Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

PiterSas 08:14, 20 maj 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Mysia_mysia napisał(a)


Dziękuję za odpowiedź.
Projekt był robiony przez sklep z systemami nawodnienia, więc sama tego nie poprawię.
Ale dzięki za informację, wezmę pod uwagę wskazówki, poproszę o dołożenie jednego zraszacza. Zasięg dwóch 90 rozszerzymy.
Czy wtedy już będzie ok?

Edyta.
Wykonać taki projekt to zajmie Ci - nie sklepowi jakieś 1,5h max.
Weź kartkę w kratkę, cyrkiel i narysuj-przekopiuj już to co masz. Ważne aby było to w skali.
Następnie cyrklem wyrysuj zakres zraszaczy - wskazówka. Weź np. ze strony hunter zakres działania dysz MPRotator (taka tabelka z kolorami dysz) i dobierz odpowiednie dysze do potrzebnego zasięgu.
Potem....
Będzie kolejna lekcja

A wracając do Twojego pytania czy będzie OK to jak wstawisz rysunek To Ci odpowiem.
Podaj jeszcze jaką masz wydajność źródła wody oraz jakie ciśnienie.
komanch 13:00, 20 maj 2021

Dołączył: 03 maj 2021
Posty: 5
Czy planując ustawienie zraszaczy należy je tak ustawiać aby każdy kawałek powierzchni trawnika był podlewany przez 2 zraszacze? Nie wystarczy, że obszary podlewania będą lekko na siebie nachodzić i nie będzie pustych (niepodlewanych) obszarów?
PiterSas 08:36, 21 maj 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
komanch napisał(a)
Czy planując ustawienie zraszaczy należy je tak ustawiać aby każdy kawałek powierzchni trawnika był podlewany przez 2 zraszacze? Nie wystarczy, że obszary podlewania będą lekko na siebie nachodzić i nie będzie pustych (niepodlewanych) obszarów?

Hej.
Jak zrobisz system i czy będziesz zadowolony to Twoja indywidualna sprawa. Tylko potem nie zadawaj pytań dlaczego system jest niewydolny, trawa wysycha w dziwnych miejscach itp...

Zasada jest taka że zraszacze musza nachodzić na siebie w 50%. Zraszacz nie leje wody z jednakową mocą na cały swój zasięg. Przy zraszaczu oraz na końcu strumienia jego "moc" jest zdecydowanie mniejsza, dlatego robi się zraszacze na zakładkę
komanch 17:39, 21 maj 2021

Dołączył: 03 maj 2021
Posty: 5
PiterSas napisał(a)

Zasada jest taka że zraszacze musza nachodzić na siebie w 50%. Zraszacz nie leje wody z jednakową mocą na cały swój zasięg. Przy zraszaczu oraz na końcu strumienia jego "moc" jest zdecydowanie mniejsza, dlatego robi się zraszacze na zakładkę


I wszystko jasne, dzięki!
JustynaG 17:49, 31 maj 2021

Dołączył: 31 maj 2021
Posty: 2
Witam,
chciałabym na moim małym 85m2 ogródku założyć system nawadniania.
Wodą z wodociągów napełniam 10l wiadro w 30s. Posiadam też zbiornik 2000l na wodę deszczową (jeszcze nie zakupiłam pompy)
Wybrałam zraszacze statyczne, dysze MP rotator MP1000 i MP2000, elektrozawory PGV-101GB.
Czy mogą państwo ocenić mój projekt? Z góry dziękuję za pomoc.
PiterSas 08:32, 01 cze 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
JustynaG napisał(a)
Witam,
chciałabym na moim małym 85m2 ogródku założyć system nawadniania.
Wodą z wodociągów napełniam 10l wiadro w 30s. Posiadam też zbiornik 2000l na wodę deszczową (jeszcze nie zakupiłam pompy)
Wybrałam zraszacze statyczne, dysze MP rotator MP1000 i MP2000, elektrozawory PGV-101GB.
Czy mogą państwo ocenić mój projekt? Z góry dziękuję za pomoc.

Hej.
Strefa 2 do poprawy. zraszacze nie nachodzą na siebie.
Nie przedstawiłaś wyliczeń (brak ciśnienia?, wydatki na sekcje itp.), więc nie wiem czy podział na 4 strefy jest OK.
JustynaG 21:01, 01 cze 2021

Dołączył: 31 maj 2021
Posty: 2
Dziękuję. Może pan podpowiedzieć, gdzie strefa 2 nie nachodI na siebie? Patrzę i nie widzę twgo, brak mi doświadczenia i wydaje.mi się, że te dwa zraszacze sie kryją.

Jestwe w trakcie sprawdzania instalacji, bo mam wyjście do ogrodu na 1/2 cala i nie wiem czy to nie za mało.Manometr też już zamówiłam.

PiterSas napisał(a)

Hej.
Strefa 2 do poprawy. zraszacze nie nachodzą na siebie.
Nie przedstawiłaś wyliczeń (brak ciśnienia?, wydatki na sekcje itp.), więc nie wiem czy podział na 4 strefy jest OK.


Bony 07:21, 03 cze 2021

Dołączył: 07 sty 2021
Posty: 7
Witam.Mam do polozenia dwie linie kroplujace w odcinkach 60mb i 14mb.Czy wystarczy przekroj 16mm na kazda czy dac 25mm.Rozstaw roslin mam bardzo nieregularny wiec w gre wchodza chyba emitery wbijane w przewod w miejscu nasadzenia.Czy w takim systemie bede mial rozwniez cos w rodzaju kompensacji czy na koncu linii cisnienie bedzie duzo mniejsze.Co polecacie kupic?
PiterSas 08:32, 07 cze 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
JustynaG napisał(a)
Dziękuję. Może pan podpowiedzieć, gdzie strefa 2 nie nachodI na siebie? Patrzę i nie widzę twgo, brak mi doświadczenia i wydaje.mi się, że te dwa zraszacze sie kryją.

Jestwe w trakcie sprawdzania instalacji, bo mam wyjście do ogrodu na 1/2 cala i nie wiem czy to nie za mało.Manometr też już zamówiłam.




Tam woda nie dolatuje i może być jej za mało.
Pozdrawiam
PiterSas 08:35, 07 cze 2021

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Bony napisał(a)
Witam.Mam do polozenia dwie linie kroplujace w odcinkach 60mb i 14mb.Czy wystarczy przekroj 16mm na kazda czy dac 25mm.
Wystarczy 16 mm.
Bony napisał(a)

Rozstaw roslin mam bardzo nieregularny wiec w gre wchodza chyba emitery wbijane w przewod w miejscu nasadzenia.Czy w takim systemie bede mial rozwniez cos w rodzaju kompensacji czy na koncu linii cisnienie bedzie duzo mniejsze.Co polecacie kupic?

Piszesz o linii kroplującej a nie zasilającej pod emitery. Ta pierwsza ma dziurki i możesz ją kupić od razu z kompensacją (polecam).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies