Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mini ogródek w bloku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mini ogródek w bloku

Kacper93 15:56, 03 lut 2020

Dołączył: 03 lut 2020
Posty: 1
Witam wszystkich
Od niedawna posiadam nowe mieszkanie a przy nim mini ogrodek ok 18m2. Nie mam pojęcia jak go zagospodarować.. Póki co jest na nim trawa i to jeszcze dość kiepska. Ogród jest zaciemniony. Jakie rośliny polecicie w takim ogródku? Ogrodek jest ogrodzony siatka. Czym mogę zasłonić siatke? Myslalem nad mata wiklinowa, sprawdzi się?
sylwia_slomc... 16:21, 03 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Z mojego doświadczenia mata trzcinowa(gęsta, nie słomiana tylko z trzciny)zaimpregnowana bezbarwnym drewnochronem ma o wiele dłuższą żywotność.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 17:48, 03 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mata to zawsze jest mata, im starsza tym będzie się bardziej rozsypywać w pył.

Jeśli chcesz się osłonić, to może rozważ bluszcz na siatkę (Hedera helix) ten zimozielony?
To już wieczne będzie i przynajmniej zielone. Zieleń jest zawsze lepsza niż płot, patyki to patyki, straszą.



Jeśli ktoś ma płot jako taki i zasłania go patykami które się rozwalą i na nie wyda pieniądze, to niech lepiej te pieniądze wyda na rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies