Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Igielnik 10:36, 24 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry
I proszę o radę. Mam lilak od dość dawna. Wyrósł wysoki. Rok temu zemdlała górna połowa krzaka. Potem puścił jeszcze raz liście i nawet zawiazał paki kwiatowe. W tym roku powtórka z rozrywki. Co mu jest?
Generalnie planuję sciać go poniżej linii więdnięcia. Dobrze myślę?

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:35, 24 maj 2021


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
basia3012 napisał(a)
Anitko, pozwoliłam sobie wkleić moją glediczję. Czy mam oberwać dolne zawiązki listków/pędów? Podpowiedz, bardzo proszę.



Oczywiście usuń lub ja usunę to zdjęcie. Nie chcę zaśmiecać Ci wątku.


basia3012 napisał(a)


Dzięki Anitko za radę.
Czy jeśli ciachnę czubek to w tym miejscu będzie jakby koniec pnia i gałęzie zaczną się rozchodzić na boki?
Może naiwne pytanie ale tak rozumuję, że jak obcinam gałązkę to w tym miejscu zaczyna się rozkrzewiać.
Czy pączki liściowe nisko wyrastające mam usuwać jeśli ma to być drzewo?
Czy zostawiać jeśli może to być pokrój krzewiasty tzn wielopniowe drzewko?
Mam 3 sztuki i się zastanawiam nad pokrojem. A może glediczja nie powinna być prowadzona jako drzewo wielopniowe?
I znowu zasypałam Cię zagadkami. Ale Anitko, jesteś tu expertem od glediczji.
Mnie pomyłka kolorów tulipanów u Ciebie pasuje bardzo. Wiosną to każdy kolor cieszy.


Basiu, zostaw ją na razie taka jaka jest. U mnie też jedna glediczja nie maiła przewodnika. Ale rośliny często sobie z tym radzą. Jedna z gałęzi obok przejmuje jego role. Nieraz przy iglastych trzeba wybrać jedna gałązkę i przymocować w pionie od jakiejś tyczki. Zobaczysz co się wydarzy, zawsze potem można przyciąć.
Ta na zdjęciu poniżej nie maiła przewodnika w pionie. Rosła pochylona ( kolor czerwony). Sama wykształciła pionowy przewodnik (kolor fioletowy).


Glediczja cały czas w różnych miejscach będzie wypuszczać na pniach pączki liściowe. Nawet takich już bardzo grubych. Ja nie pamiętam czy je usuwałam jakoś specjalnie. Możesz jeśli chcesz te poniżej miejsca gdzie nie chcesz by się zorkrzwiła za nisko. Teraz też jest ich sporo. Czy może być drzewem wielopiniowym - nie wiem. U mnie żadna takich zakus nie miała, pomimo, że pnie były pokryte tymi wypustkami liści. Taka wielopienne wersja zabierz sporo miejsca już od dołu, bo jej gałęzi częściowo w poziomie się układają.
Igielnik 10:32, 24 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry
Moj judaszowiec jest jakiś dziwny. Wyglada jakby miał pełne kwiaty. One się rozwiną? To jego pierwszy sezon u mnie.
Na metce miał po prostu judaszowiec kanadyjski.

Zagadka rozwiązana to judaszowiec Pink Pom Poms. Chciałam zwykłego w tych naszych sklepach zawsze na jakieś źle oznaczone rośliny trafiam. Mam kolejną nauczkę żeby kupować jak już kwitnie.
Igielnik 10:29, 24 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry
Fortegilla, parocja i serduszka
Igielnik 10:27, 24 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry
Igielnik 10:25, 24 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry
Igielnik 10:24, 24 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry
Jabłonki ozdobne
Igielnik 10:21, 24 maj 2021


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 303
Do góry
Magnolie
Suzan

Sunsation i Pinkie
Ogród z plażą 10:08, 24 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2365
Do góry


Ta trawka tez mi się bardzo podoba, jestem ciekawa, jak będzie wyglądać w sezonie i jesienią. Teraz prezentuje się świetnie!
Ogród z zegarem 09:58, 24 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Agatorek napisał(a)


Dziś też trochę pozrywałam darń. Zostało mi "tylko" przelecieć jeszcze wokół oczka


Te rośliny i drzewka już tam były wcześniej, część z nich zmieni miejsce
I ta kupa ziemi też (kiedyś) zniknie.


Oczko jest ogromne patrząc na wielkość domu. Przelecić wokół oczka - to brzmi dla mnie jak robota na miesiąc. Wciąż podziwiam jak ty dajesz ze wszystkim radę. Za to efekt pewnie będzie piorunujący.
Zieleń, drewno i antracyt 09:57, 24 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21518
Do góry
antracyt napisał(a)



Jakie ładne .
Ja już przestałam zwracać uwagę na domy za płotem. Są i już. Żebym nie wiem co zrobiła i tak będą widoczne, przynajmniej przez kilka najbliższych lat zanim drzewa urosną. A niektóre zawsze będą widoczne bo musiałabym się obsadzić ze wszystkich stron wysokimi iglastymi drzewami by je zasłonić. Przywykniesz. Teraz w sumie ważne by elewacja i dach były w zjadliwych kolorach.
Ogród do odnowy 09:52, 24 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21518
Do góry
Gosiek33 napisał(a)


Ależ cudnie!!!!
Ogród do odnowy 09:49, 24 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Gosiek33 napisał(a)

Całkiem długie kwiatostany
Ogród do odnowy 09:47, 24 maj 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Gosiek33 napisał(a)

Co to jest pomiędzy baliami, z tymi jasno różowymi kłoskami? Podobne do stachys Hummelo. Wyglada bardzo fajnie.
Ogród do odnowy 09:44, 24 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry



mikroskopijne oczko pod paprociami, zobaczę czy im pomoże
Ogród długi 09:44, 24 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2365
Do góry
Rabaty przy tarasie są najtrudniejsze do obsadzenia. Zastanawiam się czy na dole powtórzyć stipę czy dać rozplenice? Czy może jeszcze coś innego?

Ogród do odnowy 09:41, 24 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Wszystkiego po trochu 09:40, 24 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)



Mirka to jest nie możliwe, aby jeden powojnik tak się rozrósł. Piękny jest jak długo tak kwitnie. I ile go masz. U młodziki jeszcze.

Róże pnące w tym roku to tragedia już 2 razy je przycinała i znowu będę przycinać. Nigdy tak posiekaną od młody nie byłam. Na szczęście 2 przyciskami ok 20 cm od ziemi i odbijają. Też nie kopcowalam. Niskie ładnie odbiły, ale też była nędza.


Elu, to jeden egzemplarz ale dosadziłam obok niego jedną gałązkę która mi się podczas sadzenia ułamała i ona się ukorzeniła, więc jakby są tam dwa

Te dwa pędy to kupiona sadzonka a ten osobny jeden (obok jest jeszcze patyczek podpierający ją jak była wiotka, ) to właśnie ukorzeniona gałązka



Kupiony i sadzony w 2016r, czyli ma 5 lat

Różę pnące u mnie też przycięte do zera prawie, no cóż, jest okazja odmłodzić krzewy
U mnie hortensjo ogrodowe od północy musiałam niektóre krzaki przyciąć prawie do gruntu, szczególnie przemarzły You and me. Te mają praktycznie tylko pedy tegoroczne, zobaczymy czy zakwitną na nich ?
Ogród do odnowy 09:39, 24 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
pod ciężarem wody....




Białobok

Ogród do odnowy 09:37, 24 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
biedny mai tai, zamiast przyrastać to jakoś go ubywa, dobrze, że inne jeszcze oczy cieszą



epimedium Evening Star szykuje się do kwitnienia, coraz więcej czosnków kolorowych

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies