Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Brzozowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzozowy raj

Gochna 23:19, 26 paź 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Witam

Moja przygoda z ogrodem rozpoczęła się siedem lat tamy. Mąż w tajemnicy przede mną kupił działkę w Rodzinnych ogrodach działkowych. Miała być piękna i zadbana. Rzeczywistość okazała się diametralnie inna, ale i tak ja pokochałam. W międzyczasie rozpoczęliśmy budowę domu i po siedmiu sezonach przeniosłam się do mojego brzozowego raju. Pierwsza działka była dla mnie ogrodem doświadczalnym. Ciagle coś zmieniałam, przesadziłam i zmieniały mi się upodobania. Ale chyba nie było tak źle bo w ostatnim sezonie dostałam wyróżnienie od Zarządu.
Przeprowadziliśmy się w zimie i w tym czasie odkryłam Ogrodowisko. Poznawałam miesiącami Wasze ogrody. Moja Anglię Pani Danusi przeczytałam „od deski do deski” zreszta kilka innych wątków tez.

Bardzo dużo nowych rzeczy poznałam i stwierdziłam mimo tych siedmiu sezonów, że jeszcze dużo nauki przede mną. Jedno wiem napewno - mój ogród ma być nowoczesny.
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 12:13, 28 paź 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Pierwsze nasadzenia robiłam w lipcu 2018 roku. Jednak przy V klasie piaszczystej wszystko zaczynałam od mieszania mojej rodzimej ziemi z obornikiem końskim. Rabaty wydzielam na razie deskami ponieważ obrzeża będą robione dopiero z kostką a ja nie chciałam tyle czekać
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 12:18, 28 paź 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Zbliżał się termin przeprowadzki i tym samym oddania pierwszej działki. Część roślin uprawiałam tam z myślą, że je zabiorę na nową, no i zaczęło się przesadzanie
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 12:25, 28 paź 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 12:28, 28 paź 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Tak sobie pomyślałam, że ten wątek będzie cudownym pamiętnikiem

____________________
Gosia Brzozowy raj
waldek727 01:33, 31 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Tak Gosiu. Może być cudownym pamiętnikiem ale nie w wątku dotyczącym informacji o działalności forum. Przenieś swoje posty tutaj https://www.ogrodowisko.pl/forum/3-nasze-ogrody albo poproś o to Danusię.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gochna 09:04, 31 paź 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
waldek727 napisał(a)
Tak Gosiu. Może być cudownym pamiętnikiem ale nie w wątku dotyczącym informacji o działalności forum. Przenieś swoje posty tutaj https://www.ogrodowisko.pl/forum/3-nasze-ogrody albo poproś o to Danusię.


Witaj Waldku,

Tak wiem, że źle założyłam wątek i już to zgłosiłam. Czekam na przeniesienie. Chyba, że jest możliwość samodzielnie to zrobić, to proszę o informacje. Dzięki za czujność. Pozdrawiam
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 12:32, 04 lis 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Jesienią udało mi się jeszcze przygotować kolejną rabatę. Z założenia ma to być rabata "hostowa". W poprzednim ogrodzie miałam ich bardzo dużo i teraz też chcę je jakoś skomponować. Na razie zostały tylko wsadzone i czekają na następny sezon.
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 12:33, 04 lis 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 12:38, 04 lis 2019


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
____________________
Gosia Brzozowy raj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies