Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Czeremcha amerykańska- Prunus serotina

Pokaż wątki Pokaż posty

Czeremcha amerykańska- Prunus serotina

Karol99 15:03, 25 wrz 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witajcie, potrzebuje żywopłotu na ekstremalne warunki przy dużych brzozach, gdzie ciężko jest z wilgotnością mimo podlewania. Pomyślałem o tej roślinie, patrząc że w lasach radzi sobie świetnie.

Czy mogłaby sprawdzić się jako roślina w formowanym szpalerze, która będzie od młodości systemtycznie cięta? Ma ładne liście, dając soczystą zieleń.

Nie znalazłem jeszcze nigdzie takiego żywopłotu. Zdaję sobie sprawę, że to gatunek, który rośnie dość inwazyjnie, ale w tym przypadku moim zdaniem jest to atut.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
antracyt 13:59, 23 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Nie wiem, czy temat jest nadal aktualny, ale może mój przykład pomoże Ci podjąć decyzję. My czeremchę amerykańską na sąsiedniej działce kształtujemy na małe drzewko (idealnie zasłania widok na domy w oddali). Co roku na wiosnę jest mocno cięta, ma ok metrowe przyrosty, ale udaje nam się zachować oczekiwany kształt. O dziwo wielu odrostów nie zauważyłam, natomiast sieje się dość mocno.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies