Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Zielony ekran przy drodze

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony ekran przy drodze

AnnaLew 15:03, 03 lut 2020

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Dzień dobry, potrzebuję pomocy w wyborze drzew i krzewów na zielony ekran. Mamy prostokątną działkę. Krótszy bok jest od strony południowej i szukam pomysłu na gęsty żywopłot lub szpaler. Działka ma wymiary 90x20 i wjazd od północy. Bardzo proszę o podpowiedź. Myślałam o świerkach serbskich,klonach, dębach, lipach i żywopłocie nieformowanym. Chciałabym żeby był wysoki. Z góry pięknie dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
sylwia_slomc... 15:49, 03 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Dęby bym z tej listy wykluczyła bo korony mają bardzo szerokie, chyba, że jakieś kolumnowe odmiany są. Klony i lipy super to jesienią cudne kolory , a kwitnienie i zapach lip to raj dla pszczół
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnnaLew 05:47, 04 lut 2020

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy dobrym pomysłem będzie posadzenie lip z tyłu a klonów z przodu? Zależy mi na wyciszeniu. A może lipy podsadzić krzewami? Ile lip i w jakiej odległości sadzić by stworzyły zwarty ekran na odcinku 20m ?
Gardenarium 09:05, 04 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lipy z tyłu, buki kolumnowe z przodu (bordowe liście).
Pokaż jakieś zdjęcia jak to jest widoczne od domu czy od drogi, takie doradzanie w ciemno, nie ma sensu Jakbyś dobierała apaszkę nie wiedząc jaki masz ubranie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnnaLew 10:04, 04 lut 2020

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Pani Danusiu, bardzo dziękuję za odpowiedź. Dom będzie drewniany i stanie w kwietniu. Na tą chwilę to co widać to obwodnica w odległości ok 150 metrów od planowanego domu. Za chwilę postaram się pokazać mój plan.
AnnaLew 10:20, 04 lut 2020

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
AnnaLew 10:32, 04 lut 2020

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Działka jest wąska i długa. Chciałabym wydzielić wnętrza. Na siatce po obu stronach planuję puścić pnącza (winobluszcz i hedera). U sąsiadów po prawej i lewej tuje w rzędach.
Gardenarium 16:12, 04 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aaaa, czyli obwodnica jest po tej krótkim odcinku działki naprzeciw domu? Słabo czytelny rysunek, bo blady, ale c oś widać.
No, teraz to całkiem inne pojęcie jest o co chodzi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnnaLew 16:44, 04 lut 2020

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 65
Dokładnie tak. Na tą chwilę rosną same chwasty. Pomyślałam, że w celu odizolowania ogrodu obsadzę dłuższe boki formowanym żywopłotem bukowym lub z grabów i częściowo pnączami. Cieszę się, że coś widać
Gardenarium 18:04, 04 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takie zamykanie widoków drzewami bardzo słuszne, tworzą się nakładające się ekrany. Samych klonów i lip w takim układzie bym nie robiła, niech się wyłaniają/nakładają różne kolory listowia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies