Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mój ogrodowy pamiętnik 18:05, 19 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Brakuje mi teraz kwitnących roślin bo krzewuszki kończą a róże się opóźniają.





Jeżówkowe-Love 18:02, 19 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
deszczowymaj napisał(a)
A teraz pytanie..czy tylko mi się wydaje czy ta okrągła (nowa) rabata jest za mała ?


Ona ma chyba z 1,5 m średnicy..a może i więcej nie pamiętam


Ja bym ją wydłużył po łuku w obie strony, z lewej aby lekko skręcała jak ta za nią i do szpica a z prawa skręca w prawo i do szpica.
Zobacz u mnie jest taka połowa.
Ogródkowe perypetie:) 18:00, 19 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
abiko napisał(a)

[img size=640x425
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/206/2061986/original.JPG[/img]
Dopiero zaczynam oglądać, a tu jak w angielskim ogrodzie, piękne róże i dodatki, a przede mną jeszcze 5 stron do oglądania.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:53, 19 cze 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Oj trawa na już do koszenia znowu...nie nadążamy za deszczem, ale wolimy kosić i plewić i żeby rosło niż podlewać i w miejscu stoi




Dokładnie też tak wolę
W weekend posialiśmy trawkę i już jest zielono tak szybko wykiełkowała . Posiałam mieszankę trawy i koniczynką.Ciekawa jestem efektu
Sylwia Naparstnice masz piękne u mnie tylko kilka się uchwało może się rozsieje
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 17:50, 19 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7847
Do góry
Dziękuję za masełko, Izuś, Przyda się do wiosennej zieleniny na kolację.

Dla Ciebie z podziękowaniem
Mój ogrodowy pamiętnik 17:49, 19 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
violaskom napisał(a)

Agata pokazuj szersze kadry z Twojego ogrodu. Jest tak pięknie, że szkoda żeby nie ogarniać całości. Czy róża królowa to Queen of Sweden? Możesz pokazać cały krzak? Zastanawiam się nad nią od dłuższego czasu i chętnie zobaczyłabym pokrój całego krzaka.


U mnie prawie zero słońca od kilku dni więc daleki kadr dzisiaj wygląda tak .



Jeżeli chodzi o Queen of Sweden to jak już pisałam piękna ale straszny śmieciuch. Zaraz pokażę o co mi chodzi czyli jak wygląda po deszczu .
Krzaczki mają ładny, zwarty pokrój. U mnie nie jest zbyt wysoka. Filiżankowe kwiaty uwielbiam.



Ogród Nebel 17:44, 19 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2470
Do góry
Róża "Eva" zaczyna kwitnąć. Ładnie wyglądają u mnie te dwie rośliny. Krzewuszka, która kwitnie nieco wcześniej, ale o zbliżonym kolorze do rózy. Jestem zadowolona z tego co tu powstało.

Ogród kwiatowy 17:40, 19 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
violaskom napisał(a)
La Villa Cotta

Przepiękna rabata.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:39, 19 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
Tylko napomknełam wczoraj Emusiowi, że w L peonie drzewiaste są i dzisiaj wrócił z pracy z dwiema
Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 17:32, 19 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
JoannA napisał(a)

Dziękuje Dorotko
Hortensja pnąca w tym roku pięknie kwitnie.
Rzeczywiście ślicznie wygląda, mnie często ona kojarzy się z kwiatami czarnego bzu, który też lubię.
Zszywkowy ogród marzeń :) 17:18, 19 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Zszywkowy ogród marzeń :) 17:13, 19 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Zszywkowy ogród marzeń :) 17:11, 19 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:11, 19 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
daszum napisał(a)
Sylwia, czy masz różowego żylistka? U mnie biały tworzy smukły, zgrabny krzak, a różowy pięknie w tym roku kwitnie, ale robi się ogromny, rozłożysty krzew.

Mam nad strumieniem, w tym sezonie skromniej kwitnie bo mocno go cięłam wiosną, piękny krzew co roku, już dwa lata temu gwiazdorzył w TV
tu go masz po prawej tylko jeszcze przed kwitnieniem cykane
Zszywkowy ogród marzeń :) 17:08, 19 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Zszywkowy ogród marzeń :) 17:06, 19 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Moja hortensja na pniu już pokazuje kwiatostany, jestem ciekawa jak będzie w tym roku wyglądać
Zszywkowy ogród marzeń :) 17:03, 19 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Do góry
Moja Pissardi stwierdziła po deszczach ze nie będzie stała, woli poleżeć

Coraz bardziej lubię tę perspektywę


Jeszcze nie skończyłam rabaty, coś pogoda nie sprzyja

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:02, 19 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry

Nie wiem czy się meble bacówki doczekają...w tym sezonie już na pewno nie bo wirus pokrzyżował plany....pewnie cały placyk trzeba będzie zaczynać od nowa jak już bacówka powstanie

rdestówka już do przycięcia w kolejce

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 16:58, 19 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89823
Do góry
Cudnie to poidełko z naparstnicami gra




Problemy z tujami 16:56, 19 cze 2020

Dołączył: 19 cze 2020
Posty: 1
Do góry
Witam, jak każdy w tym temacie mam problem z tują.
Mam na działce ponad 100 drzewek 10letnich i jedna z nich ma od około półtorej miesiąca problem. Zaczęła brązowieć, tylko ona jedna. W jej okolicy żadna nie ma tego problemu. W linku przedstawione szczegółowe zdjęcia. Część drzewka jest jeszcze 'zielona', reszta jednak już jest częściowo przycięta i zaatakowana dość mocno.

Około miesiąc temu zostały podlane preparatem Substral Proplant dla iglaków, po 2 tygodniach powtórzone. Dodatkowo około 2 tygodnie temu została też spryskana Ridomil Gold. Od tego czasu zero poprawy, wydaje się, że ciągle się pogarsza.

Czy jest jeszcze szansa na odratowanie? Strasznie będzie wyglądać taka wyrwa przy około 2 metrowych drzewkach.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies