Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Dwie małe rabaty przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwie małe rabaty przed domem

stasik 00:44, 23 wrz 2019

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29
Witam,
Chciałbym prosić o pomoc przy dobraniu roślin do dwóch rabat przed domem. Ich wymiary to 420x130cm.
Chciałbym je wysypać białymi kamykami i na środku posadzić katalpę, jednak kompletnie nie wiem co tam dodać.
Podobają mi się niskie iglaki, trawy ozdobne czy bukszpany, ale też nie lubie jak jest za dużo wszystkiego.
Proszę o jakieś propozycje



Próbuje coś tam robić w sketchupie. Oto przykładowe zdjęcie
Gardenarium 07:55, 23 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli mogłabym coś najpierw odradzić, to odradzam biały kamień, daje zbyt po oczach, duży kontrast, zachodzi glonami na zielono i brzydko to wygląda. Ja nigdy nie stosuję z własnej woli raz tylko nasypałam biały, ale klient wymógł, więc się nie sprzeciwiałam

Katalpa bardzo późno puszcza liście, bardzo, pod koniec maja. Czy chcesz mieć na froncie tak pusto? Poza tym choruje, a grad gdyby się zdarzył, porobi dziury w liściach latem

Zastanów się nad innym kulistym drzewem, choć nie neguję całkowicie katalp

Zamiast tych malutkich kulek po 3 wsadzonych, proponuję turzyce Evergold.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stasik 13:30, 23 wrz 2019

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29
Bardzo dziękuje za cenne porady.
Szczerze mówiąc im więcej czytałem o katalpach tym bardziej zaczynałem myśleć nad zmianą.
Klon kulisty jest chyba najbardziej zbliżonym zamiennikiem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies