Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na skraju Puszczy Bydgoskiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na skraju Puszczy Bydgoskiej

yolka 08:29, 03 paź 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Przychodzę prosto z Kamiennego ogrodu AniFajnie że trafiłaś na Ogrodowisko.
W pięknej okolicy mieszkasz - znam to miejsce
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
GorAna 20:54, 03 paź 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15846
Sylvatika napisał(a)

i liliowce



Piękne liliowce, flox i róża.
Pamiętasz co to za odmiana?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Sylvatika 22:03, 03 paź 2020


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 239
GorAna napisał(a)

Piękne liliowce, flox i róża.
Pamiętasz co to za odmiana?


Yolu, Aniu Basiu, Elu - dziękuje za miłe słowa


Ja też podziwiam Wasze piękne ogrody - przy nich mój to taki "ogródeczek-miniaturka"
Co do czarnej plamistości, to zrywam każdy listek jak tylko zauważę plamki, więc nie daję jej zaatakować. Mączniaka pryskałam Topsinem parę razy, zobaczymy co będzie, bo przy tegorocznej pogodzie ma się świetnie.
Elu - na temat Olivii Rose - nie mam zdania, bo tak jak wspomniałam - Austinki mam pierwszy rok. Pierwsze kwitnienie miała skromne, ale może dlatego, że dopiero co posadzona, teraz we wrześniu - dużo lepiej. Za rok będę mogła coś już więcej powiedzieć.
Mam Desedmonę, Olivię Rose, Gardener's Friend , Ancient Mariner, Queen of Sweden i Geoff Hamilton. Chyba najbardziej lubię Queen of Sweden - to taka prawdziwa królowa - wysoko nosi głowę
Kwiaty niewielkie, ale takie piękne, aż nie można oderwać oczu jak zakwitnie. Są takie perfekcyjne, ładnie opadają, bez plam - tak czyściutko. Krzew też mi się podoba bo jest taki strzelisty - nie rozkłada się jak wiele innych. Na drugim miejscu Geoff Hamilton - on ma takie piwoniowe kwiaty, cudne po prostu. Ale każda z nich jest na swój sposób śliczna. Znajoma poprosiła mnie żebym dla niej zamówiła
Queen of Sweden i coś jeszcze, a że nie było Geoffa Hamiltona, zamówiłam Jubilee Celebration®- ciekawa jestem czy jest aż taka piękna jak w opisie, jeśli tak, to pewnie też kupię dla siebie, choć już miejsca brakuje powoli..



Czytam Wasze wątki powoli - Ani z Kamiennego kręgu i Basi, Eli z ptasiego - do Ciebie Yolu też zajrzałam i parę innych jesteście tak długo, że pewnie zejdzie mi całą zima)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie, nie tylko Kujawianki







____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Sylvatika 22:06, 03 paź 2020


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 239
Zdjęcie "pożyczone" ze strony ładny Dom, mam nadzieję, ze się nie naruszyłam żadnych praw autorskich ..

____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Sylvatika 14:57, 04 paź 2020


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 239
GorAna napisał(a)

Piękne liliowce, flox i róża.
Pamiętasz co to za odmiana?


Kupiłam z plakietką "Dream Orange"
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Basieksp 18:29, 04 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
Sylvatika napisał(a)



do lasu - a raczej na sąsiednią działkę, trochę sobie " pożyczam" ten las)
Wygląda jakby można tam było wejść , bo nie widać siatki.
Basiu - jakie róże kupiłaś?


Też bym pożyczała sobie taki las a róże kupiłam wielokwiatowe przez internet, jedna tylko ma na etykietce nazwę Doris, pozostałe tylko że wielokrotnie, kolor, no i mają być pachnące tak na początek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Sylvatika 12:05, 27 paź 2020


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 239
Jesień w ogrodzie - kolorowo






w tym roku urzekła mnie smagliczka - nie dość, że jest prawie bezobsługowa to ślicznie pachnie...
O tej porze roku kiedy już prawie nie ma zapachu - ona rekompensuje wszystko
Tej wiosny wysiałam 7 paczuszek
W przyszłym roku zrobię obwódki i dodatkowo w donicach
No i przypomniały mi się z dawnych czasów szarłaty - zasiałam kilka - też będą u mnie za rok

Zawilec i astry i lobelia też optymistycznie, zakwitła też po raz drugi jarzmianka, choć kolor taki troszkę bladziutki - odmiana Roma - na zdjęciach była bardziej intensywna


____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Basieksp 12:25, 27 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
Kolorowo i kwitnąco u Ciebie zawilec u mnie też ładnie kwitnie tylko mój trochę mniejszy, w tym roku sadziłam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Sylvatika 13:04, 27 paź 2020


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 239
Basieksp napisał(a)
Kolorowo i kwitnąco u Ciebie zawilec u mnie też ładnie kwitnie tylko mój trochę mniejszy, w tym roku sadziłam



ja też w tym roku - kupiłam w Auchanie- Twój chyba ta sama odmiana, są śliczne, choć wg plakietki - miał być różowy...
Ale ja i tak najbardziej lubię białe kwiaty, więc jest ok
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
basia3 13:56, 27 paź 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
bardzo ładne nasadzenia. witaj
____________________
JEST DOBRZE :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies