Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Sezon 2017 u Hanusi 18:34, 10 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7847
Do góry
Z tą grupą krwi zero, Ewuś, to ja tak sobie wymyśliłam, na babski rozum. Nie zgłębiałam tego. Ale skoro można ją podawać wszystkim bez względu na oznaczenie, to musi coś w tym być.

Co do nastroju, bardziej mnie denerwuje bezradność rządu, niż sam stan covidowy. Pewnie, żadna choroba nie cieszy, gdy jest, ale władzuchna po wyborach/każda/ siada na laurach. I reaguje jak jest mortus, ale wtedy bywa już po zawodach.

Myślę, że będę do wiosny się rehabilitować po tej wpadce. Ale skoro już coś wiem, to może i lepiej, że mam to już zbadane. Ja na mojej wieży, po drodze z parteru zbieram wszystko od wszystkich tych, co windą jeżdżą. To i tak dobrze, że jak dotąd stan lekki. Mam nadzieję, że się wykaraskam.

Dziękuję za podtrzymywanie mnie na duchu. Postaram się nie kwękać.

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:43, 10 lis 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
hortensje ogrodowe w tym roku nie kwitły, ale jesienią wynagrodziły brak kwiatów z nawiązką



Pięknie!
Lubię jesień u Ciebie oglądać
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 17:36, 10 lis 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
kasiek napisał(a)



"Jak Ty się bawisz pięknem świata"!

Piękne ujęcie.
Pięknie powiedziane.
Zgadzam się z Tobą Kasiu: Agatka potrafi
Pamiętajcie o ogrodach 17:30, 10 lis 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
greg66 napisał(a)






Od gorąca twych promieni zapłonęły liście drzew
Od zieleni do czerwieni krążył lata senny lew
Mała chmurka nad jej czołem, mała łezka słony smak
Pociemniało, poszarzało-jesień jak to tak

Jesień, jesień - jak to tak


Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 17:28, 10 lis 2020


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Jolu to hortensja, nazwy nigdy nie pamiętam, chyba jakaś piłkowana, wiosną zmarzła, wypuściła nowe pędy i tak pięknie listki jej się wybarwiły.

Ogród w dolinie 15:18, 10 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Buk posadzony, wokół niego posadzilam bodziszki korzeniaste, które sama rozmnożyłam, kisiły się w doniczce zadołowane przy ganku.
Buk Rohanii, całkiem mały... Dziwnie wygląda obok tych dużych drzew.
Ptasi gaj 14:45, 10 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Niesamowite zdjęcie z brzozami, altaną i hortensjami Uroczo.





Dziękuję Danusiu

Sama stworzyłam ten kąt zresztą wszystko to mój pomysl samouka. Tez popełniłam kilka błędów ale kto ich nie robi. Mogłam oczko przełożyć z drugiej strony nie tak blisko brzóz. Widać brzozy nad oczkiem mają jeszcze zielone liście są mocne woda paruje.

Jeszcze jeden widoczek.



Pieńki białych brzóz to Derembosy posadziłam w środku nie mając pojęcia, że są takie piękne. Może poszukam dzisiaj w fotkach jak było przed posadzeniem



Tak to wygląda w lecie. Worki liści na brzozach na ostatniej focie.



Sezon 2017 u Hanusi 13:47, 10 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7847
Do góry
Miruś, dziękuję. Piękną dalijkę mi podesłałaś!

Na zakręcie. 13:22, 10 lis 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry
anna_grreen napisał(a)
Nowa rabata po obsadzeniu. Jeszcze zostało trochę miejsca. Obsadzałam pod koniec września więc rośliny już w szacie jesiennej. Zobaczymy wiosną co z tego wyjdzie.
Jest tam jeszcze miejsce przed sosną. Myślałam o wrzosach, co sądzicie?


Pięknie wyszła nowa rabata wrzosy pod sosenka będą pasowały
Dużo pracy, ale efekt widoczny oj widoczny.
Pozdrawiam.
Jeże w naszych ogrodach 13:06, 10 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13744
Do góry
Dziś Miedzynarodowy Dzień Jeża





Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 13:01, 10 lis 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 6323
Do góry
Danusiu mam wielką prośbę o pomoc. Poszerzam rabatę, darń już zdjęta, aby kuć żelazo póki gorące Na zdjęciu po lewej stronie z bordo drzewem pozwoliłam sobie nanieść Twoją propozycję, która już postanowiona. Będą turzyce jako obwódka i niskie hortensje bukietowe w środku. Brakuje mi pomysłu co podsadzić na poszerzonej rabacie z miskantami. Trawy zostaną wysunięte do przodu i posadzone po środku drzew, szerokość tutaj to 2m i wystawa południowo-zachodnia. Myślałam o obwódkach bukszpanowych przy drzewach, a w wolnych miejscach po obu stronach traw nie wiem co dać. Teraz są tam wrzosy i wrzośce, takie cegiełki z nich zrobione, ale teraz to nie mam pomysłu
Mam takie same sekwencje po obu stronach placyku z donicami. Po prawej stronie natomiast w drugim końcu tej rabaty (dwa środkowe zdj. z wiosny) jest sporo cienia, które daje brzoza. Pod cisami myślałam o hortensjach ogrodowych i azaliach, co nawiązywałoby do lewej strony z bukietówkami, a na wąskim końcowym pasku pod trzmieliną i pierisem -żurawki w linii. Ostatnie teraz po zdjęciu trawnika.
Placyk żwirowy z donicami to kolejny temat Tutaj są plany z lustrem, klonami palmowymi, kulkami i niskimi trawami.
Nie chcę przekombinować i potrzebuję pomocy fachowca

Sezon 2017 u Hanusi 12:51, 10 lis 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Haniu zdrowiej i dbaj o siebie .
Wszystkiego dobrego z okazji dwóch siódemek
Działka prawie w Borach Tucholskich 12:27, 10 lis 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry




Zieleń, drewno i antracyt 12:24, 10 lis 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
antracyt napisał(a)
Mam dzisiaj wolne, chciałam pomidory przerabiać i w końcu wsadzić kalinę i graby na cienistą (chyba ją nazwę orzechową ), ale jakoś niewyraźne się czuję. Chyba skorzystam z pomysłu grubasa i zalegnę na chwilę na kanapie.


Ale śliczny kotuś, nie wygląda na grubasa. Pomidorki o tej porze roku rzeczywiście robią wrażenie, tym bardziej, że wyglądają na bardzo zdrowe.
Zieleń, drewno i antracyt 12:10, 10 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Mam dzisiaj wolne, chciałam pomidory przerabiać i w końcu wsadzić kalinę i graby na cienistą (chyba ją nazwę orzechową ), ale jakoś niewyraźne się czuję. Chyba skorzystam z pomysłu grubasa i zalegnę na chwilę na kanapie.

Sezon 2017 u Hanusi 12:02, 10 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7847
Do góry
Zuziu, tego się trzymam! A co będzie czas pokaże. Nad tym się nie zastanawiam i nie myślę. czuwam, żeby gorzej nie było.
Wam też życzę bezpiecznej zimy. Chociaz u mnie, jak zawsze, jesień najgorsza do przetrwania. Ja jestem lubiąca słońce, a wybrałam najbardziej wilgotny teren w kraju do życia.

No i trwam tu już ponad pół wieku! Słoneczka brak, trzeba łykać wit D.




Spełnione marzenia 11:36, 10 lis 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 634
Do góry
Mam pytanie od sobie naszego pięknego Buka. Czy to normalne ze zrzuca liście na zimę. Byłam pewna ze raczej liście zostaną zaschnięte az do wiosny. Czy to ze opadają może być dlatego ze on był taki duży przesadzany ??? Na zdjęciu widać jaz na czubku już cześć liści spadła. Dzisiaj jest już bardziej łysy ale nie mam zdjęcia
Metamorfozy ogrodowe 11:34, 10 lis 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 634
Do góry
To ja też dorzucę swoje przed i po.
Luty 2020

I po listopad 2020

Marzec 2020

I po listopad 2020

Maj 2019

Październik 2020

Lipiec 2020

Październik 2020
Ogród do odnowy 09:54, 10 lis 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Gosiek33 napisał(a)

Ależ piękna jest ta chryzantema. Piękna jesień u Ciebie, zdjęcia robisz jak zawodowiec.
Ogród do odnowy 09:50, 10 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13858
Do góry

Gosiek33 napisał(a)


Wszystko piekne ale co to są za boskie kwiatki? u nas ostatnie wiatry poczynily spustoszenie w lisciach. ostatnimi silami trzyma sie drugi Strzepiastokory, Osakazuki, Ryusen, Ambrowce, Perukowce i Kojou no Mai poza tym bryndza kolorowa. Teraz czekam na snieg. A ptaszory chyba na dokarmianie, bo jak wychodze to czekaja czy sypne. Przestawilismy karmniki w nowe miejsca, do starych juz bylo trudno podejsc, mezaty wszystko zadeptywal co niewidoczne. Teraz karmniczki sa ciut nizej i ja moge dosiegnąc no i blizej sciezek ale pomiedzy drzewami. Niektore ciekawskie sikory juz zagladaja do koryta

I mam niemal pewnosc, ze do domkow wprowadzily sie jeze, otwory wejsciowe wygladaja jak zaszpuntoane, liscie szczelnie domykaja wejscie. postawilam na wszelki wypadek przy domkach pojemniki z woda i dorzucilam na domek i wokol wiecej lisci debowych, tak dla pewnosci i zeby bardziej domeczki oslonic przed ciekawskimi, niech jeze maja spokoj do wiosny.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies