Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Grzyb w ziemi drzewka Pachira

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzyb w ziemi drzewka Pachira

Crooch 15:50, 20 paź 2019

Dołączył: 20 paź 2019
Posty: 1
Forumowicze,

Cztery miesiące temu przygarnąłem z Ikei drzewko Pachira Aquatica. Zasadziłem je w szklanej donicy. Miesiąc temu na brzegach donicy pojawiło się zbiorowisko białych kulek, a dzisiaj w jednym miejscu przyłapałem rosnącego żółtego grzyba. Drzewko stoi w miejscu gdzie nie pada na nie bezpośrednio słońce. Jak sobie z tym poradzić. Jest szansa pozbycia się tego?





Anda 11:49, 21 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Witaj, zaznaczam, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Myślę, że gleba żyje po prostu. Na dodatek dzięki tej szklanej donicy zapewniłeś grzybni światło, więc się rozwija. Dlaczego postawiłeś to drzewko w szklanej donicy? Czy tam jest odpływ wody? To drzewko nie lubi zbyt mokrej ziemi przy jednoczesnej wysokiej wilgotności powietrza.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies