Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja próba - stworzenia mini Japonii na Śląsku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja próba - stworzenia mini Japonii na Śląsku

Yoko 20:05, 27 lis 2019

Dołączył: 25 lis 2019
Posty: 29
A tu? https://www.ogrodowisko.pl/watek/744-ogrod-japonski-w-pisarzowicach
Yoko 20:07, 27 lis 2019

Dołączył: 25 lis 2019
Posty: 29
jeszcze jeszcze sporo informacji http://www.ogrodowisko.pl/watek/491-ogrod-japonski-w-jarkowie
http://www.zielonyogrodek.pl/ogrod-japonski-z-pawilonem-herbacianym
http://www.ogrodyagnieszki.pl/aranzacja_wnetrza_ogrodowego_w_stylu_japonskim.html
Yoko 20:11, 27 lis 2019

Dołączył: 25 lis 2019
Posty: 29
Wpisz ogrody japonskie a pokaze ci duzo informacji na Ogrodowisku.
Przemo77 22:06, 27 lis 2019

Dołączył: 22 lut 2019
Posty: 40
Yoko napisał(a)
Altana zapowiada sie ciekawie, ale niestety moim zdaniem reszta juz w niczym nie przypomina ogrodu japonskiego. Masz duzo miejsca, jestes pracowity i zapalu widze tez nie brak, ale nie idz dalej w tym kierunku bez zglebienia tego tematu. Ogrod japonski jest piekny nie bezczesc go...Poczytaj,poogladaj zdjecia,zwiedz na zywo ogrody japonskie...I wtedy pomysl,jak moglbys to u siebie zastosowac.
Jedna Pagoda Japoni nie uczyni.Mam nadzieje ze wezmiesz do serca ten wpis, bez obrazania sie i fukania nosem. Potencjal masz duzy, wiec po odpowiednim przygotowaniu, zakasaj rekawy i do roboty. Fajna altana juz jest, zrob krok dalej.

Dziękuję za słowa. Ten skalniak stworzyłem w tamtym roku tak naprawdę na żywioł bez planu. W tym roku właśnie po wizycie w Pisarzowicach i Przesiece zauroczyłem się stylem japońskim stąd pomysł na altanę/herbaciarnię. Na wiosnę będę systematycznie przerabiał teren wokół. Wiadomo tak jak jest w Przesiece nigdy nie będzie bo to ogromny teren i ogrom pieniędzy ale będę się starał zaczerpnąć jakieś elementy.
Dziękuję za konstruktywną krytykę
____________________
Przemek Moja mini Japonia
Andrzej_ 22:12, 27 lis 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Yoko napisał(a)
Altana zapowiada sie ciekawie, ale niestety moim zdaniem reszta juz w niczym nie przypomina ogrodu japonskiego. Masz duzo miejsca, jestes pracowity i zapalu widze tez nie brak, ale nie idz dalej w tym kierunku bez zglebienia tego tematu. Ogrod japonski jest piekny nie bezczesc go...Poczytaj,poogladaj zdjecia,zwiedz na zywo ogrody japonskie...I wtedy pomysl,jak moglbys to u siebie zastosowac.
Jedna Pagoda Japoni nie uczyni.Mam nadzieje ze wezmiesz do serca ten wpis, bez obrazania sie i fukania nosem. Potencjal masz duzy, wiec po odpowiednim przygotowaniu, zakasaj rekawy i do roboty. Fajna altana juz jest, zrob krok dalej.


Jak (prawie) wszystkim wiadomo, najgorsze są nieproszone rady, ale dla Ciebie Yoko zaryzykuję: przedstaw się i zaprezentuj swoje dokonania ogrodowe (oczywiście "bez obrażania się i fukania nosem"), zanim wyślesz kolejnego posta do Przemka.

Przemo, altana świetna, widać, że dużo potrafisz "rencyma" Pozdrawiam
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Przemo77 22:27, 27 lis 2019

Dołączył: 22 lut 2019
Posty: 40
Andrzej_ napisał(a)


Przemo, altana świetna, widać, że dużo potrafisz "rencyma" Pozdrawiam


Dzięki, będzie jeszcze fajniejsza
____________________
Przemek Moja mini Japonia
Agania 13:58, 28 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cześć, jesteś super budowniczym...i już jest japoński klimat
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
deszczowymaj 19:50, 28 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Andrzej_ napisał(a)


Jak (prawie) wszystkim wiadomo, najgorsze są nieproszone rady, ale dla Ciebie Yoko zaryzykuję: przedstaw się i zaprezentuj swoje dokonania ogrodowe (oczywiście "bez obrażania się i fukania nosem"), zanim wyślesz kolejnego posta do Przemka.

Przemo, altana świetna, widać, że dużo potrafisz "rencyma" Pozdrawiam


Andrzeju zgadzam się z Tobą w 100%

Yoko chyba nie doczytał/ła, krótkiej ale jakże ważnej informacji ..że ogród Przemka,jest w początkowej fazie tworzenia ..Moim zdaniem to co już zostało zrobione,wygląda naprawdę świetnie i jak najbardziej oddaje charakter japońskich ogrodów.Altana bardzo w tym stylu,pięknie wygląda..skalniak także mi się podoba,ale tu wiadomo potrzeba czasu aby rośliny podrosły i dały efekt
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
bql3 00:30, 29 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witam,

Przemku - przypadkiem dziś trafiłem na twój wątek bo nie zawsze jest czas aby co dzień tu zaglądać na "Ogrodowisko". No nie będę ukrywać, że bardzo jest mi miło i cieszę się iż mój skromny japoński ogród wraz z herbaciarnią Ciebie zainspirował do tworzenia ogrodu w stylu japońskim u siebie.
Historia twoja jest podobna do mojej gdzie również nie mając doświadczenia porwałem się na tworzenie ogrodu - biorąc pod uwagę że po dziś dzień nie byłem ( z powodu braku czasu wolnego) w żadnym ogrodzie japońskim.
Wiadomo, że nie da się wszystkiego na raz zrobić zwłaszcza gdy wykonujesz to we własnym zakresie i swoimi środkami finansowymi ale nie zrażaj się - tworząc swój ogród w klimacie japońskim to jest długofalowe działanie ale za to coraz bardziej będziesz go (ogród) czuł i tworzył go będziesz z sercem a tworzenie ogrodu stanie się Twoją pasją.
Ale powrócę do twojego ogrodu: - przypadł mi do gustu wykonany przez Ciebie domek herbaciany ( chashitsu ) - wyszedł Ci Mega super!!! i widać że, dopieściłeś go dbając o detale. Pragnę tylko nadmienić że ogród japoński na którym usytuowany jest domek herbaciany czyli Chashitsu - należy do grupy ogrodów herbacianych.
Jeśli możesz to pomyśl w przyszłości o nasadzenia paru klonów palmowych bo one bardzo oddają charakter ogrodów w tym stylu i dodadzą uroku twemu ogrodowi.
Trzymam kciuki w dalszym tworzeniu ogrodu będę często tu zaglądać.

gorąco pozdrawiam
Jan


ps. podaje Ci parę linków do oglądnięcia - może się przydadzą i zainspirują jeszcze bardziej;

http://www.sakura-garden.pl/p/ogrodyjapo%C5%84skie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3525-ogrod-to-moje-hobby
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Przemo77 16:30, 29 lis 2019

Dołączył: 22 lut 2019
Posty: 40
bql3 Dziękuję bardzo za miłe słowa.

Oczywiście klony będą (na razie jest jeden) , tylko że wszystko w swoim czasie. W końcu naszkicowałem sobie jakiś plan i na wiosnę ruszam dalej z pracami. Jutro jak pozwoli pogoda to dokończę altanę i wrzucę zdjęcie po przeróbkach.

Mam nadziej, że kiedyś dorówna Pańskiemu ogrodowi
i za kilka lat też będzie taki piękny.

Pozdrawiam
____________________
Przemek Moja mini Japonia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies