Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomoc w uzupełnieniu rabaty iglakowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomoc w uzupełnieniu rabaty iglakowej

stasik 18:45, 17 lis 2019

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29
Witam, chciałem proscić o pomoc w uzupełnieniu rabaty iglakowej.
Na środku jest świerk kłujący koster, po prawo świerk biały, a od frontu dwie małe sosny humpy. Chciałbyn na prawo od świerka koster coś dodać, co urośnie do 2-3 metrów ale zupełnie nie wiem co, miejsca wolne planuję uzupełnić tez małymi płożącymi odmianami, dodam jakieś trawy, ale proszę o jakieś prozpozycje.
Każda propozycja jest dla mnie niezwykle cenna.
Dziękuję za wszelką pomoc

Gardenarium 18:57, 17 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie sadziłabym dużego okazu tak na środku, ani tych kul symetrycznie. Tak bym zrobiła mniej więcej











____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stasik 19:43, 17 lis 2019

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29
Dziękuję za odpowiedź,
Jeśli ma to znaczenie, to miejsca na prawo i lewo od tego kwadratu, które są oznaczone jasnym kolorem to też do wykorzystnia.
Posadziłem to miesiąc temu i szczeże mowiąc boje się przesadzać.
stasik 22:04, 17 lis 2019

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29
Poprawiłem rysunek i powiem uczciwie że wygląda to lepiej. Nie pomyślałem podczas sadzenia.
Proszę jeszcze o pomoc co tam dodać
Gardenarium 22:26, 17 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bordowe kropki żurawki np. Obsidian
Czarne kropki konwalnik 'Nigrescens' plus białe krokusy
niebieska plama - świerk kłujący 'Glauca Globosa'
białe pióropusze - miskant 'Variegatus'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stasik 15:26, 18 lis 2019

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29
Bardzo dziękuję za pomoc.
Wygląda to super, mimo tego ze trawy troche inne i konwalnika też nie mialem w bazie danych.


Gardenarium 21:14, 18 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niebieskiego świerka wsuń do tyłu, nie sadź wszystkich kulek w rządku pod sznurek. Zamiast konwalnika możesz dać Carex Evergold.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:22, 18 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz patrzę, że masz wszystko takie sine i smutne. Same iglaki to niedobry pomysł. Trzeba dodać coś złocistego niekoniecznie iglak. Może być trzmielina plus trzmieliny na pniu, pod nimi lawenda i te żurawki, co miały być pod kosodrzewiną. Teraz tam są turzyce Evergold (białe kreski).

Dużo weselej to wygląda teraz. Widzisz różnicę?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:23, 18 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Generalnie to ja nie polecam świerków kłujących, nawet Koster To już lepiej Picea omorika np. Nana, albo formuj normalnego w stożek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stasik 18:26, 24 lis 2019

Dołączył: 16 wrz 2019
Posty: 29
Bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc.
Zgadzam się z Pani zdaniem co do kolorów, potrzeba było coś zmienić, bo było za smutno i sino.
Jeśli chodzi o ąwierk kłujący koster to poprostu zaryzykowałem, wiem jak jest bo czytałem Pani opinie na ten temat.
Dlatego też myślę aby zostawic świerka glauca globosa
Co do rabaty, to zależało mi właśnie na typowo iglakowej rabacie, troche się pomęczyłem i wyszło mi coś takiego
chciałem jeszcze gdzieś wcisnąć cos kolumnowego z cisa lub jałowca, ale wydaje mi się że przy takim zestawieniu jest widoczna różnorodność gatunków




Zamiast tych żółtych płożących myślę też o wrzoścach żółtych
Co Pani myśli o takim zestawieniu.
Długość rabaty 5m, szerokość do thui 3m
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies