Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Przerastająca trawa na rabaty - jak usunąć

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerastająca trawa na rabaty - jak usunąć

widget 18:20, 26 paź 2019

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 3
Witajcie,

Temat przerastającej trawy dośc znacząco został przeze mnie zaniedbany. Właściwie cały czas tylko kosiłem trawnik i tyle, a trawa wrastała w rabaty coraz bardziej. Problem powstał z tego tytułu gdyż z braku czasu i funduszy żeby nająć firmę aby to oczyszczała za każdym sezonem - jest jak jest.

Wracając do tematu. Trawnik od rabat oddzielony jest plastykowym obrzeżem ogrodowym. W rabatach nasypana jest kora kamienna. Trawnik przerósł przez obrzeże i ukorzenił sie w korze kamiennej dość znacząco. Problem teraz tego taki że ciężko to nawet teraz kosić i chciałbym doprowadzić to już w następnym sezonie do porządku.

W chwili obecnej obrzeże zostało oczyszczone z przerastającej trawy i został wykonany rowek szerokości około 2cm aż do gołej ziemii pomiędzy trawnikiem a obrzeżem. Problemmem nadal jest jak pozbyć się na dobre ukorzenionen trawy w rabatach? Pielić aż do skutku? Może użyć jakiś środków? Myślałem też może o tym czy by po prostu nie nakryć tej trawy na rabatach czymś ażeby ją zaparzyć i może sama zniknie? Oczywiście to żart, ale coś takiego przyszło mi do głowy.

Jak będę miał chwilę podeślę zdjęcia.

Prosiłbym o jakiekolwiek sugestie, gdyż być może jeszcze w tym roku coś zadziałać?



Pozdrwiam,
Łukasz

Anda 16:50, 29 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Witaj, bez zdjęć trudno radzić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies