Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Tuje 'Smaragd' pod dużym drzewem

Pokaż wątki Pokaż posty

Tuje 'Smaragd' pod dużym drzewem

xbeer 15:45, 02 sty 2020

Dołączył: 02 sty 2020
Posty: 1


Witam, mam tuje zasadzone już teraz ze 3 lata temu ale niestety nie rosną domyślam się że częściowo przez wielkie drzewo po środku ale czy coś mogę zrobić z tym? Te z lewej strony drzewa są w polowie dnia w lato zacienione a te za drzewem cały dzien są na słońcu. Drzewka wogóle praktycznie nie idą w góre.

Drzewko z tej samej sadzonki jest narożniku przy śmietniku i jak rośnie sama w cieniu to ma już grubo ponad metr. Co mogę zrobić - czy jest za gęsto i przesiać je, czy jak są tak gęsto to jakoś często nawozić a jezeli tak to czym, czy może za mało dostają wody itp?

Proszę o poradę bo już czas cos z nimi zrobić. Sąsiedzi posadzili rok temu i w tym czasie urosly im 2x, są grube i soczyste więc nie chodzi chyba o rodzaj ziemi. Czy może można jakoś sprawdzić ziemię i coś z nią zrobić bo chyba tuje lubią kwaśną glebę. dzięki za pomo
dancingcrane 21:34, 02 sty 2020

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 35
Miałem podobny problem, a problemem były 2 ogromne lipy. Tuje rosły baaaaardzo powoli, podlewanie pomagało im tylko przetrwać. Odkąd nie ma lip wystrzeliły w górę. Albo wytnij drzewo, albo przesadź tuje.
Gardenarium 21:38, 02 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobra rada powyżej. Drzewo jest dla nich konkurencją. Chroni jak parasol przed deszczem, a więc otrzymują za mało wody. Drzewo zabiera im także składniki pokarmowe.. Stąd tuje dużo gorzej rosną.

Może ogranicz nieco zasięg korony drzewa? A jeśli to niemożliwe to załóż linię kroplującą, nawet taką okręcaną ręcznie i codziennie odkręcaj na 2 godziny. Zastosuj nawożenie dla iglaków. PH gleby nie ma tu aż takiego znaczenia. W żyznej i wilgotnej glebie tuje urosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies