Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Projektowanie rabat - co to za drzewa i krzewy?

Pokaż wątki Pokaż posty

Projektowanie rabat - co to za drzewa i krzewy?

stasik 14:02, 16 wrz 2019

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29
Witam wszystkich forumowiczów, jestem na etapie projektowania rabat w moim ogrodzie. Mam już wszystko wytyczone i szukam pewnych roślin. Potrzebuje pomocy w sprawie nazw krzewów i drzew na załączonym zdjęciu, chodzi o te w narożnikach p prawej stronie.
Dziękuję za pomoc
Gardenarium 21:02, 16 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To są wizualizacje w jakimś programie i nie są to "prawdziwe drzewa" a tylko wersja komputerowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stasik 00:01, 17 wrz 2019

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29
Dziękuję za odpowiedź. A jak bym chciał zrobic cos takiego jak na wizualizacji to co by Pani poleciła? W tym jednym rogu mam już posadzoną śliwowiśnie. A co pod nią? Dobrze by bylo posadzić tam jakieś krzewy zielone lub żółtozielone.
W drugim narożniku myśle o jakimś klonie z zielonymi liśćmi. Który klon byłby odpowiedni, ewentualnie jeślli nie klon to jakie inne drzewo. i na dole też jakies krzewy purpurowe i zielone, oraz zolte. Bardzo proszę o pomoc, Jakieś propozycje.
Dziękuję i pozdrawiam
makadamia 09:18, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Osobiście nie lubię połączenia bordo z żółtym - dla mnie to za mocny, dość kiczowaty zestaw (upraszam o wybaczenie wszystkich, którym się podoba).
Do bordowej śliwowiśni dałabym zielone krzewy, ewentualnie powtórzyłabym delikatnie to bordo. Kolory kwiatów - od różu do bieli.
Popatrz sobie na derenie białe - łodygi ładnie się przebarwiają zimą;
Kaliny japońskie (ładny, poziomy układ gałęzi) lub bodnanteńskie (bardzo wcześnie kwitną, tylko muszą mieć zacisznie)
Trzmielina oskrzydlona pięknie się przebarwia na jesień,
Z bordowych: któraś z mniejszych odmian perukowca lub bez czarny Ewa.
Do tego hortensje (vanille fraise, diamant rouge), miskant rossi itp.

Klony w drugi róg działki to mogłyby być:
z mniejszych: klon ussuryjski, ginnala, strzępiastokory
z większych: klon czerwony red sunset
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
stasik 18:52, 17 wrz 2019

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29
Bardzo dziękuję za pomoc.
Będę szukal w klonach mniejszych takich ktore rosna max do 5 metrow. Bardziej mi sie podobaja takie na jednym pniu. Myśle o klonie ginalla.
Po za tym dobrze by bylo gdybym znalazł już odrośniety okaz chociaż troche, zeby sie nie okazalo ze jak posadze klon z krzewami jednoczesnie to zeby go nie przyslonily na samym poczatku.
Gardenarium 08:18, 18 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten po prawej to moim zdaniem podobny do klonu palmowego lub japońskiego, takiego wielopniowego. Nie wygląda na to, że miało tutaj wyrosnąć duże drzewo typu "normalny" klon.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies