Gdzie jesteś » Forum » Natura » Rośliny ogrodowe oczyszczające powietrze.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny ogrodowe oczyszczające powietrze.

sierotka 18:15, 08 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Potrzebuję wykaz roślin ogrodowych ,oczyszczających powietrze z niebezpiecznych substancji trujących .
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Gardenarium 10:39, 09 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Roślin ogrodowych czy może domowych?
Jakie substancje masz na myśli, ciężkie metale? Bo z dwutlenku węgla to każde drzewo oczyszcza.

Do czego jest potrzebny ten wykaz?

Uściślij nieco to pytanie, bo tutaj to trzeba szukać opracowań naukowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sierotka 12:03, 09 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Ogrodowych ,dot podkładów kolejowych nasączonych olejem kreozytowym u sąsiada na działce w dużej ilości eh .
Ludzie to coś kładą na działkach brrrr ,ktoś zastanawia się jak obsadzić ścianę od strony sąsiada ,ten ma je w ogrodzeniu na tarasie i gdzie tylko się dało to wyłożył

Dziękuję za zainteresowanie

____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Mazan 11:47, 12 lut 2020

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sierotka

Przeczytaj pierwsze strony wątku o fitoremediacji. Jeśli Cię zainteresuje - pytaj.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
sierotka 11:55, 12 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071


Ok juz znalazłam dzięki juz czytam
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Gardenarium 07:36, 08 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sierotka napisał(a)
Ogrodowych ,dot podkładów kolejowych nasączonych olejem kreozytowym u sąsiada na działce w dużej ilości eh .
Ludzie to coś kładą na działkach brrrr ,ktoś zastanawia się jak obsadzić ścianę od strony sąsiada ,ten ma je w ogrodzeniu na tarasie i gdzie tylko się dało to wyłożył

Dziękuję za zainteresowanie



Podkłady kolejowe nie mogą być używane jeśli wydzielają toksyczne związki. Żadne rośliny nie pomogą w zadowalającym stopniu, trzeba spowodować usunięcie podkładów, ale to trudne bo szykuje się "wojna" z sąsiadem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:38, 08 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyszukałam też wszystkie posty pod hasłem "podkłady kolejowe", poczytaj na różnych wątkach

podkłady kolejowe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anabuko1 16:46, 08 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23431
Gardenarium napisał(a)


Podkłady kolejowe nie mogą być używane jeśli wydzielają toksyczne związki. Żadne rośliny nie pomogą w zadowalającym stopniu, trzeba spowodować usunięcie podkładów, ale to trudne bo szykuje się "wojna" z sąsiadem.

wprawdzie ten sąsiad jest parę działek dalej .ale konflikt już jest.
I wojna z sąsiadami
Facet domek z podkładów kolejowych sobie budował.
ale już rozbiera
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Milena13 14:09, 08 kwi 2020

Dołączył: 08 kwi 2020
Posty: 2
Polecam Chamedora wytworną, która usuwa z powietrza benzen, trichloroetylen i tlenek węgla
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies