Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Działka prawie w Borach Tucholskich 14:05, 03 sty 2022


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Hania pierwsze wyzwanie na tapecie - wymachy rąk (bez ciężarków).
Boli po starej kontuzji ale muszę bo jedną ręką z plecakiem nie utrzymam się na łańcuchach



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 09:56, 03 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Na dobranoc Tęsknię już za kolorami.





Oj tak, cudny widok Ale zimowa odsłona Twojego ogrodu też wygląda fantastycznie. Cały rok przepiękny.
Sałatka pokrzywowa 08:57, 03 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
lilarose napisał(a)

Magda, nie wiem co napisać, zatkało mnie- coś za dużo nas łączy
My w ogrodzie w Święta:


Nom, swój znajdzie swego
Ogród długi 23:07, 02 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10947
Do góry
Joann napisał(a)
Dzięki dziewczyny, mam nadzieję, że się przyjmie. Okryłam go już na zimę.
Lidko, miło mi zajrzałaś Pozdrawiam:*

Ponieważ zostało mi drobnych kamieni po układaniu ścianki gabionowej, wysypałam je na rabatę pod oknem z przodu domu. Przesadziłam stamtąd wiąza JH (w cieniu nie byłoby mu za dobrze) i wsadziłam tam brzozę Youngii.
Przed

Po

Niewielkie zmiany, kamyki są mocno nieogrodowiskowe. Na wiosnę dosadzę tam dwa cisy na poduchy.


Zmiana z kamykami bardzo na plus. Wiąz Jaculine Hiller( chyba zapomniałam nazwy ale coś podobnie brzmiało)też mam u siebie. On po kilku latach jest dosyć duży ale dobrze znosi cięcie więc chyba zmieści się tam u Ciebie.

Asiu, wszystkiego najlepszego na nowy rok, zdrowia i spełnienie planów, tych ogrodowych również.
Znowu na wsi 22:17, 02 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14181
Do góry
Tak było



Krajobraz po bitwie , przy okazji widać że kret nie dawał mi spokoju



I zrobiła się pustka ale zarazem mam poczucie jakby było więcej miejsca.



Przed zimą posadziłam tutaj wegetującą od kilku lat w donicy świdośliwę oraz trochę różnych bylin. Nadeszła zima, mam czas na myślenie co zrobić dalej. Przede wszystkim zadbać o tzw. plecy.

Znowu na wsi 22:00, 02 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14181
Do góry
Natomiast pod sosną powstał niewielki placyk. Wykonanie pozostawia sporo do życzenia ale robiłam to pierwszy raz.



Początkowo było łyso, ale we wrześniu już efekt był lepszy.



Miejsce do siedzenia było bardzo fajne, sosna dawała cień, ale wygląd ogólny nie za bardzo.



Przycięłam najbardziej wystające gałęzie, w końcu jednak zapadła decyzja że wycinamy. Zrobiło się pusto, ale mnie to bynajmniej nie przeszkadza.
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 21:48, 02 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Na dobranoc Tęsknię już za kolorami.



Znowu na wsi 21:34, 02 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14181
Do góry
Danusiu dziękuję .
Wiosną tego roku prac c.d. Zlikwidowałam kolejny fragment trawnika, wypełniłam ziemią. Pierwsze nasadzenia wyglądały nieciekawie





Ale za kilka tygodni wyglądało już lepiej



Znowu na wsi 21:22, 02 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14181
Do góry
Wiosną zaczęłam od zdjęcia fragmentu trawnika i nawiezieniu brakującej ziemi. Trzeba tez było przełożyć kamienne obrzeże.



Efekt był taki





Pozostał fragment wchodzącego w rabatę trawnika. Początkowo planowałam w tym miejscu placyk do siedzenia ale zaczęła drażnić mnie sosna. Zresztą nad jej wycięciem zastanawiałam się głównie z powodu jej docelowych gabarytów (trochę wam namarudziłam swego czasu). Jesienią podcięłam dolne gałęzie, efekt nawet był niezły. Tu stan z jesieni, pod sosną bałagan.


Znowu na wsi 21:05, 02 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Joku napisał(a)






Jolu, bardzo ładne to zdjęcie. I tamto ze ścieżką, fajnie masz.
Znowu na wsi 21:02, 02 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14181
Do góry
Miniony rok był dobry pod względem ilości wykonanych prac, pogodowo nieco gorzej - susza latem. Ponieważ miałam sporo wolnego czasu (emerytura) i jako tako wróciłam do formy po problemach zdrowotnych od wiosny zabrałam się ostro do pracy. W poprzednim roku zaczęłam zmianę w tej części ogrodu, głównie w celu ułatwienia sobie pracy kosiarką. To ten fragment ogrodu








Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 20:52, 02 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Joku napisał(a)



Ale przynajmniej masz gdzie sadzić . Do czego ten czarny klinkier?


Do małej szklarni, na podłogę Jolu.

Ogród Basi 20:41, 02 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10947
Do góry
Taka pszczoła do mnie zawitała. Czyżby to moja wnusia?




Zieleń, drewno i antracyt 19:41, 02 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Haha, Sylwia, specjalnie dla Ciebie zrobiłam kadr w zbliżeniu Zapomniałam, że zdjęcia wstawiane na forum zmniejszają rozdzielczość. Teraz jak się dobrze skupisz, to powinno się udać

ps. Bardzo fajny avatarek
Bawarka 19:26, 02 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Bawarka 19:24, 02 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Wlasciwosci Nano lisci, sa wykorzystywane w przemysle odziezowym.

Bawarka 19:21, 02 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Pierwsza ciekawostka dla mnie, byly wlasciwosci kwiatu lotosu, jego lisci i lodyg.
Sok z lotosu, krotko po obcieciu, tezeje, tworzac dosc mocna nitke

Ranczo Edy 19:12, 02 sty 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
Fotek jednak nie porobiłam
dziś cała rodzina bawiła się w informatyków ,jutro zdalne
w szkole i powrót po leniuchowaniu do pracy ...
trzeba wrócić do normalności .

wspomnienie kwieciste...

Bawarka 19:04, 02 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Bawarka 19:02, 02 sty 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14770
Do góry
Kochani
Wam wszystkim zycze dobrego roku 2022, spokoju i zdrowia, sily, usmiechu i radosci w dniu codziennym...
Aby nikogu z nas tu, nie zabraklo...


Pieknych ogrodow i cudownych kwiatow
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies