Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Anna_ogrodni... 10:25, 02 sty 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Przyszłam sie przywitać wszystkiego dobrego
Poogadałam widoki Twojego ogrodu piekne są. Tuje trawy hortensje nawet jesienią wyglądają super - piękne klimaty masz. Podoba mi się ale kolaż mnie zachwycił Chludowowny to tylko daje do myślenia jak pięknie u Ciebie jest latem
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Urszulla 15:26, 03 sty 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
hankaandrus_44 napisał(a)
Kolarze-cud,miod!Powodzenia_na_nowy_sezon!


Dziękuję i odwzajemniam z fotkami z sezonu, a były cudne chwile różane



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:28, 03 sty 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczne


Jeszcze takie były w tym roku



I plany, których niestety ze względu na zdrowie nie realizowałam



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 15:37, 03 sty 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Przyszłam sie przywitać wszystkiego dobrego
Poogadałam widoki Twojego ogrodu piekne są. Tuje trawy hortensje nawet jesienią wyglądają super - piękne klimaty masz. Podoba mi się ale kolaż mnie zachwycił Chludowowny to tylko daje do myślenia jak pięknie u Ciebie jest latem
Pozdrawiam serdecznie


Już mało udzielam się na O. Choć zawsze coś się u mnie działo i sukcesywnie z roku na rok coś przybywało, szło jak po grudzie ale efekty po wielu latach są znaczące i miło że się zatrzymałaś. Ok. 1000str pokazywałam moje metamorfozy miejsc. Teraz jakoś z braku czasu fotki nie przeglądnięte są tylo sfolderowane. Może trochę zeszłorocznej wiosny wrzucę



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 18:36, 03 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Urszulla napisał(a)



I plany, których niestety ze względu na zdrowie nie realizowałam




A co tu planujesz? te doniczki to drzewka czy krzewy?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Adela 19:13, 03 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulko, dzięki za odwiedziny i życzenia.
Nie pozostaję dłużna - oby ten rok był najlepszy, najobfitszy, najłaskawszy, najradośniejszy, naj…, naj…, naj…

Po Nowym Roku nastał czas wspomnień i planów na nowy sezon z przyjemnością wracamy do pięknych kadrów.
Super wyszedł Ci kolaż. Ja tak nie potrafię, albo nie mam takiej możliwości.
Uściski i pozdrowienia
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 18:40, 04 sty 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
sylwia_slomczewska napisał(a)

A co tu planujesz? te doniczki to drzewka czy krzewy?


Pamiętasz wspólny wypad z Madzią, do szkółki niedaleko mojego domu? Tam wpadły mi w oko jarzębiny bo oni się specjalizują w ich produkcji i tu je zaplanowałam. Nie byłam pewna czy chcę 3szt o pomarańczowych owocach czy każdą inną ale plany sfotografowałam żebyich nie zapomnieć. Rabata zaplanowana na wąską, na przemian z trawami i niskimi hortensjami....uwielbiam jedną z tych które dostałam..chyba Little lime, będę próbowała ją rozmnożyć.


I tak nie zrobię nic dopóki nie uporam się że stanem zapalnym i nie wrócę do sił. Wiesz ile pracy wszystko wymaga. A właśnie zaczęłam z przytupem Nowy rok od wyrywania zęb...ów....do wiosny może wyjdę z gabinetu. Tylko nie mierz mnie swoimi możliwościami
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 18:51, 04 sty 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Adela napisał(a)
Urszulko, dzięki za odwiedziny i życzenia.
Nie pozostaję dłużna - oby ten rok był najlepszy, najobfitszy, najłaskawszy, najradośniejszy, naj…, naj…, naj…

Po Nowym Roku nastał czas wspomnień i planów na nowy sezon z przyjemnością wracamy do pięknych kadrów.
Super wyszedł Ci kolaż. Ja tak nie potrafię, albo nie mam takiej możliwości.
Uściski i pozdrowienia


Kolaż to nic trudnego tablet robi sam tylko mu zaznaczam zdjęcia do wykorzystania, dzięki za źyczenia

Cieszýlý mnie w tym sezonie buki, ten ostatni świeżak... szybko przyrasta..aż nie wierzyłam źe tak poszaleje w jednym sezonie. Bałam się że na mojej ziemi będzie im ciężko, ale skoro dają radę dokupiłam dwa inne....miały być kolumnowe ale mogą okazać się zwykłe i wtedy chyba je oddamw dobre ręce. Zostawię tylko 2 tricolor pomimo wzrostu.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
malgorzataka... 19:03, 04 sty 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Ula powiedz proszę jak u Ciebie rosną buki tricolor--chciała bym na wiosnę posadzić w swoim ogrodzie--ale czytam rózne opinie.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Urszulla 21:03, 04 sty 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
malgorzatakarpacz napisał(a)
Ula powiedz proszę jak u Ciebie rosną buki tricolor--chciała bym na wiosnę posadzić w swoim ogrodzie--ale czytam rózne opinie.


Nie ma co czytać opinii, najlepsze są własne ogrodowe doświadczenia. U mnie grunt nie dla ogrodu, ale kilka lat zmienia wszystko. Tricolory posadziłam beznadziejnie ale co roku coś tam przy nich kopię bo mam pod nimi rośliny I mam nadzieję na lepsze przyrosty. Poza tym liście własne kiedyś będą tworzyły naturalną ściółka. Patrzę ekologicznie j praktycznie.

Nie pokażę rewelacji ale..... Tu widać że buk ma w nogach coś tam, a dalej widzisz też rozwalone miejsce przygotowywane dla hortensji dębolistnych. Czasem u mnie przez 1 sezon muszę znosić bałagany kompostowe. A potem roślinki się odwdzięczają.

A tu pokażę sadzonkę która miała 20cm w zeszłym roku i 1 pęd. Taki jest 2 sezon a będzie kiedyś drzewem.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies