Ci się rozpuścił, a w innym już nie. Albo tam trawa mniej go pobrała. Spróbuj od tego roku florahumusu równolegle z nawozem i już nie powinno być tego problemu.
Małymi krokami-Ogród Wioli 17:09, 03 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Mirka napisał(a)
Wiola wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę
Mam pytanie kiedy tniesz i jakie seslerie wiosną?


Mirko dziękuję za życzenia i wzajemnie wszystkiego dobrego

Seslerię tnę zazwyczaj końcem lutego, nisko na jeża.
Na początku marca widać jak ruszyła i zaczyna się zielenić...

Blaski i cienie nowego życia 15:37, 03 sty 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Przyszłam sie przywitać wszystkiego dobrego
Poogadałam widoki Twojego ogrodu piekne są. Tuje trawy hortensje nawet jesienią wyglądają super - piękne klimaty masz. Podoba mi się ale kolaż mnie zachwycił Chludowowny to tylko daje do myślenia jak pięknie u Ciebie jest latem
Pozdrawiam serdecznie


Już mało udzielam się na O. Choć zawsze coś się u mnie działo i sukcesywnie z roku na rok coś przybywało, szło jak po grudzie ale efekty po wielu latach są znaczące i miło że się zatrzymałaś. Ok. 1000str pokazywałam moje metamorfozy miejsc. Teraz jakoś z braku czasu fotki nie przeglądnięte są tylo sfolderowane. Może trochę zeszłorocznej wiosny wrzucę



Blaski i cienie nowego życia 15:28, 03 sty 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczne


Jeszcze takie były w tym roku



I plany, których niestety ze względu na zdrowie nie realizowałam



Blaski i cienie nowego życia 15:26, 03 sty 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
Kolarze-cud,miod!Powodzenia_na_nowy_sezon!


Dziękuję i odwzajemniam z fotkami z sezonu, a były cudne chwile różane



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies