Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek

bamarta 21:02, 26 wrz 2019

Dołączył: 01 paź 2018
Posty: 25
Witajcie,
męczę się z moimi rabatami reprezentacyjnymi przed wejściem do domu.

Doradzałyście mi już w ubiegłym roku, ale ja byłam niecierpliwa i zanim się czegoś dowiedziałam zdążyłam je obsadzić po swojemu.
W zimie coś zmarzło, coś wysadziłam, bo nie grało mi i czekałam na jesień z przeróbkami.

Bukszpany chcę doprowadzić do formy kul, obrzeża obsadzone są żywopłocikiem bukszpanowym, cis (?) na pniu zdecydowanie jest za mały i pójdzie w inne miejsce. Na wyższej rabacie lawenda zdominowała kule bukszpanowe. Co wysadzić ? Bukszpany czy lawendę?
Rabaty są w pełnym słońcu od przedpołudnia do zachodu słońca.

Pomóżcie mi je, proszę, dopełnić.
Jako, że je z każdej strony widać nie mam pojęcia zestawiać wyższe rośliny z niższymi.
Gardenarium 08:04, 27 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na pniu jest jałowiec.
Na wyższej rabacie wysadź kule bukszpanowe, lawenda je zeżre całkowicie i się ogołocą.
Posadź trzmieliny na pniu, taki zestaw doradziłam Marcie zielonej póki jeszcze u nas była

Żółty zawsze dobrze wygląda z lawendą i będzie się unosił nad fioletami.
Żywopłocik jest za blisko krawędzi rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bamarta 22:36, 27 wrz 2019

Dołączył: 01 paź 2018
Posty: 25
Danusiu, dziękuję za odzew

- czyli wysadzam kule, (zastępuję trzmieliną) i dać je na niższą rabatę?

Nie ukrywam, że zachwyciłam się Twoim, Danusiu, ogrodem przydomowym i kombinowałam jeszcze z żółtymi carexami i żurawkami.Ale carexy zmarzły, a żurawki w pełnym słońcu nie będą chyba takie żółte?

- żywopłocik przesadzę głębiej;
- jałowiec jest nieproporcjonalny do reszty, tam chyba jakieś dużo wyższe drzewko by pasowało typu śliwa wiśniowa albo wiśnia osobliwa?
- jak ułożyć tę niższą rabatę?


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies