Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Calathea musaica 'Network' w plamach

Pokaż wątki Pokaż posty

Calathea musaica 'Network' w plamach

AsiaG 10:32, 01 gru 2019

Dołączył: 01 gru 2019
Posty: 1
Dzień dobry,
dostałam w prezencie przepiękna Calatheę musaica network. Podlewam ja regularnie a od niedawna zraszam. Ostatnio zauważyłam rude plamki na liściach. załączam zdjecia.
Prodsze o poradę czy to błędy w uprawie czy może coś zaatakowała roślinę i jak jej pomóc.
Dziękuję Joanna
Gardenarium 19:50, 28 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ewde napisał(a)
Potrzebuję pomocy. Około miesiąca temu kupiłam 2 kalatee. Przesadziłam je w nową ziemię, dałam drenaż. Stoją w kuchni w niewielkim półcieniu. Podlewam rzadko, ale obok każdej z roślin wsadziłam rezerwę wody i roślinki mogą pobierać w zależności od potrzeb. Jedna roślinka ok, natomiast druga. Sami zobaczcie



Może ktoś mi pomoże. Co to może być za choroba? A może ja popełniam jakieś błędy? Chciałabym uratować roślinkę i może z Waszą pomocą uda mi się. Zastanawiam się czy nie ściąć tych chorych listków bo są jeszcze inne zdrowe. Kochani pomóżcie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Makao_J 19:50, 28 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kalathea zamkn.

Wygląda na chorobę grzybową.
Jakaś rdza.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies