Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Ania111 15:23, 25 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asiu ,

Jestem i czytam

a teraz macham
____________________
Ania Spelnione marzenie
magnolia 16:37, 25 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Margerytka40 napisał(a)
Coś wymyśliłam

Taki ogólny podział tej wielkiej rabaty


I tak
1 to pod niwakiem. Jakieś carexy, zobaczę przy sadzeniu co bardziej kolorem pasuje ale albo Ice Dance albo Gold Band. Chciałabym tam dla spójności z różanką kilka kępek tej brązowej trawy dać. Ten czerwony trójkącik to kawałek Red Baron ale może go tam nie być

2-miejsce z dereniem controversa. Posadziłabym tam krzewy Pink Anabelek. Podoba mi się zestawienie różowego z takim pstrym. Dołem runianka i w niej kilka kęp hakone tak luźniej.

3 to najtrudniejsze miejsce bo suchy cień ale w sumie nie ma znaczenia wielkiego co tam będzie rosło. Pomyślałam o bodziszki korzeniastym, tylko on da radę

4 - tu w zasadzie nie wiem. Największy kawałek tej rabaty. Chyba wcisnęła bym tam jeszcze jakieś krzewy, może niewysokie drzewko. Coś mi tam za płasko. Może coś tak



Mam kaliny koreańskie szt3, trzmielina Compacta też 3.Mogłyby być hortensje dębolistne, kaliny japońskie. W sumie bladego pojęcia nie mam co by pasowało. A i wysadzę z cypelka kaliny compactum 5 szt więc też będą
I jak? Co myślicie?


ale zrobiło się skomplikowanie.
W tamtej okolicy duzo się dzieje i wszystko jest mocne. ja bym juz nie dawała mocnych soliterowych gatunków typu klon garnet, żeby nie dodawać mocnych akcentów. Podoba mi się jak ułożyłas krzewy. Podział rabaty- ta żółta część -nr 1- szułakałabym innego kształtu- jakieś powtórzenie koła nr 2- niekoniecznie symetrycznie. Chodzi mi o to, żeby juz nie tworzyć takich kształtów- przeciwieństw, ostrych zwężeń... żeby łagodzić
nasadzenia w nr 2- jeśli tylko pink Anabell będą grały z kolorami na kółku w dereniami ( bo blisko jest, prawda), to sa fajne, lekkie.
nr 3- takie wyciszenie- dla mnie fajne
nr 4- też niezłe, tylko co jest za ścieżką?
____________________
Margerytka40 17:04, 25 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Marta

Tej 1 właśnie coś nie udaje mi się złagodzić. Próbuję ale nic mi się nie widzi. Po drugiej stronie ścieżki klon Princeton Gold , rh, dołem myślałam o epimedium, jakichś paprotnikach lub narecznicy czerwonozawijkowej.
Na 4 narysowałam niby te krzewy tyle, że pojęcia nie mam co by to mogło być
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:10, 25 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja bym tego red barona dała więcej na tą 4 przeciągnęłabym go jeszcze, a dalej za nim zwykłą imperatę tą dużo wyższą co się w pomarańczowy przebarwia jesienią.....albo wrzosy i wrzośce, byłoby nawiązanie do kwaśnej, a kwitło wiosną i jesienią pierisy by mogły z nich wystawać lub kiścienie....
Luźna myśl


Sylwia luźne myśli przy burzy mózgów jak najbardziej. Niestety na wrzosy chyba tam za wilgotno miejscami. Ten RB, nie wiem czy tam będzie. Daje tam mocny kontrast. W tym sezonie do obserwacji jak to z klonem będzie wyglądać.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:10, 25 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)
Asiu ,

Jestem i czytam

a teraz macham


Też macham Aniu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
magnolia 18:07, 25 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
a jakby nr1 powtarzało kształt nr 2?- niesymetrycznie, czyli środek nie w tym samym miejscu co środek okręgu nr 2... popróbuj
____________________
Margerytka40 08:11, 26 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wybrałam do pokazania 2 wersje z tysiąca chyba



____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 12:23, 26 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asia ,

Te fotki to jak z cyklu " znajdź różnice "

Obie ładne ,
czekam z niecierpliwością co wybierzesz i kiedy zaczną się pracę w ternie
____________________
Ania Spelnione marzenie
Mirka 12:50, 26 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)
Wybrałam do pokazania 2 wersje z tysiąca chyba



Asia żeby ci ułatwić głos oddaję na 2
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Aggaa 13:36, 26 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497


Asia tak tylko zupełnie na luzno wrzucam
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies