Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

W ogródku Martki 14:26, 14 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Dziewczyny, czyli to nie był raj. Wracam bez zabójczych zakupów! Tylko klony, z bylin nic! A tyle sobie obiecywałam…. jeszcze lecę do Skubianki. Lista zakupów nadal tak samo długa!
Edit: nie jest źle, byliny są!
A wcześniej klony:

Wolnych miejsc brak, czas wracać do domu!
Mój ogrodowy pamiętnik 14:08, 14 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20285
Do góry
Nowa12 napisał(a)
A ten powojnik wiosenny Ai-Noir zawsze bardzo obficie i długo kwitnie i jeszcze ani razu nie złapał uwiądu. Powojników też nie rozumiem bo pozostałe to albo uwiąd łapią albo kwitną tak sobie .



To ja tak samo powojników nie rozumiem. U mnie jeszcze szałwie, przetaczniki i ostróżki niezrozumiałe. Po zimie nie pokazują się. A u Ciebie całkiem dobrze sobie radzą. Stipa chyba też mi padła, bo żadna nie wygląda jak Twoje.
Rododendronowy ogród II. 14:05, 14 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
Bodzia...

Nie musisz do nas zaglądać, my Tobie napiszemy co u nas ciekawego. Wrzuć tylko czasami jaki obrazek.. patrzyłam na te moje RH i tak mi było żal, że nie pokazujesz swoich. Rozmawiamy czasami, ale rozmowa nie pokaże tego co mogą zobaczyć oczy.



Podzielam zdanie Małej Mi.
"Wrzuć tylko czasami jaki obrazek".
Pozdrawiam

Ogrodowe wariacje 13:59, 14 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Wiaan napisał(a)
Różanka jest obecnie moją ulubioną rabatą, potrzebny był mi busz w tych prostych nasadzeniach, aż mi się buzia do niej uśmiecha gwiazdy to stipy na tą chwilę ale jak pokażą się kwiaty... szalwia Deep Blue na przodzie to był jednak dobry wybór a tak się jej obawiałam tutaj.

Mirella teraz rozumiem dlaczego tak lubisz różaną u siebie


Bo brawo, bardzo ładnie
A co ty robisz,że masz takie ładne i duże stipy ??
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 13:58, 14 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
kasiek napisał(a)


Tak, na upały jest ten las super, cienie nie brakuje, ale warzyw nie mam jak uprawiać bo słońca mam sporo tylko na trawniku, reszta w półcieniu. Ale nie żałuje, bo wolę las...

Piękny ten Twój las
Przerwa na kawę... 13:54, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Jabłonka mimo cięcia jest tak gęsta, że w narożniku panuje cień, przez praktycznie większość dnia.


Rutewka teraz króluje. Była tak duża, że ja ciapnęłam na pół, teraz w trakcie kwitnienia. Na razie nie ma oznak, aby jej to zbytnio przeszkadzało.


No i wyostrzone lustro zamiast rdzawego kwiatu. Tak to jest jak się człowiek spieszy...


Na koniec ta część ogrodu widziana z dalszej perspektywy
Przedogródek pod dębem 13:53, 14 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Czosnek Globemaster ma kwiatostany większe od ludzkiej głowy. Na tle brązowej żurawki i otoczony żurawką krwistą Rubby Bells, pięknie się prezentuje

kiedy moje róże będą tak dorodne?

A czy w Miłkowie jest trawa Miłka?

obok Złocieni Różowych nie mogłem przejść obojętnie

cdn.
Przerwa na kawę... 13:50, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Cięta magnolia. Można? można jest u mnie ze 4 czy 5 lat


Klonik będzie z tych szerszych, niestety dla mnie. Odmiana Moonrise.


Pod jabłonką, z bliska i z daleka
Przerwa na kawę... 13:45, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Rabata obok ciurkadełka z każdej strony
Przerwa na kawę... 13:42, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Huśtawka rządzi często w trakcie roboty siadam i patrzę na ogród. Żeby jeszcze tak komary wieczorem nie cięły...


Narożnik i ciurkadełko w tym roku wyglądają fajnie. Już musiałam akcję cięcia zrobić, mahonia skrócona o połowę. Za póżno to zrobiłam ale trudno. Jabłonka straciła jedna dużą gałąź. Donice przy ciurkadełku zostały odmalowane, sam pojemnik na wodę zagłębiony bardziej i przesunięty do przodu. W końcu widzę jak woda ciurka
Przedogródek pod dębem 13:41, 14 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
w Ogrodzie jest alejka z białymi różami

co roku mnie zachwyca.

Minąłem czesaną wiatrem trawę. Niestety nie znalazłem tabliczki

i ostrogowca czerwonego
Przedogródek pod dębem 13:35, 14 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Z daleka rzucał się w oczy ogromny krzew

to dereń Kousa

Dostrzegłem również Pokoślin Baldaszkowaty

Prawda, że uroczy?
Przedogródek pod dębem 13:29, 14 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
nie omieszkałem zaczepić smoczycy

Dla zobrazowania wielkości tej roślinki zamieszczam zdjęcie z A.

Staw urzeka ilością i urodą lilii.

Moją uwagę zwróciła Kolkwicja chińska. Imponujący okaz. Kaskada kwiecia.
Za drzwiami do ogrodu... 13:23, 14 cze 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Aniu, dziękujemy bardzo za gościnę w twoim domku i ogrodzie.
Zawsze jest przepiękny , wypielęgnowany na maxa i inspirujący.
Za fantastycznie spędzony czas z wami i Agusią.
I ten wspólnie spędzony czas .Kilka godzin jak jedna chwila.
To nic nie szkodzi, że dzisiejsza niedzielą nie dopisała ciepełkiem , czy słoneczkiem. Zapalonym ogrodowiskowym dziewczynom deszcz nic , a nic nie szkodzi. I tak wszędzie wejdą i każdej roślince się przyjrzą.


Zostawiam ku pamięci kilka zdjęć z dzisiejszego przemiłego spotkania w przepięknym i jak zawsze idealnym ogrodzie i jakże inspirującym.
Apetyt na dalsze spotykania obudzony I na nowe rośliny też

Aniu, świetne spotkanie z Wami jak zawsze i niezła pamiątka zdjęciowa : połowa czerwca , a my w kożuchach zziębnięte i zmoknięte, robimy kolejny obchód ogrodu zdjęcia i tak nie oddają tej wstrętnej aury Roślinki w deszczu też urocze , choć niektóre leżą od jego ciężaru. A dzisiaj proszę: piękna pogoda, słoneczko i już 20 stopni! Musiałam dziś te roślinki popodpierać, doprowadzić do pionu, pozakładać obejmy.
Nie zamknęłam po waszej wizycie furtki na ogród warzywny i dziś rano w pół do piątej obudził nas dziwny odgłos, pod oknem sypialni wędrował sobie taki gość: Zdjęcie niewyraźne, bo jeszcze mrok i pospiesznie robione przez szybę, a on biegał jakby szukał wyjścia z powrotem.

Przedogródek pod dębem 13:22, 14 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry

Oczywiście w ogrodzie były nie tylko kosaćce. Tamtejsi ogrodnicy dbają aby wciąż było ciekawie
Przedogródek pod dębem 13:16, 14 cze 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Wczoraj pojechałem do wrocławskiego botanika. Czułem niedosyt w czasie ostatniej wizyty ponieważ ani kosaćców ani piwonii w zadowalającej mnie ilości wówczas nie było a te właśnie najbardziej chciałem zobaczyć.
Tym razem nie byłem rozczarowany. Kosaćce.

Najbardziej, tym razem spodobał mi się Burning Desire.
Ogród z plażą 13:16, 14 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Kasya napisał(a)
Ładnie wyszło ale czy tych zurawek nie przypala słońce ?


Może trochę je ostatnio podsuszyło od spodu, bo trochę zaniedbałam podlewanie tej rabaty. Ale uważam, że rosną w tym miejscu nad wyraz dobrze (rosną chyba ze 2-3 lata), pną się do góry i nie przymierają jak to miała w zwyczaju część żurawek w przedogródku.

EDIT: Tak sobie teraz myslę, że ja chyba po zimie nie zrobiłam z nimi porządku i nie wycięłam poschniętych liści. Jak widać, z wierzchu nic się nie przypala.



Przerwa na kawę... 13:00, 14 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Kasia - przetacznik Knallblau. Kwitnie stosunkowo krótko, nie powtarza, ale za to teraz robi wrażenie i świetnie gra z kocimiętką i szałwią okółkową. Potem jest po prostu ładnym zielonym krzaczkiem. Lubię go. Ewcia Anda go polecała.

Następna porcja zdjęć.
Lubię kwitnące żurawki. Nie wiem czy bardziej podobają mi się te co kwitną na biało czy na różowo.


Róża Garden of Roses - świeżynka z tego roku. Miała być do donicy ale uznałam, że jej szkoda. Znalazła miejsce w rabatce.
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 12:49, 14 cze 2021


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Do góry
@Zgr

To zależy od odmiany. Są takie, które nigdy nie przekroczą 60 cm, bo to ich docelowa wysokość.
Klasyczne odmiany, które rosną do ok. 1,5 m powinny przekroczyć metr po ok. 3-4 sezonach.

Swoją drogą, zapowiada się całkiem przyzwoity sezon:

Za drzwiami do ogrodu... 12:48, 14 cze 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Daria ta jaśniutko zielona trawa to hakone... All Gold. Przed nią mam posadzone szafirki i na zdjęciu nakładają się nasienniki i liście szafirków z "hakonką" Więc może wydało C się że to jakaś kwitnąca trawa!??? Zdjęcie robione w pozycji prawie leżącej
Tu masz zdjęcie z innej (wyższej) pozycji:

Tu same szafirki. Tak mi się podobają te nasienniki, że szkoda mi ich ścinać. Ale jak hakone zacznie je pochłaniać podczas wzrostu, to je wytnę

Łączki sama nie mogę się doczekać. Oprócz gotowej mieszanki wysiałam nasionka różnych jednorocznych które nazbierałam jesienią, z brzegu rosną bodziszki, z jednego boku dalie, wsadziłam tam też lawendy, kany i jakieś zbywające bylinki, nie wiem jak to wszystko da sobie radę, na pewno jest za gęsto, jeszcze widzę,że i tak wcisnęły się osty, skrzyp, trawki i różne chwaściki, które odbijają z niewybranych dokładnie korzonków, po glebogrezarkowaniu ugoru, który tam był wcześniej Ale wszelkie owady na pewno będą zadowolone z wszelkich kwiatków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies