Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Krowy, staw i my...

Pokaż wątki Pokaż posty

Krowy, staw i my...

Marlenaa 08:23, 14 maj 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Tulipanki szaleją Trzeba fotki robić, jeszcze chwila i suche liście zostaną.
____________________
krowy, staw i my
Marlenaa 10:04, 14 maj 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
____________________
krowy, staw i my
Roocika 10:08, 14 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7950
Graby robią cudny klimat. Często tniesz ten żywopłot? Dużo potrzeba pracy przy cięciu?
U nas lokalnie nie ma kompostowni ale myślałam, żeby własną przyczepką pojechać do gdańskiej kompostowni. Pięknie kompost wygląda na rabacie. Z takimi śmieciami rzeczywiście nie nadaje się do warzyw.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
beta 10:18, 14 maj 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Brawo. Rewelacja z tym kompostem, zupełnie inaczej rabaty wyglądają
Ja też mam kompost. Mąż dzisiaj przywiózł kilka worków. Rączki mnie już swierzbią
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Martka 10:34, 14 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kompost na rabatach - super, bardzo dobre i tanie rozwiązanie, mam nadzieję, że nie będzie wyrastało z niego po tym wypaleniu nic niechcianego Tulipany super, ale żywopłot grabowy to odlot! Bardzo ładny efekt. Maj jest cudownym miesiącem
Marlenaa 11:28, 14 maj 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Asiu, żywopłot tnę trzy razy w roku, w lutym, czerwcu i koniec sierpnia. Póki mały to roboty nie wiele. Teraz kupiłam nożyce akumulatorowe na wysięgniku i jest super. Cięcie całego prawie 20 metrowego żywopłotu zajmuje mi ok. 40min. Ostatnie dwa sezony musiałam robić oprysk na szpeciele i to było denerwujące. Miałam dość oprysków i w tym roku kupiłam dobroczynka gruszkowego, który ma zjadać szpeciele. Zobaczymy jak sobie poradzi Jak tylko możesz jedź po kompost i daj znać jak to wygląda w Gdańsku

Beata nie dziwię się, że ręce świerzbią Napisz jak kompost z worków, może nie będzie śmieci.

Marta Też mam nadzieję, że nic z tego kompostu nie będzie kiełkować. Zobaczymy Żywopłot grabowy jest świetny i najważniejsze, że w krótkim czasie efekt jest
____________________
krowy, staw i my
LIDKA 22:01, 14 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7677
Marta nawet jakbyś ten kompost miala przesiewać to bierz. Toż to jak za darmo.
U mnie worek 27 zł w sklepie a kompostowni nie ma blisko. Nie wiem gdzie miasto wywozi bio.
Aktualnie mam do oddania 14 worków bio.
Zielsko maści wszelakiej i troche trawy. To co zabrałam z rabat po glebogryzarce.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Roocika 22:14, 14 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7950
Marlena, też kupiłam w tym roku dobroczynka, całe mnóstwo Ale głównie właśnie na serby i graby fastigiata, bo wydawało mi się, że szpeciele są na grabach. Serby miały przędziorki, a nie chciałam pryskać już w tym roku.
Zobaczymy czy to zadziała

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Marlenaa 22:10, 16 maj 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Asiu, zobaczymy jak dobroczynek sprawdzi się u mnie, a jak u Ciebie i wymienimy się doświadczeniami. Mam nadzieję, że będzie działał
____________________
krowy, staw i my
GorAna 22:38, 16 maj 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16131
Wykompostowana rabata wygląda elegancko, ciekawe, czy ten kompost ma tyle chwastów co mój własny
Podziwiam tulipanowe rabatki
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies