Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 22:43, 26 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jesień w Pszczelarni wygląda bardzo apetycznie.
Wyczytałam, że chcesz sadzić grusze w szpalerze. Ciekawa jestem efektu.
U siebie sadziłam grusze na podkładce z Pigwy S (rosną niższe) i na podkładce z gruszy kaukaskiej (rosną szybciej i wyżej). Owocowały po 5 latach. Najwięcej owoców daje Konferencja.


Gruszko od grusz, to u siostry młodszej. Ma piękny kawałek ogrodzenia z cegły i tam jest tak ciepło (słońce południowe i zachodnie ten mur ogrzewa). Grusze kupię w Kórniku. Czy wiesz, że likwidują Szkółki Kórnickie? Zrobię tam jeszcze ostatnie zakupy na pamiątkę.

Były zbiory wszelakie








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:57, 26 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Stół pięknie nakryty. Nic, tylko zasiąść do uczty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Joku 11:18, 27 paź 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Pszczelarnia napisał(a)






Kolejny piękny zestaw u ciebie, bardzo mi się podoba.
Podziwiam formowanie szpaleru z jabłoni (chyba), nieźle tobie idzie.
Od czasu do czasu zastanawiam się nad formowaniem czereśni przy ścianie południowej domu. Jak myślisz, dałoby się?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
magnolia 16:18, 27 paź 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Piękna jesień, zdjęcia poetyckie Ewo.
Donice ceglane przed domem zachwycające.
____________________
AgnieszkaW 18:35, 27 paź 2021

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Magicznie, pięknie, poetycko...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
magnolia 14:30, 29 paź 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ewo, gdybyś miała wybrać jedną rajską jabłonkę, najlepiej nie rosnąca zbyt silnie to która byś wybrała? Krążę myślami wokół takiej jabłonki, ale zupełnie nie mam na nią miejsca...dumam czy do donicy?
____________________
nicol21 23:03, 30 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Piękna ta long border jest.
Owoce to taki róg urodzaju.
ooo to już mróz ściął dalie czy przy tym ogromie pracy wolisz zacząć wcześniej żeby w słotę nie grzebać się w ziemi? Moje jeszcze kwitną. I oby jak najdłużej - taka osłoda tego pierwszego roku.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Pszczelarnia 18:54, 31 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Joku napisał(a)


Kolejny piękny zestaw u ciebie, bardzo mi się podoba.
Podziwiam formowanie szpaleru z jabłoni (chyba), nieźle tobie idzie.
Od czasu do czasu zastanawiam się nad formowaniem czereśni przy ścianie południowej domu. Jak myślisz, dałoby się?


Jolu, dałoby się tutaj przykład.

I tutaj fachowo: o uprawie i cięciu czereśni
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:07, 31 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
Ewo, gdybyś miała wybrać jedną rajską jabłonkę, najlepiej nie rosnąca zbyt silnie to która byś wybrała? Krążę myślami wokół takiej jabłonki, ale zupełnie nie mam na nią miejsca...dumam czy do donicy?



Marto w donicy jabłoń musi być cięta (system korzeniowy adekwatny do korony), więc w sumie nie ma znaczenia jaką posadzisz. Trzeba wybrać odmiany lubiące formowanie (ja mam w donicach Golden Hornet, ponieważ zawsze bardzo obfice owocuje i jest efekt).
Poniższe zdjęcie z Ogrodu w Wisley







Można ją prowadzić nawet kolumnowo i będą owoce



Tutaj równie piękna Evereste


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:34, 31 paź 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies