Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 08:53, 01 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
effka napisał(a)

Elu, spoko, ja swój ogród nie zamieniłabym na żaden innybo jest mój Nie chwaląc się, u sasiada to podoba mi się tylko oświetlenie mój ogród ładniejszy

Cieszę się z ładnego otoczenia wokół, to ważne, poznałam kolejnego nowego sasiada i też będzie ogród robił więc zapowiada się, że prawie z każdej strony będzie ładnie

U nas też pogoda w kratkę, wlasnie leżę na leżaku w pełnym słońcu, cieplutko ale jeszcze przed chwilą było chłodno i chmury, taka wiosna dziwna.

Ja dzisiaj tylko bambusy wsadzę do donic, muszę folią czarną obić donice drewniane, żeby nie pogniły i najpierw zaolejować.

Dzięki, miłej niedzieli Elu

Widoczek leżakowy dla Ciebie






Dzięki za widoczek bardzo ładny. Trawy to jest to sprawiają, że ogrodowi dają zwiewność i lekkość. Co to są za trawy czy co kolwiek na dole foty te ciemno zielone.
Klona masz takiego dużego. Jak ja wam zazdroszczę (pozytywnie) tego klimatu na Dolnym Śląsku. Duża różnica możecie się wcześniej nacieszyć ciepelkiem.

Bambusy piękne zeby tylko przetrwały. Mam też w donicach niższe bambusy dostałam jeden ciemno zielony od Danki Duszan a drugi biało zielone pasy od Franka z japońskich ogrodow. Jeszcze są w donicach plastikowych aby się rozrosły, podobno inwazyjne. Wkopie do ziemi na zimę. Wiosna w przyszłym wstawię do donic.
Donice zrobimy sami ze styropianem 5cm w środku to może nie zmarzną.

Pozdrawiam
Mój ogród pod lasem 08:46, 01 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
malgol napisał(a)
A to moje buczki Dawyck purple



Oby szybko rosły.z tyłu rabaty mogą zginąć. Ale też, jestem mega zadowolonanormalnie zakupy życia zrobiłam.3 drzewa w jeden weekend

O jakie cudaczki piękne okazy. Zobaczysz, że szybko urosną. Tfu tfu
Ogrodowe wariacje 08:45, 01 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 6323
Do góry
Doczekałam się czosnków witają mnie tuż przy wejściu, w innych częściach ogrodu dopiero w blokach startowych

Sezon 2017 u Hanusi 08:34, 01 cze 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Wczorajsze wygibasy w ogrodzie dziś czuję. przede wszystkim w ramionach.

Ale przyroda zwalnia dziś mnie z wsze,lkuch robót pozadomowych. Padało ciut w nocy, a po południu spodziewane są burze. I dobrze, posadzone kalarepy i seler dostaną naturalnej wody, a ja jestem zwolniona z podlewania.

Dziś makijarz dla rąk,. Paznokietki trzeba popiłować, bo ciut się zdeformowały.

Wczoraj nie miałam na nie już siły.
Ogród oczywiście orlikowo ozdobiony. Rosna wszedzie.


System automatycznego nawadniania 08:32, 01 cze 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Do góry
JustynaG napisał(a)
Witam,
chciałabym na moim małym 85m2 ogródku założyć system nawadniania.
Wodą z wodociągów napełniam 10l wiadro w 30s. Posiadam też zbiornik 2000l na wodę deszczową (jeszcze nie zakupiłam pompy)
Wybrałam zraszacze statyczne, dysze MP rotator MP1000 i MP2000, elektrozawory PGV-101GB.
Czy mogą państwo ocenić mój projekt? Z góry dziękuję za pomoc.

Hej.
Strefa 2 do poprawy. zraszacze nie nachodzą na siebie.
Nie przedstawiłaś wyliczeń (brak ciśnienia?, wydatki na sekcje itp.), więc nie wiem czy podział na 4 strefy jest OK.
Działeczka Asi :) 08:19, 01 cze 2021


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do góry
Pogoda nie rozpieszcza
Zimno, zimno, zimno...




Przerwa na kawę... 08:17, 01 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
inka74 napisał(a)



przepiękny okaz

długo go masz?
Zieleń, drewno i antracyt 08:16, 01 cze 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Cieszę się, że zdjęcia się podobają Cały czas zbieram się do zakupu aparatu. Wiem, że jakość i możliwości są nie do porównania. Tylko telefon mam non stop w kieszeni, jak coś mi wpadnie w oko, wyciągam i robię zdjęcie. Z aparatem, to pewnie tylko "pozowane" będą

Mirka, musisz mieć dostateczną wilgoć w ogrodzie, skoro firletka się wprowadziła

Pozowana leśna nabrała odpowiedniej masy, a za chwilę będzie na niej królował kozłek lekarski. Nie przypuszczałam, że tak mu się urośnie. Teraz ma ok 1,6m i nadal idzie w górę


Przyjemnego Dnia Dziecka, ne dorastajmy za bardzo
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 08:06, 01 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Moja mini piwoniowa.. czekam

Tylko itoh nie zakwitnie, duzo pakow i wszystkie przestały rosnac

Pomiędzy piwoniami sucha parocja persian spire
Pusza listki od samego dołu...




Przerwa na kawę... 08:04, 01 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
inka74 napisał(a)



Zakątek w sam raz na wypicie kawy
Miłkowo - sezon 2016-2022 08:03, 01 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Milka napisał(a)

Dzięki Kasiu
Ciekawe, co mu się stało, susza??
Niebieskie ci dam, jak chcesz



Chętnie nasionka, ciekawe czy niebieskie wyrosną
U mnie ciagle pada
Obok piekne paki piwoni
Tylko ten itoh... a w zeszłym roku kwitl
Miłkowo - sezon 2016-2022 08:00, 01 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry



Miłkowo - sezon 2016-2022 07:58, 01 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry



Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe 07:58, 01 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Do góry
I radość dla oka i odreagowania - kolejny kawałek do pielenia

Miłkowo - sezon 2016-2022 07:56, 01 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Kasya napisał(a)
Bajecznie w ogrodzie
Zazdroszczę szczególnie piwonii
Mój itoh nie zakwitnie, paki przestały rosnac nie wiem jaka przyczyna
Orliki mi wyginęły, szczególnie żal niebieskich, tylko barlow się rozsiewa

Dzięki Kasiu
Ciekawe, co mu się stało, susza??
Niebieskie ci dam, jak chcesz


Miłkowo - sezon 2016-2022 07:52, 01 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
Wątek pędzi jak lokomotywa. Ale to bardzo dobrze bo masz tyle do pokazania Trudno nadążyć ale nadrabiam. Piękne rodzinne zdjęcia, na zawsze uchwycone w obiektywie Dziś zatrzymałem się chwilę przy białym orliku, tego nie mam bo jak kupiłem jedną siewkę to wyginął. Ale mam taki seledynowy, nie wiem skąd. Do białych muszę podejść jeszcze raz Mam wrażenie że ta ilość deszczu wydobyła z wielu ogrodów jeszcze piękniejsze widoki. A wydawało się że już bardziej nie można


Darku, pewnie przez fotki.
Mam pełno tych białych orlików, one są mniejsze i mają ciut inne listki. Wysiewają się, ale dopiero jak zakwitną, można je rozpoznać.
Tak, deszcze i brak upałów wpłynął na obfitość ogrodwą, pozdrawiam


ostatnie ratowanie buksów, odrastają ale jak znowu ćma je dorwie, to wywalam




Miłkowo - sezon 2016-2022 07:49, 01 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
marba napisał(a)

Już nadrabiam zaległości w Twoim wątku, Irenko. Zachwycił mnie ten widok.
Fotki ze spotkania też świetne.
Pozdrawiam.


Basiu, ja to męczę fotkami, ale tak się chce każdą roślinę pokazać, póki jej czas.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie



Miłkowo - sezon 2016-2022 07:47, 01 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Napia napisał(a)
Ale cudne zdjęcia ogrodu i z rodzinnego spotkania Hakonki olbrzymie, ja na takie jeszcze długo poczekam

Agnieszko dzięki
Ogród żyje sobie po swojemu, a ja udaję że nad nim panuję.



Miłkowo - sezon 2016-2022 07:45, 01 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
nebel napisał(a)
No cóż, żaden ogród na północy Polski nie jest wstanie dorównać temu.
"Sorry, ale taki mamy klimat" . Pozdrawiam słonecznie.

Dzięki a ja stale myślałam, że Gdańsk cieplejszy. Pozdrawiam



Miłkowo - sezon 2016-2022 07:43, 01 cze 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Przepiękne hakonki, a schody z cisowym żywopłotem też bardzo mi się podobają.
Wizyta udana, humorki dopisują - czego chcieć więcej. Chyba tylko ciepełka i słoneczka.

Gosiu, dziękuję.
Tych spotkań brakowało bardzo.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies