Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Perch Hill - z wizytą u Sarah Raven

Pokaż wątki Pokaż posty

Perch Hill - z wizytą u Sarah Raven

sylwia_slomc... 11:16, 14 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Cudowności do podziwiania bo moje już wszystkie mrozik załatwił.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 09:04, 15 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)





Zakończenie tego muru jak i on sam są dla mnie wyjątkowe, przepiękne i jakże pasuje do dalii albo dalie do muru .
Takie mury były w tej okolicy.

Szkoda, że postawiłaś już kropkę bo myślałam, że opowieść będzie się ciągła długo.
Wspaniale było czytać wspomnienia, spostrzeżenia i wspominać razem z Tobą. Zupełnie inaczej się czyta i ogląda w zaciszu domowym niż w porwistym sztormowym wietrze.

Zastanawiam się jak wygląda sprawa płodozmianu dla dalii - ile pytań teraz się pląta - dlaczego zwykle po czasie.

Ja sądzę /nie wiem/ że dalie są wykopywane co roku a konstrukcja wierzchnia rozbierana. Ziemia jest przygotowywana dosypywana i to jest najważniejsze właśnie odpowiednie przygotowanie ziemi. Dalie są sadzone jakby na podwyższonych grządkach. No i z pewnością co roku inaczej są komponowane - ogrodnik tak ma - nie może być nudy .
Uważam tak po dokładnym obejrzeniu elementów konstrukcji ale oczywiście na 100% tego nie wiem.

Nazwy róży nie znam a tez mnie ciekawią te buteleczki.

Dziękuję.



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Rench 15:12, 21 lut 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Pszczelarnia napisał(a)
Jak się nazywa ta piękna róża?







To jest Rosa moyesii 'Geranium' Najpierw ma żółte owoce,które z czasem ciemnieją na pomarańcz.

Dzięki Ewka za relację z tego ogrodu, już jestem zadaliowana na max
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies