Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Wysychający trawnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Wysychający trawnik

michalpe 20:19, 11 sie 2019

Dołączył: 11 sie 2019
Posty: 3
Witam,

Mam problem z trawnikiem - wysycha.
Na początku dodam, że już dwa razy trawnik zmieniałem (od zmiany rodzaju nasion po wymianę ziemi).
Najpierw trawnik częściowo jakby gnił i trawa wysychała/obumierała.
Przed jego wymianą użyłem preparatu (nie pamiętam nazwy, polecił mi pracownik sklepu ogrodniczego). Niestety nic to nie dało i trawa po prostu wysychała dalej i gniła.

Wysiałem nową trawę i niestety po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła.
Tym razem użyłem Amistral 250SC (dwa razy, zgodnie z ulotką).

Po wysianiu trawa ładnie rosła, lecz jest zawsze bardzo delikatna i bardzo słabo zakorzeniona (nie ma w ogóle darni). Po ok. 3-4 mc trawa zaczyna wysychać. Robią się plamy.
Aktualnie trawa to Barenbrug Shadow. Trawnik jest również podlewany w zależności od pogody. Jakiś czas temu był nawożony - Mila Complex.
Różnicę widać teraz każdego dnia, jak mocno wysycha.
Help
Gardenarium 20:47, 11 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Rozkop i sprawdź czy nie ma pędraków. Jeśli nie ma, zacznij od założenia systemu nawadniającego i od użyźnienia ziemi.

Jeśli jest głęboki cień, to trawnikowi trudno się utrzymać, trawa uwielbia słońce i nie ma czegoś takiego jak trawa do cienia. O tym zapomnij.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michalpe 13:00, 13 sie 2019

Dołączył: 11 sie 2019
Posty: 3
Pędraków nie ma.
Jeżeli chodzi o cień, to nie jest on aż taki duży. Słońce dociera do trawy i to przez długi czas w ciągu dnia.

Z nawodnieniem będzie ciężko (podlewam ręcznie konewkami).

W załączniku załączam zbliżenia z dnia wczorajszego + cały trawnik (zdj sprzed kilku mc).



Gardenarium 00:00, 23 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Suczka sika na trawnik? Może ktoś wylewa chemię ze zmywania tarasu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michalpe 12:04, 23 sie 2019

Dołączył: 11 sie 2019
Posty: 3
Nie ma żadnego zwierzaka i na trawnik nie jest nic wylewane :/
Zdjęcia z środy.
Ziemia nie jest nigdy sucha. Raczej nie jest przelana. Bo podlewana jest po założeniu trawnika codziennie, ale po jakimś czasie tylko, wtedy gdy jest gorąco (podlewam wtedy wieczorem lub w nocy, gdy temp. spada)
Trawa nie ma praktycznie korzeni (i tak jest przy każdym razie kiedy zakładałem trawnik - już nie wiem czy 2 czy 3 razy). Jest strasznie delikatna, a wysiana była kilka mc temu.
Jak się po niej przejdę kosząc to widać jakby ślady...


Gardenarium 23:12, 30 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jest cień a w cieniu trawa nie rośnie i tak właśnie wyłazi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies