Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 17:36, 25 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Pisałam już, że lubię rozwary. Nie mają u mnie jakiegoś specjalnego miejsca, ale kwitną już pod hortensjami drugi rok,od czerwca do sierpnia


Podobno ich pąki kwiatowe otwierają się z cichych trzaskiem, ale nie miałam jeszcze okazji tego usłyszeć

Ogród Basi i Romka 17:20, 25 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Basiu! Wczoraj pisałam, że śniegu już u nas nie ma. A dziś rano niespodzianka. Pada cały dzień. Pozdrawiam zimowo.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:16, 25 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
robimy w składziku skrzynie na ziarno, będzie trzykomorowa z możliwością zrobienia jednej wielkiej komory. Tak wymysliłam bo zboża różne , a i gdyby sie kurczątka miały pojawić będzie gdzie odchować



na tą chwilę tyle mamy
Ania -Spełnione marzenie 17:13, 25 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Aniu! U nas zima wróciła. Pada cały dzień.
Pozdrawiam zimowo!
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:10, 25 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

posprzątałam trociny i ścinki


Coś juz widać wreszcie jak to będzie
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:07, 25 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Nad składzikiem podobnie jak nad kurnikiem będą sobie mieszkały gołębie


i nakrywamy folią

składzik gotowy
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:02, 25 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
wyrównanie górnych ścian


zamykamy składzik od góry

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 16:57, 25 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Przedziwny Ogród 16:56, 25 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry






Przedziwny Ogród 16:53, 25 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Pięć minut temu.....





Ranczo Szmaragdowa Dolina II 16:53, 25 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
i okienko do składziku



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 16:42, 25 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
wejście do woliery ze składziku



Ogród w remoncie 16:37, 25 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Coś wymyśliłam

Taki ogólny podział tej wielkiej rabaty


I tak
1 to pod niwakiem. Jakieś carexy, zobaczę przy sadzeniu co bardziej kolorem pasuje ale albo Ice Dance albo Gold Band. Chciałabym tam dla spójności z różanką kilka kępek tej brązowej trawy dać. Ten czerwony trójkącik to kawałek Red Baron ale może go tam nie być

2-miejsce z dereniem controversa. Posadziłabym tam krzewy Pink Anabelek. Podoba mi się zestawienie różowego z takim pstrym. Dołem runianka i w niej kilka kęp hakone tak luźniej.

3 to najtrudniejsze miejsce bo suchy cień ale w sumie nie ma znaczenia wielkiego co tam będzie rosło. Pomyślałam o bodziszki korzeniastym, tylko on da radę

4 - tu w zasadzie nie wiem. Największy kawałek tej rabaty. Chyba wcisnęła bym tam jeszcze jakieś krzewy, może niewysokie drzewko. Coś mi tam za płasko. Może coś tak



Mam kaliny koreańskie szt3, trzmielina Compacta też 3.Mogłyby być hortensje dębolistne, kaliny japońskie. W sumie bladego pojęcia nie mam co by pasowało. A i wysadzę z cypelka kaliny compactum 5 szt więc też będą
I jak? Co myślicie?


ale zrobiło się skomplikowanie.
W tamtej okolicy duzo się dzieje i wszystko jest mocne. ja bym juz nie dawała mocnych soliterowych gatunków typu klon garnet, żeby nie dodawać mocnych akcentów. Podoba mi się jak ułożyłas krzewy. Podział rabaty- ta żółta część -nr 1- szułakałabym innego kształtu- jakieś powtórzenie koła nr 2- niekoniecznie symetrycznie. Chodzi mi o to, żeby juz nie tworzyć takich kształtów- przeciwieństw, ostrych zwężeń... żeby łagodzić
nasadzenia w nr 2- jeśli tylko pink Anabell będą grały z kolorami na kółku w dereniami ( bo blisko jest, prawda), to sa fajne, lekkie.
nr 3- takie wyciszenie- dla mnie fajne
nr 4- też niezłe, tylko co jest za ścieżką?
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 16:23, 25 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Sobota minęła pod znakiem budowy
Najpierw zabezpieczyliśmy sobie front robót na wypadek deszczu



a potem ponieważ pogoda wytrzymała zajęliśmy się drugą stroną
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 16:09, 25 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Alija napisał(a)
A u nas od rana pada, pada i pada śnieg.
Bardzo dużo napadałoU nas też pada, ale topi się
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 16:07, 25 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Trzy lata temu zaniosłam babci pestkę awokado i ta dam

Ładna roślina, młode listki takie limonkowe z czasem ciemnieją na ciemny zielony
Wizytówka- W moim małym ogródeczku 16:07, 25 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
W tym roku mam śnieg po raz trzeci, żal by było nie uwiecznić takiej scenerii.
Tyle nasypało w nocy, rano była śnieżna niespodzianka, bo poprzedni zdążył już stopnieć. Ten pewnie też nie za długo się utrzyma, bo temperatura +2 stopnie. Mamy 25 stycznia 2021 r i prawdziwą, piękną zimę.
















Lampiony z lodu wyszły całkiem nieźle, chociaż był problem z wyciąganiem plastikowych zamarzniętych opakowań.


Tajemniczy Ogród 16:04, 25 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3498
Do góry
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Miluniu, bardzo Ci dziękuję. Z tymi fotkami problem ale wczoraj cyknęłam telefonem z tarasu jedno. Było tak:

A dziś już tak:

Pięknie Tak powinno być - ogród zachwyca o karzdej porze roku Namawiam Cię do robienia zimowych zdjęć
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 16:01, 25 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry




a tu macham do Katki, Gosi i Małej Mi

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 15:59, 25 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
A u nas od rana pada, pada i pada śnieg.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies